REKLAMA

Ikea podnosi stawki pracownikom do 20 zł/h brutto

2016-12-14 09:27
publikacja
2016-12-14 09:27

Ikea Retail podniosła swoim pracownikom wynagrodzenie do 20 zł brutto za godzinę. To podwyżka o 5 złotych - od 1 stycznia 2016 roku stawka wynosiła 15 zł brutto za godzinę. Firma zapewnia, że nie jest to spowodowane dobrymi wynikami Ikei, a "strategią zakładającą stały rozwój i tworzenie Ikea Retail, jako wspaniałego miejsca pracy".

fot. Michael Dalder / / FORUM

- Pracownicy są dla nas bardzo ważni - stanowią filar sukcesu Ikea Retail i to oni mają największy wpływ na zadowolenie klientów. Zależy nam, żeby płaca w Ikea Retail pozwalała nam w praktyce realizować wizję tworzenia lepszych warunków życia dla wielu ludzi. Chcemy, aby jak najwięcej osób postrzegało Ikea Retail jako wyjątkową, znaczącą i godną zaufania markę, firmę i pracodawcę - powiedział Michał Pióro, dyrektor HR Ikea Retail w Polsce. 

Jak poinformowała Ikea, podwyżki obejmą 90 proc. pracowników zatrudnionych w Polsce, których obecnie jest niemal 4 tysiące, większość z nich zatrudnionych jest na pełny etat. 

Swoim pracownikom Ikea proponuje również benefity oraz plan emerytalny, który jest w całości finansowany przez przedsiębiorstwo i, jak podaje Ikea, "stanowi inwestycje firmy w przyszłość pracowników". 

Ikea uruchamia zakupy przez internet

Od drugiej połowy listopada mieszkańcy Wrocławia i okolic mają możliwość zamawiania mebli przez internet. Jak dowiedziała się redakcja Bankier.pl, sprzedaż online na całą Polskę ruszy jesienią 2017 roku.

- Usługa "Meble przez internet” jest dostępna dla mieszkańców Wrocławia i okolic od dzisiaj. Na stronie internetowej www.ikea.pl/mebleprzezinternet można sprawdzić, czy dostawa jest realizowana pod danym kodem pocztowym. Ten sposób sprzedaży oferuje na razie wyłącznie meble, natomiast kompleksowa sprzedaż online, obejmująca także akcesoria, na terenie całego kraju będzie dostępna jesienią 2017 roku - mówi w rozmowie z Bankier.pl Teresa Teleżyńska, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej z Ikei.

Za zakupy będzie można płacić przez Przelewy24, a do ceny produktów zostanie doliczony koszt zbierania i transportu z wniesieniem zamówionych produktów. Ikea informuje, że stawka za taką usługę zaczyna się od 139 złotych. 

Od niedawna Ikea oferuje klientom kolejną nową usługę - mianowicie - "Meble na telefon" dostępną w całej Polsce. Zamówienia składa się telefonicznie, a minimalny koszt dostawy zaczyna się od 139 złotych.

Ikea otworzy kolejny sklep w Warszawie

Ikea zapowiada otwarcie kolejnego sklepu w Warszawie. Ma on powstać w odremontowanym budynku centrum handlowego Fort Wola na warszawskiej Woli.

Przypomnijmy, że Ikea Wola będzie 11 sklepem szwedzkiej sieci w Polsce. Pozostałe placówki znajdują się w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi. Największe centrum handlowe ma siedzibę w stolicy Dolnego Śląska. Dziesiąty sklep jest wciąż w budowie. Nowa Ikea, która powstaje w Lublinie będzie druga co do wielkości w Polsce. Sklep ma docelowo zatrudnić 220 osób - jego otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (70)

dodaj komentarz
~pracownik
W praktyce wygląda to tak, że zdecydowana większość miesięcy w roku ma 176 godzin pracujących, a nie 160. 20*176=3520 brutto. Szkoda tylko, że nigdzie nie piszą o dodatkach i premiach. Przy 20 zł pracując na odpowiednim dziale da się wyciągnąć 3000 na rękę bez jakiegoś większego problemu.
~szatan
4,5 euro na godzinę , idzie zaszaleć na szeszelach albo pod palmami na oknie
~hmm
4,5 euro brutto zapomniałeś dodać
~Dżejms
Szok! To więcej niż w Szwecji. A poważnie - ciapate łajzy chyba tam zasiłki większe mają. Za nic nierobienie.
~StanRS
Skończy się i Szwecja jak ilość kolorowej menażerii przekroczy punkt krytyczny, a biali autochtoni nie będą już w stanie wypracować środków na zasiłki dla nierobów z krajów III świata. Wtedy będą zamieszki i kolorowi milusińscy będą rezać Szwedów.
~Czystki odpowiada ~StanRS
Albo na odwrót.
~no
Mam 52zl/h tyle ze nie w PL i za mniej wole lezec i czytac
~ekonKRK
A ja mam 70 zl/ netto za godzine... i to w Polsce... taki maly szok:P
~asd odpowiada ~ekonKRK
Posłowie mają o wiele więcej, do tego kwotę wolną ponad 30 tys. zł, poza kłótniami w sejmie nie robią prawie nic i śmieją się z waszych zarobków.
~trrtyryt odpowiada ~asd
a kto ich wybrał , eskimos ?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki