REKLAMA

Francja: Fillon wygrał teledebatę z Juppe

2016-11-25 20:50
publikacja
2016-11-25 20:50
fot. POOL / FORUM

Według opublikowanego w piątek sondażu ośrodka Opinionway Francois Fillon został zwycięzcą czwartkowej teledebaty, w której zmierzył się z Alainem Juppe; 61 proc. respondentów uznało, że Fillon wygrał ten pojedynek; na Juppego zagłosowało 31 proc. ankietowanych.

Fillon i Juppe, byli premierzy, konkurują o nominację partii Republikanie w wyborach prezydenckich w 2017 roku.

Według wcześniejszego sondażu pracowni analiz społecznych i komercyjnych Elabe, przeprowadzonego jeszcze w czwartek wieczorem, aż 71 proc. respondentów deklarujących sympatie konserwatywne lub poglądy centroprawicowe uznało Fillona za zwycięzcę debaty.

W zestawieniu nieuwzględniającym afiliacji politycznych i obejmującym wszystkich widzów tak uważa 57 proc. ankietowanych.

Debata odbyła się na trzy dni przed drugą turą prawyborów na prawicy mających wyłonić kandydata Republikanów. Odbędzie się ona 27 listopada. Od kilku dni trwa już głosowanie drogą elektroniczną w tej turze.

Jeśli 62-letni Fillon wygra w drugiej turze prawyborów, to prawdopodobnie zmierzy się w wyborach w 2017 roku z liderką skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen. (PAP)

fit/ ro/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki