REKLAMA

HP zwolni co najmniej 3000 pracowników

2016-10-14 08:34
publikacja
2016-10-14 08:34

HP zwolni od trzech do czterech tysięcy pracowników w ciągu najbliższych trzech lat. Malejący popyt na komputery stacjonarne spowodował niezadowalające zyski, a to wymusiło na spółce przeprowadzenie kolejnych cięć.

HP zwolni co najmniej 3000 pracowników / FORUM

Prezes spółki, Dion Weisler, powiedział w czwartkowym oświadczeniu: "Jestem dumny z postępów, jakie osiągnęliśmy w pierwszym roku działania nowego HP. Nasze cele są jasne i zostaną zrealizowane.(...) Jesteśmy pewni naszej strategii i oczekujemy, że wygenerujemy znaczące zyski." Jednak, aby zrealizować plan spółki, firma będzie zmuszona przeprowadzić masowe zwolnienia. 

Jak donosi BBC, cięcia etatów obejmą sprzedawców komputerów stacjonarnych na całym świecie. HP będzie oszczędzać od 200 do 300 mln dolarów rocznie począwszy od 2020. Jednak jeszcze w tym roku firma straci od 350 do 500 mln dolarów, a 200 mln z nich pochłoną koszty kadrowe. HP spodziewa się, że skorygowany zysk za rok podatkowy 2017 wyniesie między 1,55 dol., a 1,65 dol. na akcję.

Zwolnienia spowodują ograniczenie załogi HP do 50 tys. osób. Pierwsza tura zwolnień zostanie przeprowadzona jeszcze w tym roku i obejmie 3 tys. miejsc pracy.

WSZ 

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~StanRS
Nigdy więcej laptopów HP. Psują się kilka miesięcy po ustaniu gwarancji. W dodatku za przeciętne podzespoły w komputerach, chcą więcej pieniędzy niż konkurencja.
~rei
Czyli do tej pory zatrudniali do przekładania papierków i się nagle zorientowali że to nie przynosi zysku?
~Frirtz
Kazda wojnę poprzedzają głębokie kryzysy ekonomiczne i wysokie bezrobocie.
~endi
w Europie nie ma ani jednego ani drugiego , może gdzieś w Afryce gdzie ludzie żywią się jeszcze szarańczą i muchami to tak
~peter
Nie ma takiej firmy jak HP. Douczcie się pismaki.
~peter
Jest HP Inc i Hewlett Packard Enterprise. Nie ma HP. Ktoś uważa inaczej?
~Yodog
Przeciez to wszystko kiedys pierdo...nie
Informatyka jest juz wszedzie - każdym aspektem naszego zycia kierują wysokiej klasy specjaliści IT. Można wprost powiedziec ze to ze wszystko funkcjonuje zawdzięczamy im. zwolnienia tych ludzi to prosta piłka do poważnych konsekwencji...Juz to widac po bankach gdzie padają km
Przeciez to wszystko kiedys pierdo...nie
Informatyka jest juz wszedzie - każdym aspektem naszego zycia kierują wysokiej klasy specjaliści IT. Można wprost powiedziec ze to ze wszystko funkcjonuje zawdzięczamy im. zwolnienia tych ludzi to prosta piłka do poważnych konsekwencji...Juz to widac po bankach gdzie padają km systemy jak muchy strach pomyśleć ci sie dzieje w innych dziedzinach zycia

Dopóki biznes u chora żądza zysku ma wpływ na IT swiat jest zagrożony zobaczycie to wszystko kiedys padnie
~rei
No tak. Wizja niezwykła - by zrealizować ją trzeba zwalniać ludzi wykonujących pracę :-) Muszą być ci w zarządzie niezwykle wyrafinowani i inteligentni. Pewnie im inwestorzy uwierzą na tą mowę trawę:-)
~panta
Z tego co napisałeś wynika, że firmy powinny pozatrudniać wszystkich bezrobotnych i dać im jakąś pracę, np. przekładanie papierków z kupki na kupkę. Wtedy nastąpi boom gospodarczy i powszechna szczęśliwość.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki