Informatycy zarabiają najwięcej

Najlepiej, bo prawie 7 tys. zł brutto miesięcznie, zarabiają informatycy na Mazowszu, najgorzej, tylko 2,2 tys. zł, pracownicy placówek kulturalno-oświatowych na Pomorzu Zachodnim.

Specjaliści IT to najlepiej zarabiająca w Polsce grupa zawodowa z przeciętną pensją 5,7 tys. złotych miesięcznie - pisze "Gazeta Polska Codziennie", powołując się na najnowsze badania wynagrodzeń w naszym kraju.

Na drugim miejscu za sektorem IT jest bankowość ze średnią pensją 5 tys. zł brutto. Trzecie miejsce zajęła telekomunikacja - 4,8 tys. złotych.

Na końcu zestawienia znajdują się pracownicy usług dla ludności oraz kultury z płacami rzędu 2,9 tys. złotych. Na trzecim od końca miejscu znalazły się płace sektora publicznego - 3,1 tys. zł miesięcznie. (PAP)

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~HighFive

Czy z powyższego artykułu wynika że w polsce najniższe płace to 2900 brutto :) ? "Na końcu zestawienia znajdują się pracownicy usług dla ludności oraz kultury z płacami rzędu 2,9 tys. złotych." No chyba że "najgorzej, tylko 2,2 tys. zł, pracownicy placówek kulturalno-oświatowych na Pomorzu Zachodnim. " Ale to i tak więcej niż mi się wydawało bo żyłem w przekonaniu że płaca minimalna to 1850 i tak faktycznie występuje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~lol

Max gdzieś ty się uchował? 15tys? Tylko niewielki odsetek tyle zarabia. Specjaliści na stanowisku.

! Odpowiedz
0 0 ~Ads

Tak jest wszędzie - specjaliści zarabiają więcej. Prawo podaży i popytu - jest ich mało, więc firmy sobie ich podbierają, a przecież za niższą pensję nikt pracować gdzie indziej nie pójdzie ;) I wiem co mówię - prawie 11 lat w branży, specjalizacja IBM iSeries. Tu to się dopiero dzieje jeśli chodzi o konkurencję o pracowanika :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~max

co to za tania propaganda? na serwisie wykop każdy informatyk przyznaje się do zarabiania nie mniej niż 15 tyś miesięcznie! kto tu kręci?

! Odpowiedz
0 1 ~jsjjsjjwj

bajki. niektórzy tyle faktycznie zarabiają. jako freelancerzy na fakturę, sami sobie ZUS płacą, mają swój samochod nie firmowy, itp. tyle ze musza się faktyczne wyslilić żeby tyle zarobić.
dniówka spada. Jak firma fakturuje 1000 zł za dniówkę ludka to mu nie zapłaci 15K na umowie o prace + ZUS pracodawcy + biuro itp. to by dołożyła do interesu. proste. matematyka nie kłamie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~xx odpowiada ~jsjjsjjwj

Zgadza się

! Odpowiedz
0 3 ~mk

"Z danych opublikowanych przez Związek Zawodowy Pracowników Dołowych wynika, że pracownicy Kompanii Węglowej nie zarabiają mało. W zestawieniu podawane są pensje brutto, czyli łącznie z wszystkimi dodatkami. Zwykły robotnik otrzymuje 7,5 tys. miesięcznie, technik górnik lub inżynier 9,1 tys. zł. Kopalniana administracja średnio zarabia 5,4 tys. zł. A niewiele mniej płacone ma palacz w elektrociepłowni - 4,7 tys. zł."
Wychodzi jednak, że kopanie wungla jest bardziej opłacalne.
(http://www.se.pl/pieniadze/newsy/prawda-o-pensjach-polskich-gornikow-ile-zarabia-sie-w-kopalniach_591756.html)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~Kankel

Inwestować w IT i nowe technologie, a nie górnictwo!!!

! Odpowiedz
0 4 ~xx

IT niema kilofow a i związki cieniutkie.Do zdjęć też nie pozują umorusani

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.