REKLAMA

Fundusz Mieszkań na Wynajem startuje we Wrocławiu. Ponad 1500 zł za 26 mkw.

Michał Kisiel2016-12-21 14:19analityk Bankier.pl
publikacja
2016-12-21 14:19

Sto mieszkań przy ulicy Dąbrowskiego we Wrocławiu to najnowsza oferta państwowego Funduszu Mieszkań na Wynajem. Za najmniejszy lokal, mierzący 26 metrów kwadratowych, najemca będzie musiał zapłacić miesięcznie od 1510 zł do 1660 zł, w zależności od okresu trwania umowy.

Fundusz Mieszkań na Wynajem to komercyjne przedsięwzięcie, za którym stoi Bank Gospodarstwa Krajowego.

Jego celem jest pobudzenie rynku mieszkań na wynajem, poprawienie mobilności Polaków oraz poszerzenie oferty lokali do wynajęcia w największych aglomeracjach.

fot. BGK Nieruchomości / / BGK Nieruchomości

Mieszkania w założeniu oferowane mają być po cenach zbliżonych do rynkowych. Ich zaletą ma jednak być fakt, że są w pełni wyposażone, a wynajmującym jest stabilna instytucja. Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z propozycji funduszu mogą liczyć na niższe stawki, jeśli podpiszą umowę na dłuższy czas.

Najnowsza inwestycja Funduszu Mieszkań na Wynajem mieści się we Wrocławiu. W ofercie jest sto lokali położonych w samym centrum miasta, kilkaset metrów od dworca kolejowego Wrocław Główny. Wszystkie mieszkania są wyposażone „pod klucz” – umeblowano łazienki i kuchnie, zamontowano oświetlenie i sprzęt AGD.

Lokale mierzą od 26 do 84 metrów kwadratowych. Za najmniejszą kawalerkę najemca będzie musiał zapłacić:

  • 1510 zł, jeśli podpisze umowę na okres od 24 do 48 miesięcy,
  • 1580 zł – od 13 do 23 miesięcy,
  • 1660 zł – od 6 do 12 miesięcy.

Comiesięczne obciążenia powiększone są o 109 zł zaliczki na opłaty eksploatacyjne. Opłaty za media naliczane są co miesiąc z dołu, na podstawie faktycznego zużycia.

Zgodnie z przygotowywanym przez Bankier.pl na podstawie danych serwisu Otodom.pl raportem o cenach wynajmu, w listopadzie średni czynsz w mieszkaniach do 38 m kw. w stolicy Dolnego Śląska wynosił 1664 zł. Stawki proponowane przez Fundusz Mieszkań na Wynajem można więc uznać za nieco przewyższające średnią. W tym przypadku jednak najemcy wprowadzają się do zupełnie nowych, w pełni wyposażonych lokali.

Osiedle na Dąbrowskiego nie będzie jedynym budynkiem we wrocławskiej ofercie Funduszu Mieszkań na Wynajem. – W czwartym kwartale 2017 roku planujemy oddać do użytku kolejnych 128 mieszkań na wynajem przy ul. Zakładowej, tj. tuż obok mostów Trzebnickich, a zatem w doskonale skomunikowanej lokalizacji – wskazuje Bartłomiej Pawlak z Funduszu.

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (90)

dodaj komentarz
~LICHWA
FUNDUSZ MIESZKANIOWY TO JEST ZWYCZAJNA LICHWA. WARTO TE MIESZKANIA WYNAJMOWAĆ ALE TYLKO NA BURDELE.
~ToHoteleNieMieszkani
Inicjatywa bardzo podobna do Amber Gold, z tym że Amber Gold zabrało Polakom oszczędności a Fundusz Mieszkaniowy zabiera dochody na bieżąco. Osoby zarabiające minimalne wynagrodzenie mogą wynająć te mieszkania i starać się o dodatek mieszkaniowy z MOPSU. W socjalistycznej polsce reglamentowana była żywność a obecnie Inicjatywa bardzo podobna do Amber Gold, z tym że Amber Gold zabrało Polakom oszczędności a Fundusz Mieszkaniowy zabiera dochody na bieżąco. Osoby zarabiające minimalne wynagrodzenie mogą wynająć te mieszkania i starać się o dodatek mieszkaniowy z MOPSU. W socjalistycznej polsce reglamentowana była żywność a obecnie reglamentowana jest praca z zarobkami podobnymi do średniej i reglamentowane są mieszkania. Przysłowie mówi za króla Sasa jedz pij i popuszczaj pasa. Już nigdy w Polsce robotnikom nie będzie tak dobrze się żyło jak za Towarzysza Gierka. Kapitalistom strasznie się to nie podobało, że ludzie dostają za free mieszkania i pracę. Więc postanowili uruchomić wszystkie siły i środki aby to zniszczyć i przywrócić ład w którym 10 % narodu to PAŃSTWO na które robi 90 % narodu tzw. niewolników.
~mieszkaniec_Wro
i o co ten krzyk? przeciez jezeli ktos za to zaplaci tzn. ze Panstwo na tym nie straci. Dlaczego wszyscy mamy doplacac wybrancom do stawki 10-20 zł, skoro stawki rynkowe są wyzsze?
przeciez i tak mozna skorzystac z innej promicji - wystarczy sobie zrobic trojke dzieci w ramach 500+ i to mieszkanie jest za free.
~jaton
Za komuny taka dziupla kosztowała około 200 zł w spółdzielni przy zarobkach 2500zł.Jak mysmy sie cofneli a jak widze tych drutujacych ręcznie na mrozie a póznie szalujacych i wylewajacych beton i czekanie aż stwardnieje to idiote Buzka rozstrzelać bym kazał bo zlikwidował fabryki domów
~KW
1500 za 26 metrów? To z pewnością poprawi mobilność Polaków. Brawo BGK!
~brudnyharry
rozumiem, ze oferta skierowana do beneficjentow pinset+ ?
~rtr
Pewnie BGK czerpie wiedzę o cenach z Bankiera i stąd takie odjechane oferty.
~xyz
Czy na tym forum jest jakiś moderator? Jeśli jest, to czy mógłby przestać mnie zmuszać do czytania obrażających mnie i innych komentarzy, typu "polaczki, cebulaczki"? Jeśli nie zaczniecie banować tych osób, które sprowadzają Wasz portal do poziomu podrzędnego, lokalnego forum www na Podlasiu, to ja i moi pracownicy Czy na tym forum jest jakiś moderator? Jeśli jest, to czy mógłby przestać mnie zmuszać do czytania obrażających mnie i innych komentarzy, typu "polaczki, cebulaczki"? Jeśli nie zaczniecie banować tych osób, które sprowadzają Wasz portal do poziomu podrzędnego, lokalnego forum www na Podlasiu, to ja i moi pracownicy dostaną bana na czytanie Waszych, de facto coraz częściej nieobiektywnych, artykułów.
~StanRS
Na Polaków można pisać na forach w me(r)diach niemieckich i żydowskich co się chce. Ale jakbyś napisał coś na żydów czy niemców, to zaraz cen.zor kasuje komentarze i blokuje całkowicie dostęp. To jest obłuda i zakłamanie me(r)diów polskojęzycznych.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki