REKLAMA

Ekożywność pozostanie rarytasem

2016-07-06 04:58
publikacja
2016-07-06 04:58
Ekożywność pozostanie rarytasem
Ekożywność pozostanie rarytasem
/ YAY Foto

Ubywa wytwórców zdrowego jedzenia, kurczy się też powierzchnia upraw potrzebnych do jego produkcji.

Na koniec 2015 roku w produkcji żywności ekologicznej specjalizowało się 23 tys. podmiotów. To o 2,4 tys. mniej niż przed rokiem. Powierzchnia upraw ekologicznych w ciągu ostatniego roku zmniejszyła się aż o 77 tys. ha, do łącznie 580,7 tys. ha - wynika z najnowszych danych Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

"To konsekwencja zmian w unijnych dopłatach do rolnictwa ekologicznego" - mówi Mieczysław Babalski, prezes Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Producentów Ekologicznych EKOŁAN. Jego zdaniem nie wystarczy już, aby gospodarstwo prowadziło uprawę ekologiczną. "Musi być nastawione na ekoprodukcję, co wymaga większego zaangażowania oraz pieniędzy" - dodaje.

W Polsce z każdym rokiem rośnie popyt na zdrową żywność. Szacuje się, że w 2015 roku wydatki rodaków na ten cel sięgnęły już 800 mln zł. Według prognoz ekspertów, w ciągu dwóch lat mają zwiększyć się o 1 mld zł - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

(PAP)mmi/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~tytyfhjgfhgcbnv
Uczciwe wyprodukowanie słoiczka dżemu 0,2L kosztuje 0,8 kg truskawek. Jak sam sobie nie wyprodukujesz to musisz kupować chemię o smaku truskawek. Prawdę ktoś napisał 10 lat temu. Jak chcesz zdrowo się odżywiać to żuć pracę i produkuj sobie żywność. Tylko dla elit bo zwykłych ludzi sprowadza się do poziomu Uczciwe wyprodukowanie słoiczka dżemu 0,2L kosztuje 0,8 kg truskawek. Jak sam sobie nie wyprodukujesz to musisz kupować chemię o smaku truskawek. Prawdę ktoś napisał 10 lat temu. Jak chcesz zdrowo się odżywiać to żuć pracę i produkuj sobie żywność. Tylko dla elit bo zwykłych ludzi sprowadza się do poziomu przedmiotów.
~Sorry
Żuć to można gumę (rzucić pracę) . Co do reszty zgoda.
Przepraszam za wkręt ale popracuj nad ortografią dla dobra innych.
Pozdrawiam
~mms
Spokojnie. U mnie w sadzie szykują się eko jabłka z parchem. Po 20 PLN/kg
~światsieśmieje
Ekożywności starczy tylko dla elit. GMO dla niewolników. POkochajmy NWO tak szybko nadchodzi.

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki