REKLAMA
DZIEŃ START-UPÓW

Grecja rośnie jednak nieco szybciej

2016-11-29 11:49
publikacja
2016-11-29 11:49
Grecja rośnie jednak nieco szybciej
Grecja rośnie jednak nieco szybciej
fot. Pakhnyushchyy / / YAY Foto

W trzecim kwartale tego roku grecka gospodarka rosła szybciej, niż wcześniej sądzono. To dobra wiadomość dla najbardziej zadłużonego kraju Europy, który wciąż nie osiągnął porozumienia z wierzycielami.

W ubiegłym kwartale wzrost greckiego PKB wyniósł 0,8% w ujęciu kwartalnym wobec szacowanych wcześniej 0,5%. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 1,8% wobec raportowanego poprzednio 1,5%.

W drugim kwartale dynamika wzrostu gospodarczego wyniosła w Grecji 0,4%. Tym samym na 2016 r. przypadają pierwsza dwa dodatnie kwartały z rzędu od 2013 r.

Lepsze niż oczekiwano dane z gospodarki mogą oznaczać, że zagraniczni wierzyciele nieco lepiej oceniać będą aktualną kondycję Grecji. To o tyle istotne, że rząd w Atenach wciąż nie zawarł z kredytodawcami porozumienia w sprawie wypłat kolejnych transz.

Więcej na ten temat w artykule: „KE za otwarciem drzwi do rozmów o długu Grecji”.  

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~as
1,8%, łał, ale pędzą,reformy działają! Nie to co nasza recesja 3%.
~vit
ja bym im tam nie wierzył w ich dane dotyczące gospodarki. Już kiedyś podawali swoje wzrosty gospodarki i wszyscy widza jak to się skończyło. Teraz znowu będę kłamac żeby tylko ktos pożyczył im kolejne pieniądze
~takie_tam
Po części się zgodzę z Tobą. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, jak głównie Niemcy, przyczyniają sie obecnie do dobijania Grecji. Grecy nie mogli uzyskać pożyczki na międzynarodowych rynkach finansowych np na 1%, z uwagi na wysokie ryzyko. Mogli jednak pożyczyć na 7% od Niemców, co było obwarowane wieloma warunkami Po części się zgodzę z Tobą. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, jak głównie Niemcy, przyczyniają sie obecnie do dobijania Grecji. Grecy nie mogli uzyskać pożyczki na międzynarodowych rynkach finansowych np na 1%, z uwagi na wysokie ryzyko. Mogli jednak pożyczyć na 7% od Niemców, co było obwarowane wieloma warunkami prywatyzacji, reform itp.Niemcy zawłaszczyli duzą część gospodarki greckiej, przy okazji zarabiają na wysokim %. Niewiele ma to wspólnego z ratowaniem tego kraju, tak naprawdę to jest jego drenowanie i wyciskanie do ostatniej kropli.... Grecy przez wiele lat hulali ile wlazło, przy przyzwoleniu między innymi Niemiec, które robiły wtedy świetne interesy na budowie infrastruktury itp. Grecy przesadzili, to fakt, mało kto ich kontrolował, ale to Niemcy wygrali podwójnie..... Nic nie maja już swojego prawie. Żal mi ich, naprawdę.
~as odpowiada ~takie_tam
My też już prawie nic nie mamy swojego, nie poszaleliśmy i nikt na świecie nas nie żałuje, a nawet nas nie lubią.

Powiązane: Co się dzieje ze strefą euro?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki