REKLAMA

Empik zamyka księgarnie Mole Mole

2020-05-07 10:00
publikacja
2020-05-07 10:00

Empik zdecydował się na likwidację 35 księgarni Mole Mole oraz sklepu internetowego. Pracę straci około 100 pracowników.

fot. / / www.magnoliapark.pl

Po zluzowaniu obostrzeń dotyczących funkcjonowania galerii handlowych Empik nie zdecydował się na ponowne otwarcie salonów pod swoim szyldem, zamknięte pozostaną także księgarnie Mole Mole. W przypadku tych ostatnich Grupa Empik podjęła decyzję o likwidacji 35 księgarni Mole Mole w całej Polsce oraz zakończeniu sprzedaży książek za pośrednictwem molemole.pl.

Księgarnie Mole Mole były miejscami kameralnymi i zajmowały powierzchnię od 70 do 250 mkw. Klienci oprócz książek mogli w nich kupić artykuły papiernicze. Zakup w księgarniach można było zrobić w 21 polskich miastach m.in. Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Kołobrzegu, Toruniu czy Zabrzu. Sklep internetowy zostanie zamknięty do końca tego tygodnia, podaje portalu dlahandlu.pl.

Po wprowadzeniu ograniczeń związanych z koronawirusem 14 marca zamknięta została część sklepów działających w galeriach handlowych m.in. księgarnie. Po zluzowaniu obostrzeń od 4 maja część firm ponownie otwiera swoje placówki. Jednak niektóre sklepy nie wracają do poprzedniego modelu funkcjonowania. Empik wypowiedział 40 umów najmu w galeriach.

DF

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Komentarze (6)

dodaj komentarz
ojciecfernando
Czytam książki, ale pierwsze o nich słyszę.
db009
jezdżę samochodem a pierwszy raz słyszałem dziś o jakims qashquai czy jak sie to pisze albo bieda astrze.
sammler
Zamykają i dzięki temu dowiedziałem się, że istnieli. A książek kupuję akurat bardzo dużo. Dziwne...

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki