Francja: Fillon wygrał teledebatę z Juppe

Według opublikowanego w piątek sondażu ośrodka Opinionway Francois Fillon został zwycięzcą czwartkowej teledebaty, w której zmierzył się z Alainem Juppe; 61 proc. respondentów uznało, że Fillon wygrał ten pojedynek; na Juppego zagłosowało 31 proc. ankietowanych.

Fillon i Juppe, byli premierzy, konkurują o nominację partii Republikanie w wyborach prezydenckich w 2017 roku.

Według wcześniejszego sondażu pracowni analiz społecznych i komercyjnych Elabe, przeprowadzonego jeszcze w czwartek wieczorem, aż 71 proc. respondentów deklarujących sympatie konserwatywne lub poglądy centroprawicowe uznało Fillona za zwycięzcę debaty.

W zestawieniu nieuwzględniającym afiliacji politycznych i obejmującym wszystkich widzów tak uważa 57 proc. ankietowanych.

Debata odbyła się na trzy dni przed drugą turą prawyborów na prawicy mających wyłonić kandydata Republikanów. Odbędzie się ona 27 listopada. Od kilku dni trwa już głosowanie drogą elektroniczną w tej turze.

Jeśli 62-letni Fillon wygra w drugiej turze prawyborów, to prawdopodobnie zmierzy się w wyborach w 2017 roku z liderką skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen. (PAP)

fit/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil