REKLAMA

Emigracja - planujesz? Już to zrobiłeś? [ANKIETA]

Malwina Wrotniak2015-04-25 12:00redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2015-04-25 12:00

W ramach projektu TamMieszkam.pl redakcja Bankier.pl opowiada historie Polaków mieszkających za granicą. Tym razem pytamy naszych Czytelników: czy planujecie emigrację? A jeśli obecnie mieszkacie za granicą - dlaczego nie wracacie? Wypełnijcie krótką, anonimową ankietę i podzielcie się z nami swoją opinią.

Czy planujesz w ciągu najbliższych 5 lat przeprowadzkę za granicę? W jakim kraju zamierzasz znaleźć to, czego nie znalazłeś w Polsce? Jeśli obecnie przebywasz na emigracji, dlaczego nie wracasz? Zachęcamy do wypełnienia ankiety.

Do czytelników Bankier.pl mamy jeszcze jedną prośbę: #niewracam to hasztag naszej akcji, w ramach której mieszkający za granicą Polacy wyjaśniają, dlaczego nie wracają do Polski.

Użyjcie #niewracam na Twitterze, Instagramie, Facebooku, Google+ czy Vine i napiszcie lub pokażcie nam jeden z powodów, dla których nie wracacie.

Zachęcamy również do przeczytania historii Polaków mieszkających za granicą, regularnie publikowanych na łamach TamMieszkam.pl.

#niewracam

Posted by Tam mieszkam on 22 kwietnia 2015

fot. / / Thinkstock

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (131)

dodaj komentarz
~suseł34sieć
W Brazylii przyjmują bo Brazylia nie podpisała z Polską umowy o ekstradycję. Jest tam praca na plantacjach koki.
~suseł34sieć
ERRATA: www.baltic-room.com
~maxx
Wszyscy piszą że na emigracji lepiej się zarabia i dlatego tam jadą bo tu im tyle nie chcą zapłacić. To nie o to chodzi!!! Ludzie wyjeżdżają bo tu się nie da żyć, podatki są przeogromne, podejście do obywatela jak za komuny, przywilejów i dumy narodowej nie ma.
~hj-dpa-kmieni-qpa
racja...pozdrowienia z tropikalnego raju - Glasgow :)
~Antekemigrant
maxx a masz pojecie (wiesz) jakie podatki "tam" sie placi ? Tam bez dobrej pracy tez sie nie da zyc . Jak nie przepracujesz ostatnich 35 lat (do 65 roku zycia) to emeryturka cienka. Popytaj (poszukaj w internecie) ile wynosi w UK . Jak sobie "ci wszyscy" nie naskladaja to bedzie biednie na starosc.
"
maxx a masz pojecie (wiesz) jakie podatki "tam" sie placi ? Tam bez dobrej pracy tez sie nie da zyc . Jak nie przepracujesz ostatnich 35 lat (do 65 roku zycia) to emeryturka cienka. Popytaj (poszukaj w internecie) ile wynosi w UK . Jak sobie "ci wszyscy" nie naskladaja to bedzie biednie na starosc.
" podejście do obywatela jak za komuny " przeciez to wy na kazdym stolku siedzacy "musicie" petentowi pokazac gdzie jest jego miejsce i kto rzadzi (kto jest wazny) .
Wszyscy piszą ? I wszyscy tacy bogaci ? Porsche , Maserati , Mercedesy maja ? W Polsce lataja od kantoru do kantoru zeby o grosz , dwa sprzedac drozej Euro, Funta,Korone . To jest bogactwo ?
~anty_kieł
nawet pewien ryży szczur też uciekł ze swojej zzieleniałej wysepki- jeszcze pare latek i bedzie ona bezludna!!!
~elo
nie będzie bezludna ale eupańszczyzna wróci
~radio
Radiolog lekarz stawka 100 euro za 1 godzinę. Szkoda ze nie pracuje w UK czy US bo byliby lepiej.
~grupi
Tylko za granica. Po co tracić życie i młodość na tą smutną"zieloną wyspę" uciekajcie.

Powiązane: Tam mieszkam

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki