GPW wyklucza z obrotu akcje New World Resources

2019-12-04 19:14
publikacja
2019-12-04 19:14
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Zarząd GPW w Warszawie postanowił wykluczyć akcje spółki New World Resources z obrotu giełdowego - wynika z uchwał zarządu giełdy. Decyzja, jak podano, podyktowana jest interesem i bezpieczeństwem uczestników obrotu.

Obrót akcjami spółki pozostaje zawieszony od 5 maja 2017 roku ze względu na brak publikacji raportów rocznych za lata obrotowe 2016-2018.

Zarząd GPW wskazał, że New World Resources całkowicie zaprzestało wykonywania jakichkolwiek obowiązków informacyjnych. Jak podano, spółka ostatni raz przekazała raport za pośrednictwem systemu ESPI 4 listopada 2016 roku.

W ocenie zarządu giełdy, długotrwały brak publikacji podstawowych informacji na temat spółki uniemożliwia uczestnikom rynku prawdziwą, rzetelną i kompletną ocenę jej sytuacji i instrumentów finansowych.

Zarząd GPW wskazał ponadto, że w sierpniu tego roku powziął informację o decyzji Komisji Nadzoru Finansowego w Wielkiej Brytanii o wykluczeniu z dniem 19 lipca 2018 roku akcji New World Resources z obrotu na rynku organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pazdzioch_indastries
Ukarali akcjonariuszy za to że zainwestowali pieniądze.

Zarząd nagrodzili za to że oszukał akcjonariuszy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki