REKLAMA

Herkules szacuje marżę netto na kontrakcie na GSM-R na 8-10 proc.

2017-11-07 14:10
publikacja
2017-11-07 14:10

Herkules szacuje, że marża netto spółki na kontrakcie na GSM-R wyniesie 8-10 proc. - poinformował na konferencji Tomasz Kwieciński, wiceprezes spółki.

GSM-R to dedykowany dla kolei system bezprzewodowej łączności cyfrowej. W skład konsorcjum, którego oferta okazała się najkorzystniejsza (2,3 mld zł) wchodzą: Nokia, Herkules, Pozbud i Wasko.

Herkules podał w prezentacji, że - przy podpisaniu umowy jeszcze w 2017 roku - projekt powinien wystartować w drugim lub trzecim kwartale 2018 roku. Spółka oczekuje w przyszłym roku kilkudziesięciu mln zł przychodów, a następnie w latach 2019-2021 ponad 75 mln zł rocznie.

Wiceprezes poinformował, że spółka ma odpowiednie moce przerobowe do realizacji kontraktu.

"Nasz zakład ma możliwość wyprodukowania około 400 masztów rocznie. W przypadku GSM-R podstawą będzie maszt dwuelementowy o wysokości 37 m. Możemy wyprodukować około 400 takich masztów rocznie, bez konieczności realizacji dodatkowych inwestycji" - powiedział na konferencji wiceprezes Tomasz Kwieciński.

"Nasz zakład brał udział w postępowaniu o uzyskanie dofinansowania na rozbudowę. (...) Ta inwestycja spowoduje znaczące zwiększenie mocy przerobowych. Liczymy, że moce przerobowe zakładu wzrosną o około 60-70 proc." - dodał.

Prezes spółki Grzegorz Żółcik informował w październikowym wywiadzie dla PAP Biznes, że przetarg w zakresie GSM-R zapewni "bardzo duży" wzrost przychodów Gastel Prefabrykacja, spółki zależnej Herkulesa. Informował też, że realizacja kontraktu powinna rozpocząć się w pierwszej połowie 2018 roku.

Herkules jest dostawcą usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych, ma 15-18 proc. udział w rynku żurawi wieżowych. Spółka świadczy usługi budowlano-montażowe związane z wznoszeniem obiektów kubaturowych i realizuje obiekty telekomunikacyjne i energetyczne. Herkules - od kwietnia 2013 r. poprzez swoją spółkę zależną Gastel Prefabrykacja - jest też producentem prefabrykatów strunobetonowych oraz kontenerów żelbetowych. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki