REKLAMA

Expo jak magnez. Już 12 mln osób odwiedziło wystawę

2015-09-02 15:15
publikacja
2015-09-02 15:15
expo.gov.pl

Do 1 września sprzedano prawie 14 milionów biletów na mediolańskie Expo. Do tej pory wystawę odwiedziło faktycznie ponad dwanaście milionów osób. Organizatorzy nie tracą nadziei, że w chwili jej zamknięcia 31 października liczba zwiedzających przekroczy dwadzieścia milionów. Wskazują na to wyniki z ubiegłego miesiąca, kiedy to Expo odwiedziły trzy miliony trzysta tysięcy osób.

Światową wystawę poświęconą rolnictwu i wyżywieniu włączyło do programu swoich wakacji 60 procent Włochów spędzających urlop w kraju. Dopisali również turyści zagraniczni. Expo jest na 4. miejscu rankingu najpopularniejszych wśród nich miejsc, po Rzymie, Mediolanie i Wenecji, ale przed Florencją. O zainteresowanie zwiedzających walczą ze sobą również poszczególne pawilony narodowe. W tej klasyfikacji prowadzą zdecydowanie Stany Zjednoczone, których pawilon odwiedziły już trzy miliony. Druga pozycja należy do Omanu i Kataru - po dwa miliony każdy. Do dwóch milionów zbliża się Rosja.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/em/ pbp

Źródło:IAR
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~ja
Magnez :))))) Prosze.. zatrudnijcie kogos z ukonczona podstawowka. Tez bedzie bezmyslnie kopiowal teksty ale moze bez bledow.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~ben
czego wymagać od redaktorzyny - w gimnazjum nie uczą tego
~alpepe
A czemu nie jak potas? Też ważny pierwiastek
~frankfurt
chyba magnes, a nie magnez...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki