REKLAMA

"Cyberpunk" najlepszą fabularną grą roku. Sukces Big Cheese ciągnie kurs do góry

2022-01-04 11:40
publikacja
2022-01-04 11:40
"Cyberpunk" najlepszą fabularną grą roku. Sukces Big Cheese ciągnie kurs do góry
"Cyberpunk" najlepszą fabularną grą roku. Sukces Big Cheese ciągnie kurs do góry
fot. Daniel Krason / / Shutterstock

Tym razem to społeczność skupiona wokół platformy Steam wybrała najlepsze gry roku. Wśród zwycięzców znalazły się dwie polskie gry, których producenci i wydawcy są notowani na rynku głównym GPW.

Tradycyjnie koniec starego i początek nowego roku to okres podsumowań, plebiscytów i nagród za minione 12 miesięcy. W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy laureatów najbardziej popularnych gier sprzedawanych na platformie pod względem wygenerowanych przychodów czy liczby jednoczesnych graczy. W zestawieniu opracowanym przez zespół Steam znalazło się kilka polskich produkcji z „Cyberpunkiem 2077” i „Outriders” na czele. Teraz to społeczność platformy miała okazję wybrać najlepsze gry w kilku kategoriach. Na liście laureatów jest produkcja od największego giełdowego studia w Polsce oraz tytuł wydany przez świeżo upieczonego debiutanta na GPW.

Użytkownicy Steam w dniach od 22 grudnia do 3 stycznia mogli zagłosować w 10 kategoriach: gra roku; gra roku VR; owoc miłości; razem raźniej; znakomity styl wizualny; najbardziej innowacyjna rozrywka; najlepsza gra, w której jesteś do bani; najlepsza ścieżka dźwiękowa; gra ze znakomitą fabułą; usiądź i zrelaksuj się. Pełna lista laureatów znajduje się tutaj.

Nie taki zły, a będzie jeszcze lepszy

Najlepszą produkcją w kategorii „gra ze znakomitą fabułą” został według społeczności „Cyberpunk 2077”. „Trzyma w napięciu jak telenowela i jest tak dopracowana jak scenariusz wysokobudżetowego serialu. Tej grze należą się brawa za to, że dzięki niej coś odczuwamy!” – napisano w podsumowaniu wyróżnienia.

Bez wątpienia obok produkcji CD Projektu nie można przejść obojętnie. Mimo falstartu z premierowym wydaniem (zwłaszcza na konsole), gra w ciągu roku uległa znaczącej poprawie i dzięki temu zbiera coraz lepsze recenzję. Gracze przekonują się do produkcji o czym świadczy ponad 11 tys. recenzji użytkowników napisanych tylko w ostatnim miesiącu, z których 74 proc. ocenia grę pozytywnie. W sumie do już ponad 420 tys. w większości pozytywnych recenzji. Wszcyscy czekają jednak na wersję na najnowsze generacje konsol, która zostanie wydana w pierwszym kwartale wraz z dużą aktualizacją całej gry CD Projektu.

Cyberpunk był też w wąskim gronie gier nominowanych w kategorii „gra roku”. Tytuł ten przypadł jednak „Resident Evil Village” od japońskiego studia Capcom notowanego na giełdzie w Tokio.

Gotowanie w wirtualnej kuchni

Drugim polskim laureatem jest „Cooking Simulator VR” wyprodukowany przez studio Gameboom VR, a wydany przez debiutującego w grudniu na GPW Big Cheese Studio oraz ich większościowego udziałowca - Grupę PlayWay.

„Ta gra ulepsza rzeczywistość, wykorzystując medium, jakim jest VR, i popycha granice wirtualnego świata.” – podkreślono w komentarzu do nagrody.

Dla działającego od 2018 r. Big Cheese Studio to ogromne wyróżnienie i pierwszy duży sukces zaraz po giełdowym debiucie. Spółka posiada dalsze plany rozwoju tytułu co ma istotnie przełożyć się na wyniki. Planuje m.in. wydanie w pierwszym półroczu wersji na platformę Oculus Quest oraz PS VR.

„Cooking Simulator VR dostał najwyższe możliwe wyróżnienie platformy Steam. Jest to pierwsza w historii polskiego gamedevu nagroda gry roku na VR, a druga nagroda dla gry roku po Wiedźminie 3. Bardzo dziękujemy za tak fantastyczny odbiór przez graczy naszej VR-owej odsłony tego projektu. Konkurencja była ogromna, o miano najlepszej gry VR 2021 roku ubiegały się także Sniper Elite VR, Medal of Honor, czy Blair Witch VR Edition” – mówi Łukasz Dębski, prezes zarządu Big Cheese Studio

Jest to najlepiej oceniana gra o tematyce kulinarnej na platformie Steam. Średni czas rozgrywki wynosi 74 minuty. Do tej pory wolumen podstawowej wersji tytułu przekroczył 700 tys. egz., a wraz z dodatkami 1,1 mln (na wszystkie platformy) – napisała spółka w komunikacie prasowym.

Sukces przekłada się na kurs Big Cheese Studio który od debiutu 7 grudnia jest już wyżej o ponad 13 proc. i z każdym kolejny dniem nowego roku śrubuje swoje maksymalne ceny. Wiadomość o sukcesie napędziła wzrosty we wtorek i kurs tuż po godz. 11.00 rósł o prawie 10 proc.

Bankier.pl

Michał Kubicki

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (9)

dodaj komentarz
djnsd
Na CDR wszystko co złe jest już w cenie. A mamy piękne story, jest pod co grać w 2022. Plus silny dolar. Mądry wie co robić.
edek150
Przypominam że Cyberpunk 2077 dostał główną nagrodę, za NAJGORSZĄ grę roku, Za największe ROZCZAROWANIE!!!!! Jedyne co było dobre w tej grze, to program zwrotów pieniędzy za zakup gry, zorganizowany przez Redów.
Ja wytrzymałem tydz6z tym crapem, bo syf yl niegrywalny na PS5, I PC. Na ps4 pro podobno było jeszcze gorzej. 8 lat
Przypominam że Cyberpunk 2077 dostał główną nagrodę, za NAJGORSZĄ grę roku, Za największe ROZCZAROWANIE!!!!! Jedyne co było dobre w tej grze, to program zwrotów pieniędzy za zakup gry, zorganizowany przez Redów.
Ja wytrzymałem tydz6z tym crapem, bo syf yl niegrywalny na PS5, I PC. Na ps4 pro podobno było jeszcze gorzej. 8 lat robili gniota, i 8 lat nie wystarczyło na zakończenie prac nad tym tworem .
fundinvestments
BĘDĄ CZASY, ŻE CDR BĘDZIE PO 1000zł CHODZIŁ A WY BĘDZIECIE WSPOMINAĆ, ŻE BYŁO BRAĆ PO 200zł :)
janoz_lobolotorant
jak będzie hiperinflacja to będzie i 2000 zł za akcje (i chleb za 50 zł)
fundinvestments odpowiada janoz_lobolotorant
Twoje wypociny nie zmienią nic trollu spadziowy. Kurs i tak pójdzie do góry a ty kwicz dalej.
janoz_lobolotorant odpowiada fundinvestments
lecz się człowieku, jaki trolu jaki spadziowy ile ty masz lat? wisisz na haku pewnie 300 zł+ i każdy komentarz nie wychwalający w niebiosa spółki odbierasz jako jakiś atak personalny

giełda nie jest dla ciebie
matpoz1
Być może, ale jak będą wydawać kilka gier AAA rocznie, a nie jedną na 5 lat.
grzegorzkubik
A jednak a jednak. Wraca sentyment do spółek gamingowych.

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki