REKLAMA

"Franek" – film o frankowcach z dotacją od państwa

2020-06-24 07:15
publikacja
2020-06-24 07:15
fot. Trzmiel / Shutterstock

Jeden z głównych graczy na rynku pozwów frankowych przeciwko bankom, wrocławska kancelaria odszkodowawcza "Votum", zaangażowała się w produkcję filmu o frankowcach. Ma on uderzyć w banki, nadzór finansowy i polityków – informuje środowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Gazeta zauważa, że "Votum" to spółka notowana na giełdzie.

"Pod koniec maja jej prezes Bartłomiej Krupa przyznał, że liczy na to, że film zadziała jak reklama i przyciągnie nowych klientów. Spółka w projekt o budżecie 4,2 mln zł włożyła 300 tys. zł. Ponad 1 mln zł na film, który zdążył zmienić tytuł z »Banksterzy« na »Franek«, poszło z budżetu. Przyznał je Państwowy Instytut Sztuki Filmowej w ramach zachęt, czyli systemu wsparcia produkcji audiowizualnej" – czytamy w dzienniku.

wni/ joz/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (7)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Lepiej bym tego nie ujął :)
marxs
najprawdopodobniej na jesieni padną na skutek działań PIS w PISiej Republice Rad 2-3 duże banki z GPW i wtedy już nie będzie dotacji dla nikogo ani tym bardziej śmiechu z filmików finansowanych z kasy zdychającego podatnika przez Pana Glińskiego
kkrzyy
Jacy aktorzy wystąpią? Będzie w 3d czy 2d? A będzie wątek miłosny i trochę golizny? Jaki to gatunek filmu, dramat, komedia, czy sci-fiction? Mało danych trochę.
zzibi2
sci-fi i krymiał - franka nikt na oczy nie widział to na pewno go nie było, przykładali pistolet do głowy i zmuszali do podpisywania umów w CHF..
Ciekawe czy będzie wątek o PIS jak chciał blokować zakaz udzielania kredytów w walutach obcych wprowadzony przez rekomendację KNF
wic
miał dudeł pomóc i proszę jest filmik. obejrzyjcie sobie zamiast cały czas patrzeć na kurs chf

Powiązane: Życie z frankiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki