REKLAMA

Grecja będzie testować "zielony" cyfrowy paszport szczepionkowy

2021-04-30 20:46
publikacja
2021-04-30 20:46
Grecja będzie testować "zielony" cyfrowy paszport szczepionkowy
Grecja będzie testować "zielony" cyfrowy paszport szczepionkowy
fot. Lucian BOLCA / / Shutterstock

Grecja będzie jednym z krajów, które jako pierwsze będą testować "zielony" cyfrowy paszport szczepionkowy - podaje w piątek grecki portal Ekhatimerini, powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela Unii Europejskiej.

Paszporty potwierdzające, że podróżni zostali zaszczepieni przeciw Covid-19, testować też będą od drugiego tygodnia maja Bułgaria, Hiszpania, Malta, Estonia, Włochy i Luksemburg.

"Zielony" cyfrowy certyfikat ma być technicznie gotowy od 1 czerwca, a w pełni operacyjny od 30 czerwca.

Państwa unijne będą go wcześniej testowały w trzech grupach, w zależności od tego, jak przygotowane są technicznie do jego zastosowania na szeroką skalę - podaje Ekhatimerini.

Ministerstwo transportu Grecji poinformowało w tym tygodniu, że od poniedziałku rozszerza listę krajów, z których przybywający turyści będą zwolnieni z obowiązku kwarantanny, jeśli przedstawią dowód zaszczepienia przeciwko Covid-19 lub negatywny wynik testu. Lista obejmuje między innymi Polskę.

Premier Kyriakos Micotakis oświadczył w ubiegłym tygodniu, że pandemia wykazuje oznaki stabilizacji i potwierdził, że od 15 maja otwarty zostanie kluczowy dla gospodarki kraju sektor turystyczny. Dochody z turystyki stanowią 1/5 greckiego PKB.

Rząd Grecji twierdzi, że kraj jest lepiej przygotowany do walki z pandemią niż w ubiegłym roku dzięki powszechnym testom, akcji szczepień, zwłaszcza ludności na wyspach popularnych wśród zagranicznych turystów oraz w sieci hoteli przystosowanych do warunków kwarantanny.

fit/ tebe/ arch/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Podróże

Komentarze (2)

dodaj komentarz
glowny_analityk_bankier_pl
Jak ktoś jest na kolanach zrobi wszystko.Większość odda godność za byt.
bha
Jakby nie patrzeć to ma w tym interes.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki