IBM wysyła pracowników na urlopy wypoczynkowe

Pracownicy IBM-u mają obowiązek wykorzystać w kwietniu pięć dni z tegorocznego urlopu wypoczynkowego - dowiedziała się Redakcja Bankier.pl. Firma potwierdza i tłumaczy takie działanie dbaniem o równowagę między pracą a życiem prywatnym. 

(fot. Novikov Aleksey / Shutterstock)

W czasie epidemii koronawirusa pracodawcy podejmują niezbędne kroki, aby utrzymać swoje firmy. Ostatnio na łamach Bankier.pl pisaliśmy o pierwszych firmach, które zapowiedziały zwolnienia grupowe. Kiedy jedni zwalniają, drudzy szukają innych metod ograniczania kosztów, jak wykorzystanie urlopów wypoczynkowych wiosną. 

Redakcja otrzymała informację od pracownika polskiego oddziału IBM-u o tym, że firma wysyła pracowników na urlopy wypoczynkowe. Poprosiliśmy biuro prasowe firmy o potwierdzenie tej informacji. 

- IBM prosi swoich pracowników w Polsce o skorzystanie z pięciu dni corocznego płatnego urlopu w kwietniu. Ma to na celu utrzymanie równowagi między pracą a życiem prywatnym oraz pomoże firmie utrzymać odpowiednią siłę roboczą, aby spełniać potrzeby naszych klientów w miarę upływu roku - mówi w rozmowie z Bankier.pl Tomasz Stachera, IBM CEE External Relations Manager. 

Zachęcamy do przesłania Redakcji innych działań podjętych przez pracodawców w celu ograniczenia skutów epidemii.  

Weronika Szkwarek

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 0 donaldshaw

Witajcie przyjaciele, czy chcecie dziś pożyczki gotówkowej, mogę polecić wam tylko jedną firmę, w której dostałem od was moją pożyczkę w wysokości 40 000 $, pod adresem e-mail :, donaldshawloanhelp@gmail.com

! Odpowiedz
1 7 jro

Duże korporacje, które wysłały 90-100% załogi na pracę zdalną zaraz będą miały problem z niewykorzystanymi urlopami. Z oczywistych względów nikomu nie jest teraz na rękę brać urlop - bo i tak siedzi w domu i tak. Jak sie juz skończy koronapanika to będzie dużo urlopu do wykorzystania, wszyscy pewnie bedą chcieli wówczas wykorzystać jak najwiecej. Tego sie boją przedsiębiorcy, ze nie będzie komu pracować a z drugiej strony rezerwy urlopowe wypadałoby rozwiązać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 opo2

Pomyśl jak wygląda "urlop wypoczynkowy" przeciętnego Polaka.
Zazwyczaj pracownik wyjeżdza w inne miejsce, aby odpocząć lub wykorzystuje urlop np. na prace remontowe.
Skoro nie można teraz nigdzie ruszyć tyłka, a duże sklepy z materiałami bud. są zamknięte to w jakim celu ktoś miałby brać "urlop wypoczynkowy"?
Praca z domu nie polega na siedzeniu w domu. Jednak brak możliwości wyjścia z domu, nie mówiąc o wyjechaniu gdzieś dalej nie gwarantuje wypoczynku, więc nikt o zdrowych zmysłach nie bierze urlopu. To samo dotyczy urlopu zaległego, który można wykorzystać do końca września.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 27 degrengolada

pracownicy macie swoje prawa, pracodawca nie może was zmusić do urlopu ! nie żyjecie w obozie karnym !

! Odpowiedz
2 34 y2767651

ale moze zmusic do wybrania zaleglego urlopu...

moze tez dac uczciwa propozycje biznesowa: albo urlop, albo postojowe i byc moze w niedalekiej przyszlosci wypowiedzenie - bo jezeli nie bedzie pracy, to trzeba bedzie zmniejszyc obsade. To sa naczynia powiazane - jezeli nie ma dla kogo swiadczyc pracy, to firma nie zarabia, a przeciez IBM swiadczy uslugi outsourcingowe dla innych firm.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 14 grzegorzkubik

Niebawem będzie tam nabór pracowników.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.