REKLAMA

George Soros ostrzega Europę

2020-02-17 13:10
publikacja
2020-02-17 13:10

Ani europejska opinia publiczna, ani europejscy politycy i biznes nie rozumieją w pełni zagrożenia, jakie stwarzają Chiny Xi Jinpinga - ostrzega George Soros. Zdaniem miliardera kraje Unii Europejskiej, najlepiej razem z USA, powinny wesprzeć rozwój Ericssona i Nokii, by stały się realnymi konkurentami dla chińskiego Huaweia na rynku technologii 5G.

/ fot. Danny Gys / FORUM

Soros po raz kolejny przestrzega przed współpracą z Chińską Republiką Ludową pod przywództwem Xi Jinpinga. - Chociaż Xi jest dyktatorem, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby narzucić chińskiej społeczności całkowitą kontrolę, Europejczycy uważają Chiny przede wszystkim za ważnego partnera biznesowego - pisze miliarder. Nie zdają sobie sprawy z tego, że odkąd Xi został prezydentem i sekretarzem generalnym KPCh, ustanowił reżim kierujący się zasadami diametralnie sprzecznymi z wartościami, na podstawie których zbudowana Unię Europejską - dodaje.

Miliarder zauważa, że po tym jak Xi doszedł do władzy, zaostrzył kontrolę nad chińskimi firmami. Od 2017 r. są one zobligowane do wykonywania poleceń partii, nawet te formalnie prywatne. Chińczycy  wielokrotnie publicznie zaprzeczali takiej interpretacji swojego prawa.

W tym kontekście Soros wyróżnia technologicznego giganta - firmę Huawei - który należy do globalnej czołówki w rozwoju technologii 5G. Władze wielu krajów rozważają właśnie, komu powierzyć budowę infrastruktury. W przestrzeni publicznej pojawiają się obawy, że chińskie władze mogą uzyskać dostęp do wrażliwych informacji, jeżeli będą one przesyłane za pośrednictwem urządzeń chińskiej spółki. Debaty nad ewentualnym wykluczeniem Huaweia trwają m.in. w Niemczech.

- To dla mnie jasne, że Chiny Xi stanowią zagrożenia dla wartości, na których zbudowano UE. Najwyraźniej nie jest to jasne dla liderów państw członkowskich ani biznesu, szczególnie w Niemczech - pisze Soros.

- Zamiast toczyć przegraną bitwę z dominacją Huaweia na rynku 5G, USA i UE albo sama UE powinny współpracować i stworzyć z Ericssona i Nokii realnych konkurentów - dodaje miliarder.

Przeciwko współpracy z Huawei w budowie sieci 5G głośno protestował również m.in. polski minister spraw wewnętrznych i administracji oraz koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. - Kiedy słyszę, że (...) firmy chińskie mają być atrakcyjnym partnerem dla rozwoju technologii 5G na świecie, to ogarnia mnie przerażenie, jak bezmyślni są ludzie, którzy godzą się na takie rzeczy - mówił podczas grudniowej wizyty w Waszyngtonie.

Przed miesiącem George Soros zapowiedział "najważniejszy projekt swojego życia", na który przeznaczy miliard dolarów.

MKa

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (45)

dodaj komentarz
sel
Istnieją coraz większe obawy ,że Chińczycy dostarczając swój sprzęt uniemożliwią amerykanom śledzenie wszystkiego i wszystkich..., a jeszcze mogą na tym zarobić zamiast pejsaci..
open_mind
W krótkim, ale zjadliwym liście do „Financial Times” miliarder George Soros żąda usunięcia zarówno Marka Zuckerberga, jak i Sheryl Sandberg z ich funkcji przywódczych na Facebooku, w przeciwnym razie prezydent Trump zostanie ponownie wybrany.
pazdzioch_indastries
Nie zastanawia was co ta technologia potrafi skoro jest o niej tak szumno ?Dlaczego przynajmniej raz na tydzień słyszymy o 5G?
Bo to technologia wojskowa zdolna do najgorszych rzeczy i stąd ten zgiełk.
migosent
Potrafi dużo, ale czemu od razu złego, pomyśl o korzyściach. 5G to tylko narzędzie, jak zostanie wykorzystane zależy od ludzi.
sel
I bez tego namierzają dowolna komórkę i mogą wysłać drona z rakietą na przywitanie ,a tak będzie trudniej..
lebero654
Przecież właścicielami Nokia, a przynajmniej części telefonicznej są Chińczycy. Na naszych oczach dokonuje się powolny upadek globalnego mocarstwa, a nawet dwóch USA i Rosji. Chiny stosują od wieków tą samą taktykę asymilowania nacji, które im zagrażają. Już kolonizują Syberię, a USA dzięki strategii globalizacji Przecież właścicielami Nokia, a przynajmniej części telefonicznej są Chińczycy. Na naszych oczach dokonuje się powolny upadek globalnego mocarstwa, a nawet dwóch USA i Rosji. Chiny stosują od wieków tą samą taktykę asymilowania nacji, które im zagrażają. Już kolonizują Syberię, a USA dzięki strategii globalizacji udostępniło Chinom technologie, które one udoskonaliły. Nadto pewnie ze 30% kadry naukowej USA stanowią Chińczycy. Jak ktoś przegląda portale naukowe to mnie więcej połowa badań w nich opisywanych prowadzona w USA jest przez naukowców o chińskich nazwiskach. Z tym, że na dziś Amerykanie dzięki kontroli internetu mają kontrolę informacyjną nad światem. Ale Huawei produkuje tak doskonałe technologicznie produkty, że praktycznie przełamało monopol amerykański. Stąd i działania i Trumpa i Sorosa, wg. mne już spóźnione. A w 5G Huawei rzekomo przoduje.
ajwaj
Zanim Rosja upadnie, to mamuty i marabuty wróca do Manhattanu :)

Powtarzasz mantre masonerii od 300 lat, no problemo, moga pomarzyc. Ale to miliony ludzi w tym Polski kosztowalo przy marszu Napoleona, Adolfa H. na Moskwe. PISa chce re-play
sel
Zaraz udostępniły , przecież w USA to sami Chińczycy i Japończycy , albo Koreańczycy coś tworzą w technologii , a pejsaci tylko trzymają kasę z całego świata.w swoich funduszach i decydują kogo utopić.. , a kto będzie pływał.
artur17
Soros, jego fundacja Batorego, wywiórcza - NIE, dziękuję.
grzechu_comeback
a czy przypadkiem SOROS tej KONTROLI nie przypisuje sobie?! KOMUNIZM jest niebezpieczny, pod każdą szerokością geograficzną. Ale gdy widzę TEGO pana, to moje zaufanie się wyłącza.

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki