REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Emilewicz: Stopa bezrobocia na koniec roku wzrośnie do 7-8 proc.

2020-05-18 08:54
publikacja
2020-05-18 08:54

Stopa bezrobocia w Polsce na koniec roku wzrośnie do 7-8 proc. - powiedziała w radiu ZET wicepremier Jadwiga Emilewicz.

fot. Andrey_Popov / / Shutterstock

"Te prognozy, o których wcześniej mówiła minister Maląg o bezrobociu na poziomie 10 proc. na koniec roku są teraz korygowane. Mówimy teraz o wzroście do 7-8 proc." - powiedziała.

W kwietniu szefowa resortu pracy Marlena Maląg mówiła, że wzrost stopy bezrobocia do 10-proc. to realny scenariusz.

Warto przeczytać także:

map/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (17)

dodaj komentarz
madarot
Jeśli GUS liczy tak jak liczy inflację to w dane o bezrobociu za cholere tej instytucji nie wierze! Tzn. GUSowi w nic już nie wierze, bo to kolejna propagandowa agenda PiS.
mknowak
Bezrobocia nie ma, po prostu ludziom się robić nie chce. Ponad 40% ludzi aktywnych zawodowo nie pracuje a my piszemy o bezrobociu na poziomie 5% to jest dopiero paranoja. Też chcę te koksy co ciągnie reszta łyknę tabletkę i obudzę się w lepszym świecie......
palestrina
Dlatego kaczystan obcina juz wypłaty z tarczy, mam 7 pracowników 1 na umowe o pracę i 6 na zleceniu - przyznano mi tylko subwencje na 1 pracownika - pewnie stwierdzono że reszta może zostac zwolniona i niestety tak się stało (wynajem turystyczny) Pisia banda robi co chce i z nikim sie nie liczy przede wszystkim z tymi zwolnionymi,Dlatego kaczystan obcina juz wypłaty z tarczy, mam 7 pracowników 1 na umowe o pracę i 6 na zleceniu - przyznano mi tylko subwencje na 1 pracownika - pewnie stwierdzono że reszta może zostac zwolniona i niestety tak się stało (wynajem turystyczny) Pisia banda robi co chce i z nikim sie nie liczy przede wszystkim z tymi zwolnionymi, ale cóz woli im dać bony na wakacje i wysokiego kuronia - tak robił hitler w III rzeszy dla przypomnienia - wczasy dla wszystkich! to doprowadzi do zapaści, a w TVPis pani cholewka chwali się że rząd osłabił złotego aby pomóc eksporterom, buhhaaa sama nie wierzyła w to jak mówiła, ale czego sie nie robi za 40tyś miesięcznie. jakjuz wszystkie pisuary znajda sie w więzieniu bedzie niezły film mozna o tych czasach nakręcić.
godojoshi
Tylko nikt nie wspomina, że spora liczba ludzi została po prostu potraktowana obcięciem etatu i proporcjonalnym obniżeniem pensji. Więc nawet jeżeli bezrobonych nam nie przybyło drastycznie, to ludzie i tak odczuli. Poza tym na rezultat zabawy rządu koronawirusem trzeba poczekać do czerwca, lipca jak ludziom będą kończyły Tylko nikt nie wspomina, że spora liczba ludzi została po prostu potraktowana obcięciem etatu i proporcjonalnym obniżeniem pensji. Więc nawet jeżeli bezrobonych nam nie przybyło drastycznie, to ludzie i tak odczuli. Poza tym na rezultat zabawy rządu koronawirusem trzeba poczekać do czerwca, lipca jak ludziom będą kończyły się okresy wypowiedzenia. Z drugiej strony, chociażby było 20% bezrobocia to myślę, że GUS będzie trwał przy swoim a TVPis będzie puszczało w paskach, że jesteśmy prymusem lewackiej Europy i mamy bezrobocie niskie jak nigdy.
1a2b
"Bezrobocie jednak nie dobije do 10 proc.?" tytuł sugeruje, że autor czuje się zawiedziony. W związku z tym proponuję żeby rzucił robotę i się powiesił. To mu pozwoli osiągnąć satysfakcję ... a to jest ważne.
anna_domagalczyk
Czytam twoje komentarze i widzę, że też często czujesz się zawiedziony że reszta komentujących tak bezkrytycznie i bezwarunkowo nie popiera PIS. Ale nikt nie życzył ci dotąd skorzystania z twojej rady. Mimo wszystko postaraj się osiągnąć satysfakcję w inny sposób. Brak będzie tych rozbrajająco naiwnych wpisów :-)))
grzegorzkubik
7-8% to sukces. Tak było w 2016 roku i się tym chwaliliśmy. Później zeszło do ok 5% i było lepiej. Ja liczę na to, że uda się w końcu zejść do 3%.
drole
Oczywiście że wyniki 5% czy 3% są oczywiste w najbliższych latach. Sama demografia to wymusi. Wchodzimy w ogromny niż demograficzny, starsi pracownicy odchodzą na emerytury, młodych jest mało, pensje będą musiały rosnąć. Pracodawcy którzy teraz zwolnią pracowników za 2 czy 3 lata będą mieli problem ze znalezieniem Oczywiście że wyniki 5% czy 3% są oczywiste w najbliższych latach. Sama demografia to wymusi. Wchodzimy w ogromny niż demograficzny, starsi pracownicy odchodzą na emerytury, młodych jest mało, pensje będą musiały rosnąć. Pracodawcy którzy teraz zwolnią pracowników za 2 czy 3 lata będą mieli problem ze znalezieniem nowych i bardzo dobrze. Firma która tak się zachowuje w obliczu tragedii pandemii całej ludzkości - potem powinna być olewana przez pracowników. Ja nie chciałbym pracować w firmie która pierwsze co robi to wywala ludzi bez patrzenia na to co będzie w przyszłosci.
mknowak
A jakby tak wykreślić wszystkich z bezrobocia to by w ogóle go nie było prawda ?
Daj znać co bierzesz zacznę to produkować i będę najbogatszym człowiekiem na świecie.
marxs
tylko za koniec marca i kwietnia przybyło w PISiej Republice Rad około 1 milion bezrobotnych PISi GUS zapodaje za kwiecień wzrost bezrobocia na poziomie 30 tys.osób czym chwali się Kartofel i firma Moravietz & Schwindel podczas gdy TYLKO w Krakowie i TYLKO w gastronomii i hotelarstwie pracę straciło kilka tysięcy osób

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki