Emilewicz spodziewa się po dwóch kwartałach roku wzrostu PKB na poziomie 4,4 proc.

Spodziewam się, że po dwóch kwartałach tego roku wzrost polskiego PKB wyniósł 4,4 proc. - powiedziała w środę minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. W piątek GUS poda dane o PKB za drugi kwartał.

(fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

W połowie sierpnia GUS w szybkim szacunku PKB poinformował, że Produkt Krajowy Brutto w drugim kwartale 2019 roku wzrósł o 4,4 proc. rok do roku wobec wzrostu na poziomie 4,7 proc. rok do roku w pierwszym kwartale br. Pełne dane o PKB w drugim kwartale GUS poda w piątek, 30 sierpnia.

Szefowa MPiT pytana, ile jej zdaniem wyniósł wzrost PKB w drugim kwartale tego roku, odpowiedziała: "Potwierdziły się nasze przewidywania. Spodziewam się, że po dwóch kwartałach wzrost polskiego PKB wynosi 4,4 proc. To oznacza, że jesteśmy jedną z najszybciej rosnących, rozwijających się, gospodarek w Unii Europejskiej".

Zdaniem Emilewicz jest kilka czynników wzrostu, "które są bardzo stabilne i które pozwalają nam dobrze patrzeć w przyszłość". Podkreśliła, że systematycznie rośnie poziom inwestycji w przedsiębiorstwa, w środki trwałe - wskaźnik ten, jak powiedziała, przekracza 19 proc. "Ciągle ważnym elementem naszego wzrostu jest konsumpcja wewnętrzna, która utrzymuje się na wysokim poziomie" - zaznaczyła. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 11 talmud

emilewicz trzeba zadaniowac na ukraine ....tak bedzie wzrost 10 %

najwieksza beka to jest z hasla "zjednoczona prawica" ...z prawica to ma tyle wspolnego co baltyk z nogawica....

! Odpowiedz
19 9 anty12

"Spodziewam sie" kocham takie gadki. Nie ma co sie dziwic ze brzydza sie statystyka i matematyka skoro powierzyki kraj Jezuskowi a sluzbe zdrowia Marce Boskiej. Morawiecki jak tam TWoja modlitwa o deszcz ? Cos slabo. Susza nadal.

! Odpowiedz
22 15 karbinadel

Minister przedsiębiorczości i technologii, która nie ma pojęcia ani o przedsiębiorczości, ani o technologii, to kwintesencja fachowych kadr PiS. Misiewicz w spódnicy

! Odpowiedz
11 17 1202rwnoomc

Jadwiga Katarzyna Emilewicz (z domu Szyler, czyli pochodzenia zydowskiego) – politolog i menedżer kultury - wypowiada się o gospodarce i nowych technologiach! A naiwni goye mają to bezkrytycznie "łykac", gdyz mówi to "władza"

! Odpowiedz
4 20 and00

Tusk po historii, i doświadczeniu w malowaniu kominów rządził całym krajem
Boni-minister cyfryzacji po kulturoznawstwie
Petru ekonomista po stosunkach międzynarodowych
i setki innych...

! Odpowiedz
33 24 anna_domagalczyk

"Zdaniem Emilewicz jest kilka czynników wzrostu, "które są bardzo stabilne i które pozwalają nam dobrze patrzeć w przyszłość". Podkreśliła, że systematycznie rośnie poziom inwestycji w przedsiębiorstwa, w środki trwałe." I właśnie dlatego pan Morawiecki boi się "zmasowanej emigracji do USA". Razem - Monty Python w najwyższej formie. Szacun.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil