REKLAMA

"Cyberpunk" najlepszą fabularną grą roku. Sukces Big Cheese ciągnie kurs do góry

2022-01-04 11:40
publikacja
2022-01-04 11:40

Tym razem to społeczność skupiona wokół platformy Steam wybrała najlepsze gry roku. Wśród zwycięzców znalazły się dwie polskie gry, których producenci i wydawcy są notowani na rynku głównym GPW.

"Cyberpunk" najlepszą fabularną grą roku. Sukces Big Cheese ciągnie kurs do góry
"Cyberpunk" najlepszą fabularną grą roku. Sukces Big Cheese ciągnie kurs do góry
fot. Daniel Krason / / Shutterstock

Tradycyjnie koniec starego i początek nowego roku to okres podsumowań, plebiscytów i nagród za minione 12 miesięcy. W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy laureatów najbardziej popularnych gier sprzedawanych na platformie pod względem wygenerowanych przychodów czy liczby jednoczesnych graczy. W zestawieniu opracowanym przez zespół Steam znalazło się kilka polskich produkcji z „Cyberpunkiem 2077” i „Outriders” na czele. Teraz to społeczność platformy miała okazję wybrać najlepsze gry w kilku kategoriach. Na liście laureatów jest produkcja od największego giełdowego studia w Polsce oraz tytuł wydany przez świeżo upieczonego debiutanta na GPW.

Użytkownicy Steam w dniach od 22 grudnia do 3 stycznia mogli zagłosować w 10 kategoriach: gra roku; gra roku VR; owoc miłości; razem raźniej; znakomity styl wizualny; najbardziej innowacyjna rozrywka; najlepsza gra, w której jesteś do bani; najlepsza ścieżka dźwiękowa; gra ze znakomitą fabułą; usiądź i zrelaksuj się. Pełna lista laureatów znajduje się tutaj.

Nie taki zły, a będzie jeszcze lepszy

Najlepszą produkcją w kategorii „gra ze znakomitą fabułą” został według społeczności „Cyberpunk 2077”. „Trzyma w napięciu jak telenowela i jest tak dopracowana jak scenariusz wysokobudżetowego serialu. Tej grze należą się brawa za to, że dzięki niej coś odczuwamy!” – napisano w podsumowaniu wyróżnienia.

Bez wątpienia obok produkcji CD Projektu nie można przejść obojętnie. Mimo falstartu z premierowym wydaniem (zwłaszcza na konsole), gra w ciągu roku uległa znaczącej poprawie i dzięki temu zbiera coraz lepsze recenzję. Gracze przekonują się do produkcji o czym świadczy ponad 11 tys. recenzji użytkowników napisanych tylko w ostatnim miesiącu, z których 74 proc. ocenia grę pozytywnie. W sumie do już ponad 420 tys. w większości pozytywnych recenzji. Wszcyscy czekają jednak na wersję na najnowsze generacje konsol, która zostanie wydana w pierwszym kwartale wraz z dużą aktualizacją całej gry CD Projektu.

Cyberpunk był też w wąskim gronie gier nominowanych w kategorii „gra roku”. Tytuł ten przypadł jednak „Resident Evil Village” od japońskiego studia Capcom notowanego na giełdzie w Tokio.

Gotowanie w wirtualnej kuchni

Drugim polskim laureatem jest „Cooking Simulator VR” wyprodukowany przez studio Gameboom VR, a wydany przez debiutującego w grudniu na GPW Big Cheese Studio oraz ich większościowego udziałowca - Grupę PlayWay.

„Ta gra ulepsza rzeczywistość, wykorzystując medium, jakim jest VR, i popycha granice wirtualnego świata.” – podkreślono w komentarzu do nagrody.

Dla działającego od 2018 r. Big Cheese Studio to ogromne wyróżnienie i pierwszy duży sukces zaraz po giełdowym debiucie. Spółka posiada dalsze plany rozwoju tytułu co ma istotnie przełożyć się na wyniki. Planuje m.in. wydanie w pierwszym półroczu wersji na platformę Oculus Quest oraz PS VR.

„Cooking Simulator VR dostał najwyższe możliwe wyróżnienie platformy Steam. Jest to pierwsza w historii polskiego gamedevu nagroda gry roku na VR, a druga nagroda dla gry roku po Wiedźminie 3. Bardzo dziękujemy za tak fantastyczny odbiór przez graczy naszej VR-owej odsłony tego projektu. Konkurencja była ogromna, o miano najlepszej gry VR 2021 roku ubiegały się także Sniper Elite VR, Medal of Honor, czy Blair Witch VR Edition” – mówi Łukasz Dębski, prezes zarządu Big Cheese Studio

Jest to najlepiej oceniana gra o tematyce kulinarnej na platformie Steam. Średni czas rozgrywki wynosi 74 minuty. Do tej pory wolumen podstawowej wersji tytułu przekroczył 700 tys. egz., a wraz z dodatkami 1,1 mln (na wszystkie platformy) – napisała spółka w komunikacie prasowym.

Sukces przekłada się na kurs Big Cheese Studio który od debiutu 7 grudnia jest już wyżej o ponad 13 proc. i z każdym kolejny dniem nowego roku śrubuje swoje maksymalne ceny. Wiadomość o sukcesie napędziła wzrosty we wtorek i kurs tuż po godz. 11.00 rósł o prawie 10 proc.

Bankier.pl

Michał Kubicki

Źródło:
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (9)

dodaj komentarz
djnsd
Na CDR wszystko co złe jest już w cenie. A mamy piękne story, jest pod co grać w 2022. Plus silny dolar. Mądry wie co robić.
edek150
Przypominam że Cyberpunk 2077 dostał główną nagrodę, za NAJGORSZĄ grę roku, Za największe ROZCZAROWANIE!!!!! Jedyne co było dobre w tej grze, to program zwrotów pieniędzy za zakup gry, zorganizowany przez Redów.
Ja wytrzymałem tydz6z tym crapem, bo syf yl niegrywalny na PS5, I PC. Na ps4 pro podobno było jeszcze gorzej. 8 lat
Przypominam że Cyberpunk 2077 dostał główną nagrodę, za NAJGORSZĄ grę roku, Za największe ROZCZAROWANIE!!!!! Jedyne co było dobre w tej grze, to program zwrotów pieniędzy za zakup gry, zorganizowany przez Redów.
Ja wytrzymałem tydz6z tym crapem, bo syf yl niegrywalny na PS5, I PC. Na ps4 pro podobno było jeszcze gorzej. 8 lat robili gniota, i 8 lat nie wystarczyło na zakończenie prac nad tym tworem .
fundinvestments
BĘDĄ CZASY, ŻE CDR BĘDZIE PO 1000zł CHODZIŁ A WY BĘDZIECIE WSPOMINAĆ, ŻE BYŁO BRAĆ PO 200zł :)
janoz_lobolotorant
jak będzie hiperinflacja to będzie i 2000 zł za akcje (i chleb za 50 zł)
fundinvestments odpowiada janoz_lobolotorant
Twoje wypociny nie zmienią nic trollu spadziowy. Kurs i tak pójdzie do góry a ty kwicz dalej.
janoz_lobolotorant odpowiada fundinvestments
lecz się człowieku, jaki trolu jaki spadziowy ile ty masz lat? wisisz na haku pewnie 300 zł+ i każdy komentarz nie wychwalający w niebiosa spółki odbierasz jako jakiś atak personalny

giełda nie jest dla ciebie
matpoz1
Być może, ale jak będą wydawać kilka gier AAA rocznie, a nie jedną na 5 lat.
grzegorzkubik
A jednak a jednak. Wraca sentyment do spółek gamingowych.

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki