Hoop Cola rusza do walki z Coca-Colą i Pepsi

Do walki o udziały w rynku coli włączył się trzeci gracz, Hoop Cola z nowym wizerunkiem. Rebranding, strategię marki, identyfikację wizualną oraz grafikę opakowań opracowała PND Futura, agencja brandingowa.

Nowy charakter marki ma za zadanie wyróżnić produkt na tle marek konkurencyjnych, które silnie wyznaczają ramy kategorii. Marka zyskała nowy styl i design, który zachowuje cechy charakterystyczne dla tego segmentu napojów gazowanych, proponując przy tym oryginalność, świeżość. Dzięki temu Hoop Cola ma stać się trzecim największym rynkowym graczem w tym segmencie.

PND Futura opracowała nowy charakterystyczny logotyp zbudowany ze znaku graficznego, jakim jest podwójne OO. Logo staje się jej wyróżnikiem i znakiem firmowym, który powinien szybko zaistnieć w świadomości konsumentów.

Jak Hoop otworzy Polaków

Poza tym, że Hoop Cola ma nowe opakowanie, logo, etykietę oraz butelkę, prowadzi kampanię pod hasłem "Odkręć się na innych".

Nowy wizerunek powstał w wyniku badań konsumenckich przeprowadzonych w drugiej połowie 2008 roku. Najważniejsze elementy nowej kampanii to działania ATL promujące "Hooptymistyczny Ośrodek Otwierania Polaków" oraz nowa odsłona serwisu internetowego www.hoopcola.pl.

Wprowadzeniu nowej platformy komunikacji towarzyszy zmiana identyfikacji wizualnej Hoop Coli: napój ma nowe logo, nowy kształt butelki i etykiety, a dodatkowe warianty Hoop Coli posiadają polskie oznaczenia: "bez cukru" oraz "z cytryną".

Kampania reklamowa "Hoop Cola. Odkręć się na innych" ruszyła 10 kwietnia w stacjach telewizyjnych TVN i Polsat. Pojawią się tam dwa spoty, w wersjach 30 i 15 sekund. W tym samym czasie startują też działania w internecie. Na nowej stronie www.hoopcola.pl znajdą się m.in. dodatkowe informacje na temat członków ośrodka H.O.O.P, gra interaktywna przeznaczona dla 4 osób oraz śmieszne filmy, pokazujące w jaki sposób Polacy mogliby się otworzyć na siebie.

Cała kampania utrzymana jest w humorystycznej konwencji. Hoop Cola chce zachęcać Polaków, aby otworzyli się na siebie, dlatego stworzyła Hooptymistyczny Ośrodek Otwierania Polaków (w skrócie H.O.O.P.) Tworzą go cztery osoby: dwóch identycznych bliźniaków, aktywista i lekko zakręcona kobieta.

Kampania zostanie dodatkowo wsparta w prasie branżowej, działaniami ambient media oraz przez eventy i PR. Akcję przygotowała agencja Hand Made, za działania interaktywne na stronie oraz eventy odpowiada agencja Hypermedia Interactive, zakup mediów zaplanował dom mediowy Mindshare, a obsługą PR zajmuje się agencja Ciszewski Public Relations. Grupą docelową marki Hoop Cola są osoby w wieku od 18-39 lat (core target 18-24 lata), mieszkające w mieście, które żyją chwilą, spontanicznie i potrafią zarazić otwartością inne osoby w swoim otoczeniu.

Autor: JS
piątek, 17 kwietnia 2009
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~nianiuch

no i dobrze, niech nasza rodzima Hoop Cola walczy z innymi napojami gazowanymi - trzeba wspierać polską gospodarkę :) tym bardziej, że Hoop Colę tworzą ludzie z poczuciem humoru, bo te ich reklamy są rewelacyjne - zwłaszcza ostatnia, świąteczna "Colędawanie" :)

! Odpowiedz
0 0 ~www

bo kole leja już do stalowej puszki,i tu jest zmiana:(

! Odpowiedz
0 0 ~smakosz

kupcie sobie Celestynkę Cola a poczujecie jak powina smakować dobra cola
Coca-Cola i pepsi się do niej nie umywają

! Odpowiedz
0 0 ~fajny gość

Róznica między Coca-Cola a Hoop-Cola jest taka, że Coca-Cola pokrywa dach domu, a Hoop-Cola szuka dopiero działki pod fundamenty domu!!!

! Odpowiedz
0 0 ~lon

jednak ta pierwsza jest lepsza jako
odrdzewiacz.
Hop-Cola wysiada.

! Odpowiedz
0 0 ~fajny gość

Na jaką walkę? W większości lodówek Hoopa jest wszystko tylko nie produkt hoopa

! Odpowiedz
0 0 ~MM

Opakowania produktów są bardzo ale to bardzo ważne zapraszam na moją stronę www.radpak.info

! Odpowiedz
0 0 ~devil

napewno wejde :) a reklama jest fajna, nie ma co.......Hoop sie z nia postaral :)

! Odpowiedz
0 0 ~ala3

Nie jestem pewien, czy Hoop Cola nie ma szans. Piłem Coca Colę wiele lat i niestety ostatnio przestała mi smakować, coś się w niej zmieniło na gorsze, jedynie cena ciągle rośnie.
Natomist Hoop Cola jest coraz lepsza i dużo tańsza.
Moim zdaniem Hoop Cola ma szansę także jakościowo i ma przewagę cenową.
Absolutnie nie jest bez szans na sukces.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~jj

glupia reklama i wstretny napoj ,a z tej waki z COCA COLA ha ha ha ale sie usmialem

!
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,60
2020-06-03 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil