REKLAMA
QUIZ

GIODO walczy o ochronę praw osobowych uczniów

2012-10-08 16:58
publikacja
2012-10-08 16:58
Trzeba uświadomić dyrektorom szkół obowiązek chronienia danych osobowych uczniów. Tak wiceminister edukacji Joanna Berdzik odpowiada na zarzuty Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. GIODO ostrzega, że gromadzone przez szkoły dane o uczniach i ich rodzicach zbyt często są dostępne osobom nieuprawnionym, a powodem zaniedbań jest nieznajomość przepisów i bałagan panujący w wielu szkołach.

W rozmowie z IAR wiceminister Joanna Berdzik zapewnia, że docenia zaangażowanie GIODO i liczy, że uda się zachęcić dyrektorów szkół do lepszego przestrzegania prawa. Wiceminister przyznaje, że byłoby warto podjąć akcję informacyjną w tym zakresie.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zachęcił też nauczycieli do wplatania do programów nauczania informacji o konieczności chronienia poufnych danych. Dodał, że dzieci często nie wiedzą, że informacje, którymi dzielą się w internecie, często są potem niemożliwe do usunięcia.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/dj
Źródło:IAR
Tematy
Wyjątkowa Wyprzedaż Forda. Hybrydowe SUVy już od 88 900 zł.
Wyjątkowa Wyprzedaż Forda. Hybrydowe SUVy już od 88 900 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki