REKLAMA

Gdzie trafił Kamil Glik? AS Monaco w rękach rosyjskiego oligarchy-rozwodnika

Agnieszka Ślęzak2016-07-05 12:52redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-07-05 12:52

Kamil Glik jest już piłkarzem AS Monaco. Obrońca reprezentacji Polski podpisał z klubem czteroletni kontrakt. Francuski klub, którego właścicielem jest rosyjski oligarcha, wydał na Glika 11 mln euro.

fot. Federico Gambarini / / FORUM

Nowy zespół Kamila Glika poprzedni sezon zakończył na trzecim miejscu w tabeli Ligue 1. Daje to klubowi udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Przeszłość AS Monaco nie zawsze jednak była taka różowa. Po odejściu trenera Didiera Deschampsa w 2005 roku, zespół regularnie plasował się w środku tabeli Ligue 1, a sezon 2010/2011 zakończył na 18., trzecim od końca miejscu, w rezultacie spadając do Ligue 2.

Nowy właściciel na ratunek AS Monaco

Wszystko miało się odmienić, gdy AS Monaco pod koniec 2011 r. kupił rosyjski oligarcha Dmitrij Rybołowlew i zobowiązał się zainwestować w klub 100 mln euro.

fot. Eric Gaillard / / FORUM

W 2013 r. klub wrócił do pierwszej ligi i zyskał kilku nowych zawodników, m.in. Radamela Falcao, Jamesa Rodrigueza, Joao Moutinho, Erica Abidala i Ricardo Carvalho. Rybołowlew wydał na nich łącznie 160 milionów euro. Zakupy opłaciły się – sezon 2013/2014 AS Monaco zakończyło na drugim miejscu pierwszej ligi, a w późniejszych latach nie spadało z podium.

Najkosztowniejszy rozwód w historii

W 2014 r. fundusze Rybołowlewa były zagrożone znacznym uszczupleniem. Wtedy to po sześciu latach sąd w Genewie orzekł rozwód między rosyjskim oligarchą a jego żoną, Eleną. Właściciel AS Monaco musiał jej wypłacić ponad połowę majątku – 4,5 miliarda dolarów. Media okrzyknęły rozstanie pary najkosztowniejszym rozwodem w historii. Nie był to jednak wyrok prawomocny – sąd apelacyjny rozpatrywał sprawę przez półtora roku i orzekł, że byłej żonie Rybołowlewa należy się tylko 600 mln dolarów. Ostateczny finał nastąpił pod koniec 2015 r. – nie podano jednak, ile sąd przyznał Rybołowlewej.

Źródło:
Agnieszka Ślęzak
Agnieszka Ślęzak
redaktor Bankier.pl

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Z uwagą śledzi bieżące wydarzenia z społeczno-polityczne oraz ekonomiczne w kraju i za granicą. Poza pracą wydawcy do jej obowiązków należy śledzenie aktualnych trendów i tworzenie na ich podstawie tekstów SEO. Tel.: 71 748 95 08

Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (14)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~realista
Piłkarze wypoadli fatalnie a byli witani jak niemal zwycięzccy... Kiesdyś trener polskich siatkarzy Hubert Wagner powiedz=iał,że na olimpiadzie interesuje ich tylko złoto a każdy inny wynik jest porażki... I talie powinno być podejście Nawałki Lewandowskiego i spółki... Na Euro 20016 znów blamaż polskiewj reprezentacj Piłkarze wypoadli fatalnie a byli witani jak niemal zwycięzccy... Kiesdyś trener polskich siatkarzy Hubert Wagner powiedz=iał,że na olimpiadzie interesuje ich tylko złoto a każdy inny wynik jest porażki... I talie powinno być podejście Nawałki Lewandowskiego i spółki... Na Euro 20016 znów blamaż polskiewj reprezentacj i kolejny słaby wynik..
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Gospodarka_Głupcze
Czyli w nomenklaturze Antosia M. stał się:

Obrońcą Interesów Rosyjskiego Oligarchy.

Oj Kamil Kamil.. nie zdziw się jak cię na granicy zawrócą...
~Papi
Toż to tragedia, nie dość, że oligarcha, to jeszcze rosyjski i jeszcze rozwodnik! Tfu antychrysty! Sodomnia i gomrormnia!

A, swoją drogą, tam w Monaco jest jakaś liga? Kelnerzy grają przeciw krupierom, ha, ha.
~Alex
Ironia tylko w pierwszym akapicie czy też i w drugim? Bo jeśli nie, to informuję Cię, że AS Monaco gra (z powodzeniem) w lidze francuskiej.
~Papi odpowiada ~Alex
W drugim też, ale akurat nazwa klubu na ligę francuską nie wskazuje.
Ironia, czy Ty mnie czasami nie obrażasz, kto dziś operuje takimi słowami. Wszystko musi być proste hmmm, lepiej nie będę pisał.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~gf
Raz orzeł z jedną głowa na piersi, raz z dwoma - kogo to obchodzi? Liczy się tylko kasa.
~uhuhuh
jak z dwoma ? nie ma takich... jakies bajki o mutantach ogladales ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki