Gwiazdowski: Podatek solidarnościowy jak nowy próg podatkowy

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce pojawi się w Polsce nowy próg podatkowy w PIT. Osoby zarabiające powyżej 1 mln zł rocznie zapłacą dodatkowe 4 proc. podatku od dochodu powyżej tej granicy.

- Wszystko wskazuje na to, że idziemy w kierunku dodatkowego progu podatkowego w wysokości 36 proc. - mówi Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha w studiu Pulsu Biznesu na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

- Premier [Mateusz Morawiecki] wybrnął dość sprytnie z pułapki, którą sam na siebie zastawił. Taki podatek będzie bowiem niezauważalny dla tych, którzy zarabiają powyżej 1 mln zł, choć dla budżetu też będzie niespecjalnie zauważalny - ocenia Gwiazdowski.

Jego zdaniem uchwalenie podatku będzie jednak furtką do jego dalszych modyfikacji, np. obniżania poziomu dochodów, od których będzie naliczany.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 polak2

Rząd PIS okłamauje niepełnosprawnych i Społeczeństwo.
Sprzęt ortopedyczny jak było tak jest. wózek NFZ limit 1700 zł koszt od 5000 zł ,aparat ortopedyczny na cała kończynę dolną NFZ limit 1000 zł koszt od 6000 zł wzwyż . buty do aparatów NFZ limit 420 zł koszt 1000 zł nikt taniej nie zrobi. Limity takie od 25 lat nie rewaloryzowane ceny sprzętu w górę 600% .Ludzie już teraz nie kupują sprzętu bo ich nie stać a wprowadzenie bez okresu użytkowania nic nie daje ludzie nie kupią bo nie maja kasy ....A wyliczenie 520 na rehabilitacje to wielkie oszustwo PIS

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 24 md71

Będzie gorzej...
W 2019 ci, którzy zarabiają 1mln się częściowo wyniosą - obniżą próg 'daniny' do 500tyś.
W 2020 część zarabiających 500tyś się wyniesie - obniżą próg do 250tyś.
W 2021 zarabiający 250tyś zaczną się wynosić - obniżą próg do 125tyś.
Itd. Świetlana Przyszłość wg PiS!

BTW Głosuję na Wolność. (JKM'a od '89), coby mnie ktoś nie posądził o sprzyjanie PO/PLS/SLD i pokrewnych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 13 search

Czyli taka dla pårzykladu Sadurska nie jest juz tak usmiechnieta choc pewnie dostanie podwyzke 10% na otarcie lez

! Odpowiedz
40 20 _jasko

- Jeżeli są pieniądze, to powinny iść do najsłabszych. Albo ktoś kłamie, albo ktoś po prostu gromadzi pieniądze na kampanię wyborczą - uważa bp Tadeusz Pieronek.

! Odpowiedz
3 99 slc350

Czyli rząd robi dokładnie na odwrót niż powinien.... Zamiast uprościć (Ci już niech nic nie upraszczają) obniżyć podatki, żeby firmy z innych krajów miały u nas siedziby i płaciły kasę to odwrotnie... podwyższają podatki, żeby firmy od nas uciekały lub siedziby miały w innych krajach, do tego ludzie zarabiający więcej jak 1 mln. rocznie szybko zmienią rezydencje podatkową... i zamiast wpływu to będzie szukanie kolejnych rzeczy do opodatkowania....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.