REKLAMA

InPost kończy działalność w zakresie obsługi tradycyjnych przesyłek listowych od 1 sierpnia

2016-07-26 08:03
publikacja
2016-07-26 08:03

InPost oraz jego spółka zależna PGP zakończą od początku sierpnia działalność w segmencie przesyłek listowych tradycyjnych, tj. innych niż przesyłki e-commerce, podała spółka.

InPost kończy działalność w zakresie obsługi tradycyjnych przesyłek listowych od 1 sierpnia / materiały dla mediów

„Zakończenie działalności listowej w segmencie przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce nastąpiło w drodze odstąpienia przez emitenta od wszystkich umów na obsługę doręczania przesyłek listowych tradycyjnych, które to odstąpienie nastąpiło w drodze art. 16 ust. 1 pkt 4) ustawy Prawo pocztowe, tj. z uwagi na fakt, że usługa pocztowa miałaby być wykonywana w całości albo w części na obszarze nieobjętym wpisem do rejestru, w sytuacji w której operator pocztowy nie zawarł umowy umożliwiającej obsługę poza tym obszarem" – czytamy w komunikacie.

Umowy, od których odstąpiono to: umowa o świadczenie usług pocztowych dla Cyfrowego Polsatu, Polkomtela, PKO BP, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, P4, Skarbu Państwa - Prokuratora Generalnego.

Jednocześnie w związku z rozpoczętą likwidacją większości stanowisk pracy w spółce zależnej Bezpieczny List, zarząd InPost złożył oświadczenie o wypowiedzeniu umowy współpracy w przedmiocie świadczenia przez Bezpieczny List na rzecz emitenta usług, w tym usług pocztowych.

Jako powody podano brak możliwości zapewnienia przez Bezpieczny List należytej realizacji umowy poprzez utrzymanie odpowiedniego stanu zatrudnienia oraz ryzyko nienależytego wykonywania usług ze względu na zwolnienia grupowe pracowników tej spółki - wskazano w informacji.

Jednocześnie zarząd InPost podjął decyzję o bezpośrednim zatrudnieniu do 377 pracowników Bezpiecznego Listu, celem obsługi przesyłek e-commerce - podsumowano w komunikacie.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (33)

dodaj komentarz
~Witi
Brzoska okradł ludzi. Sprzedał firmę zależną Bezpieczny List dwa dni przed wypłatą wynagrodzeń i udaje niewiniatko. Około 2000 ludzi zostało pozbawionych pensji za lipiec i część sierpnia. Brzoska odsyła ich do nowego właściciela ale ci ludzie pracowali dla niego. Kto uczciwy sprzedaje firmę za 10 tys. złotych dwa Brzoska okradł ludzi. Sprzedał firmę zależną Bezpieczny List dwa dni przed wypłatą wynagrodzeń i udaje niewiniatko. Około 2000 ludzi zostało pozbawionych pensji za lipiec i część sierpnia. Brzoska odsyła ich do nowego właściciela ale ci ludzie pracowali dla niego. Kto uczciwy sprzedaje firmę za 10 tys. złotych dwa dni przed wypłatą ludziom wynagrodzenia za pracę i udaje że wszystko jest OK. A gdzie się podziały pieniądze na wynagrodzenia, zapewne w kieszeni Pana Brzoski, dla którego Ci ludzie pracowali. Reasumując wynika z tego, że Pan Brzoska jest "uczciwym złodziejem". Ciekawe którą teraz swoją firmę sprzeda i okrążenie ludzi.
~Wqrwiiony
OK, wszystko git, lege artis, powiedzcie mi tylko, geniusze od Brzoski, co mam zrobić z posiadanymi znaczkami i dlaczego Wasz oddział sprzedał mi je 22 lipca na sumę 700 zł. co stanowi tygodniowy wolumen nadań w mojej firmie...
~as
To było pewne. Nikt nie da rady za takie stawki, z wyjątkiem nierentownej państwówki. No i koniec \z tymi absurdalnymi blachami na kopercie.
~intruz
ta państwówka jest na własnym rozrachunku i państwo do niej nie dokłada
~Tompol
W końcu... Może teraz wyciągi bankowe PKO nie będą się walały po całym podwórku..
~inpost
moja przygoda z inpostem:
1. przesyłka prywatna w drodze 10 dni z ewidentnymi śladami otwierania
2. przesyłka urzędowa która nie dotarła
3. kolejną trzeba było odbierać w kiosku 2 km od domu...
~niepelnosprawny_org
paczkomaty to najlepszy ostatnich lat wynalazek, odebranie przesyłki w mig...w mojej okolicy...szybko sprawnie...
~Hiob
Bez państwowego cyca nie przetrwają
~niepelnosprawny_org
tańsze przesylki sie koncza? moze speedmail sie rozwinie?
~a_to_tak_wazne
faktycznie, wszyscy przejdą do speedmail-a, jesli beda chciec miec taniej niz na poczcie, nie beda miec wyjścia

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki