REKLAMA

Gliński: Nie chcemy lockdownu

2021-12-03 10:04
publikacja
2021-12-03 10:04
Gliński: Nie chcemy lockdownu
Gliński: Nie chcemy lockdownu
fot. Mateusz Słodkowski / / FORUM

Nie chcemy lockdownu; sytuacja pandemiczna jest jednak bardzo trudna, wszyscy to widzimy; wszyscy powinniśmy być też świadomi tego, że za tę sytuację odpowiedzialne są przede wszystkim osoby, które się nie zaszczepiły – powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wrocławskiej" wicepremier Piotr Gliński.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego podkreślił, że nowe ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną dotyczą m.in. w instytucjach kultury osób niezaszczepionych. „Ja rozumiem wolność wyboru, ale nie wtedy, gdy zagraża to wolności, a także zdrowiu i życiu innych ludzi. Krótko mówiąc, granicą naszej wolności jest wolność drugiego człowieka, jego życie i zdrowie” - mówił.

Gliński podkreślił, że rząd nie chce wprowadzać lockdownu. „Sytuacja pandemiczna jest jednak bardzo trudna, wszyscy to widzimy. Wszyscy powinniśmy być też świadomi tego, że za tę sytuację odpowiedzialne są przede wszystkim osoby, które się nie zaszczepiły” - powiedział wicepremier.

Dodał, że przy wprowadzaniu kolejnych ograniczeń „ich społeczny koszt mógłby być bardzo wysoki”. „Chodzi przede wszystkim o opór społeczny, wielkie emocje, histerię, jakiej zresztą byliśmy już świadkami. Opozycja w momencie, kiedy nie ma jakiejś decyzji, krzyczy, dlaczego jej nie ma. W momencie, kiedy decyzja zostaje podjęta, krzyczy dlaczego taka, a nie inna. Przypomnijmy sobie, co było z tzw. wyborami kopertowymi, szpitalami tymczasowymi itp. Zresztą, nie chcę tu narzekać na opozycję. Bardziej mnie interesuje polskie społeczeństwo, które po prostu jest bardzo zmęczone pandemią i złymi emocjami wywoływanymi w życiu publicznym przez opozycję i jej akolitów” - powiedział Gliński.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki