Idea Bank udostępnił aplikację mobilną

analityk Bankier.pl

Kolejny bank udostępnił swoim klientom aplikację mobilną. Program dostępny jest dla klientów korzystających z nowej bankowości internetowej Idea Cloud. Aplikacja została przygotowana z myślą o przedsiębiorcach, ale mogą z niej też korzystać klienci indywidualni.

Idea Bank udostępnił aplikację mobilną
Idea Bank udostępnił aplikację mobilną

Kolejny bank dołączył do grona instytucji oferujących swoim klientom bankowość mobilną. Program Idea Banku dostępny będzie na smartfony z systemem Android i iOS. Mogą już z niego korzystać użytkownicy nowej bankowości internetowej Idea Cloud. Bank kończy proces migracji użytkowników ze starego systemu na nowy, wiec lada chwila program będzie dostępny dla wszystkich klientów.

Aplikacja posiada najważniejsze funkcje transakcyjne. Można więc za jej pomocą sprawdzać saldo produktów, historię czy wykonywać przelewy. Ponieważ Idea Bank obsługuje głównie przedsiębiorców, aplikacja została dostosowana do specyfiki tej formy działalności. Za pomocą programu można zlecać przelewy w tzw. paczkach, można zamówić mobilny wpłatomat, a w systemie znajdują się odrębne ikony dla przelewów do ZUS czy urzędu skarbowego.

Logowanie do aplikacji jest możliwe na trzy sposoby: jako czterocyfrowy kod PIN, jako tzw. wężyk oraz jako standardowy login i hasło. Przed zalogowaniem do programu klienci mogą podejrzeć stan swoich finansów na specjalnym widżecie. Saldo prezentowane przed zalogowaniem nie jest pokazywane kwotowo, ale jako procent zdefiniowanej przez użytkownika kwoty. Użytkownik może też wykonać przelew przed zalogowaniem, ale tylko do zdefiniowanych wcześniej odbiorców. Z poziomu aplikacji klient ma możliwość założenia konta, ale funkcja ta dostępna jest tylko dla osób posiadających już w banku inny produkt, np. lokatę.

Ponadto aplikacja daje dostęp do książki odbiorców z Idea Cloud, wyszukiwarki oddziałów i bankomatów oraz sekcji "centrum Informacji", w której znajdują się aktualności z banku.  

Powoli kurczy się grono banków, które nie udostępniają swoim klientom bankowości mobilnej. Kilka dni temu debiut swojej aplikacji zapowiedział Credit Agricole. Program powinien pojawić się na rynku lada moment. Już wkrótce swoją m-bankowość zaprezentuje też Bank Pocztowy. Na razie nie wiadomo nic na temat planów wdrożenia rozwiązań mobilnych w Volkswagen Financial Services i Toyota Banku. 

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~pasiek

Również już mam aplikację. Podoba mi się, widać, że jest dopracowana. Przelewy jednym kliknięciem dużo skracają comiesięczne opłacanie rachunków. Co miesiąc opłacam to samo, ile można klikać, potwierdzać itd, tutaj jeden ruch z głowy. Poza tym stan konta bez logowania też fajna sprawa, nie lubię się logować z publicznej sieci, a czasem przy kasie w sklepie wolę sprawdzić stan konta.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~anna

Pobrałam już aplikację na swój telefon i powoli ją testuję. Pozwala sprawdzić stan konta nawet bez konieczności logowania i zapewnia stały kontakt z bankiem. Kilka razy zamawiałam przez nią mobilny wpłatomat. Nawet dla tej jednej funkcji warto ja mieć, a jest ich dużo więcej.

! Odpowiedz
1 2 ~jadun

Moze i późno, ale przynajmniej ma wiele fajnych funkcji, których w innych bankach nie widziałam. Np. płacenie wszystkich rachunków i stałych opłat jednym kliknięciem.

! Odpowiedz
1 0 ~adelka

coś późno ta aplikacja powstala, juz chyba wiekszosc bankow ma aplikacje, ja korzystam z mobilnego banku i jest bardzo ok, czesciej nawet korzystam z tego niz ze str internetowej

! Odpowiedz
1 0 ~Osa

@adelka inne banki nie mają za to mobilnego wpłatomatu i hubów do pracy, za darmochę. Późno, nie późno, mnie ta apka bardzo ucieszyła. :)

! Odpowiedz
1 0 dorianko odpowiada ~Osa

Na ich stronie jest dużo opisane w tym temacie www.ideabank.pl/mobilny-wplatomat. Mobilny wpłatomat można odnaleźć w największych miastach w Polsce, a można zgłaszać kolejne. Dla mnie to bardzo fajna opcja, bo mogę wpłacić pieniądze prawie w każdym momencie. Klikam w aplikację, zamawiam na konkretną godzinę i podjeżdża samochód. Wpłacam pieniądze, otrzymuję potwierdzenie i pieniądze po ok. 30 minutach są już na koncie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 2 ~cd

ja twierdzę że idea bank się zwinie z rynku.

! Odpowiedz
1 5 ~Dagmara

Nie wydaje mi się, aby szykowali się do "zwijania". Patrząc na ofertę samych tylko lokat i innowacji na przestrzeni ostatnich miesięcy, to powiedziałabym nawet, że wręcz przeciwnie. ;)

! Odpowiedz
1 1 ~marek

nie wygląda na to by mieli się zwijać, są najlepszym bankiem dla JDG, ofertowo ich konta biją na głowę inne, a kredyty dla startupów też chyba wygrywają

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne