REKLAMA

Fundusz Mieszkań na Wynajem przedstawia ofertę w Gdańsku

2015-10-22 14:14
publikacja
2015-10-22 14:14

W ofercie Funduszu Mieszkań na Wynajem znajdą się 134 mieszkania, zlokalizowane w budynku przy ulicy Kilińskiego 1 na terenie osiedla Browar Gdański. Do dyspozycji najemców są zróżnicowane lokale; od kawalerek do 4- pokojowych apartamentów.


Pomimo wcześniejszych zapowiedzi Funduszu dotyczących udostępnienia lokali najemcom w pierwszym kwartale 2016 r, już od 22 października br. będzie można składać zgłoszenia na 69 mieszkań. Pozostałe zostaną przedstawione klientom do końca listopada br.

Lokale wprowadzone właśnie do oferty przez Fundusz Mieszkań na Wynajem znajdują się w budynkach położonych w Gdańsku, przy ulicy Kilińskiego 1, które stanowią II etap projektu obejmującego zespół mieszkalno-usługowy Browar Gdański. Na jego terenie znajdują się budynki po nieczynnym browarze, z których część wpisana jest do rejestru zabytków i przeznaczona do rewitalizacji. Nieruchomość swoją architekturą nawiązuje do zabytkowego otoczenia.

W budynku znajdują się 134 mieszkania, w tym: 16 jednopokojowych, 70 dwupokojowych, 34 trzypokojowe i 14 czteropokojowych, o powierzchni od 26 do 96 metrów kwadratowych. Wszystkie są wykończone pod klucz, z kuchniami i łazienkami wyposażonymi w meble oraz sprzęt AGD. Zainteresowani będą mieli także możliwość wynajęcia miejsca parkingowego w garażu podziemnym i komórki lokatorskiej. Do oferty trafiły również lokale użytkowe o metrażu od 41 do 135 m2.

Z naszych danych wynika, że oferta najmu mieszkań zarówno w Poznaniu jak i Piasecznie cieszy się największym zainteresowaniem wśród osób w wieku do 35 lat, sporą grupę stanowią też osoby po 50 roku życia. Trudno już teraz szacować jakie będzie zainteresowanie nową propozycją w Gdańsku. Biorąc pod uwagę unikatowy charakter tej lokalizacji pod względem architektonicznym oraz jeśli chodzi o jej położenie, które gwarantuje łatwe i szybkie dotarcie do najważniejszych obiektów całego Trójmiasta, mam nadzieję że spotka się ona z dużym zainteresowaniem zróżnicowanych najemców - mówi Ryszard Słowiński, Prezes Zarządu BGK Nieruchomości S.A.

Podobnie jak w innych miastach, z oferty w Gdańsku będą mogły skorzystać firmy szukające mieszkań dla swoich pracowników bądź w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

Oferta Funduszu Mieszkań na Wynajem należy do wyjątkowych na rynku; do tej pory nie funkcjonował w Polsce model najmu instytucjonalnego, w ramach którego najemcy mieliby dostęp do tak wielu korzyści. Jedną z głównych, która ma decydujące znaczenie przy podpisywaniu umowy najmu, jest stabilność i pewność co do decyzji drugiej strony, w tym wypadku Funduszu. Osoba podpisująca umowę najmu może mieć pewność, że jeśli tylko będzie wywiązywać się ze swoich zobowiązań, nie zostanie postawiona w sytuacji konieczności opuszczenia wynajmowanego mieszkania z dnia na dzień, jak ma to często miejsce przy najmie od osób prywatnych.

Ponadto, osoba podpisująca umowę z Funduszem ma gwarancję stałej ceny przez cały czas jej obowiązywania, a kwota najmu zależna jest od długości umowy: im dłuższy okres jej trwania, tym niższy czynsz. Klienci Funduszu Mieszkań na Wynajem mogą również zameldować się w wynajmowanych mieszkaniach oraz korzystać z pomocy zarządcy w sytuacjach awaryjnych.

Aby zostać najemcą jednego z lokali oferowanych przez Fundusz Mieszkań na Wynajem wystarczy przejść pomyślnie procedurę weryfikacji finansowej i spełnić wymogi związane z najmem okazjonalnym. Jeśli kilka osób deklaruje chęć wspólnego mieszkania, weryfikacja finansowa ich zdolności do płacenia czynszu sprawdzana jest razem (dochody są sumowane). Mieszkania rezerwowane są według kolejności zgłoszeń.


/BGK

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~Dawid
W założeniu to tanie mieszkania. Ciekawe ze fundusz zdecydował sie na apartamentowiec i co o ty zadecydowało?
~ciekawski
ceny rynkowe... umowa najmu okazjonalnego... byłem w procesie w Piasecznie... dopiero otrzymując umowę dowiedziałem się o dodatkowym ubezpieczeniu... korzyść w postaci stałej kwoty trwa przez 3 lata... nie ma możliwości podpisania umowy na więcej... jeśli najemca chce zrezygnwać to może...pod pewnymi warunkami... utrata ceny rynkowe... umowa najmu okazjonalnego... byłem w procesie w Piasecznie... dopiero otrzymując umowę dowiedziałem się o dodatkowym ubezpieczeniu... korzyść w postaci stałej kwoty trwa przez 3 lata... nie ma możliwości podpisania umowy na więcej... jeśli najemca chce zrezygnwać to może...pod pewnymi warunkami... utrata pracy (przy wypowiedzeniu ze strony pracodawcy) lub ciężka choroba... jak ja się cieszę, że już jest 25.10... ten PAŃSTWOWY FUNDUSZ BGK to jeden z tworów naszych... cd. komentarza jutro o 21.00 jak skończy się cisza...
~ciekawski
a teraz kończąc... mam nadzieję, że w wyniku dzisiejszych wyborów PiS powie sprawdzam wszelkiej maści Deweloperom, Bankowcom i innej bandzie żerującej na państwowych pieniądzach, które robią swoje interesiki... marzy mi się kraj, w którym CZŁOWIEK jest w centrum wszelkich działań aparatu państwowego, a nie tak jak a teraz kończąc... mam nadzieję, że w wyniku dzisiejszych wyborów PiS powie sprawdzam wszelkiej maści Deweloperom, Bankowcom i innej bandzie żerującej na państwowych pieniądzach, które robią swoje interesiki... marzy mi się kraj, w którym CZŁOWIEK jest w centrum wszelkich działań aparatu państwowego, a nie tak jak jest to dotychczas UKŁAD...
a jak nie... to i tak... wiedzieć, że BONI i inni pseudomężowie stanu już nigdy nie wrócą do żłobu to MEGA satysfakcja...
~PJB
Bardzo kontrowersyjny projekt. Niby komercyjny ale z naszych "budżetowych" środków. Całkiem niejasny cel społeczny bo chętnych na zakup mieszkań nie brakuje. BGK podbija tylko ceny na rynku i pozwala deweloperom na utrzymanie wysokich marż. Wysokie wymogi finansowe oczekiwane od wynajmujących powodują że mieszkania Bardzo kontrowersyjny projekt. Niby komercyjny ale z naszych "budżetowych" środków. Całkiem niejasny cel społeczny bo chętnych na zakup mieszkań nie brakuje. BGK podbija tylko ceny na rynku i pozwala deweloperom na utrzymanie wysokich marż. Wysokie wymogi finansowe oczekiwane od wynajmujących powodują że mieszkania te najmowane są przez tych co mogą skorzystać z kredytu. Jeżeli już budżet miał wydać te 5mld to lepiej zrobiono by gdyby przeznaczono je na dopłaty do najmu dla najuboższych, np. dla rodzin z 3-4 dzieci dając im 30% najmu. A tak to zyskają tylko deweloperzy, tak jak i w pierwszej wersji programu MdM. Społeczeństwo nie jest głupie, ludzie widzą te wszystkie zagrania i PO zapłaci za nie już w niedzielę. Za słaby wynik niedzielnych wyborów Pani Premier powinna podziękować kolegom co wymyślają takie projekty !!!
~ionen
I tak za naszą kasę rząd ratuję deweloperów. Frankowiczom nie można dać ani złotówki ale napchać kieszenie spaślaka dewelopera, który ma 30% marży a paliwo ze swojego Porsche Cayenne wrzuca sobie w koszty można. Jakoś nie widzę tu stękania w 300 postach, że jak to kasę oddano deweloperowi, bo niestety banki I tak za naszą kasę rząd ratuję deweloperów. Frankowiczom nie można dać ani złotówki ale napchać kieszenie spaślaka dewelopera, który ma 30% marży a paliwo ze swojego Porsche Cayenne wrzuca sobie w koszty można. Jakoś nie widzę tu stękania w 300 postach, że jak to kasę oddano deweloperowi, bo niestety banki też miały w tym swój interes.

To dowodzi tylko tego jak bardzo nami sterują.
~mm
Mam nadzieje, ze potencjalni wynajmujący mądrze zdecydują biorąc pod uwagę skąd te mieszkania są... Polityczni mocodawcy za pieniądze z rządowego banku na prywatnym rynku. Komuna 2.0.
~takegusta
a gdzie firanki w oknach i dlaczego sciany tylko obielone? innej farbynie było?
~malarz
biały to najmniej kontrowersyjny kolor
~qwert
tak na oko, to zdjęcia są IKEI, a w szwedzkich warunkach, brak firanek to norma
~mari
" dostęp do tak wielu korzyści. Jedną z głównych, która ma decydujące znaczenie przy podpisywaniu umowy najmu, jest stabilność i pewność co do decyzji drugiej strony, w tym wypadku Funduszu. Osoba podpisująca umowę najmu może mieć pewność, że jeśli tylko będzie wywiązywać się ze swoich zobowiązań, nie " dostęp do tak wielu korzyści. Jedną z głównych, która ma decydujące znaczenie przy podpisywaniu umowy najmu, jest stabilność i pewność co do decyzji drugiej strony, w tym wypadku Funduszu. Osoba podpisująca umowę najmu może mieć pewność, że jeśli tylko będzie wywiązywać się ze swoich zobowiązań, nie zostanie postawiona w sytuacji konieczności opuszczenia wynajmowanego mieszkania z dnia na dzień, jak ma to często miejsce przy najmie od osób prywatnych."

No, czyli stabilnosc jest identyczna jak przy najmie od osoby prywatnej, przy umowie najmu na czas okreslony. Dokładnie tak samo w obu przypadkach, "jeśli" najemca płaci to wynajmujacy nigdy go nie wyrzuci, bo po pierwsze nie chce, a po drugie nie ma jak.

Od razu ma się wrażenie, że jest to artykół sponsorowany i może nie za pieniadze, ale może za inne krzyści. Zupełnie nie wiadomo skąd autor powział rzkomo informacje jakoby przy najmie od osoby prywatnej "CZĘSTO" mialo miejsce nagłe z dnia na dzien wyrzucanie płacacego najemcy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki