Dziś premiera "Wiedźmina 3". Możemy być z niego dumni

Na ten dzień niektórzy fani gier czekali od kilku lat. Do światowej produkcji trafia "Wiedźmin 3: Dziki Gon", czyli zwieńczenie przygód Geralta z Rivii.

(fot. Maciej Luczniewski / EastNews)

Adam Badowski, szef studia CD Projekt Red przyznaje, że presja i oczekiwania fanów przy okazji trzeciej części cyklu były wyższe niż dotąd. Sympatyków "Wiedźmina" przez lata przybywało, a fani, którzy znają serię jeszcze od pierwszej części, mają większe oczekiwania niż kilkanaście lat temu, ale producent nazywa to uczciwą relacją między klientem a twórcami. Wszystko jest weryfikowane na bieżąco, a gracze natychmiast na wszystkie nowinki reagują zachwytem bądź uwagami. Studio jest w stałym kontakcie z fanami i właśnie walką o jakość gry tłumaczy przesunięcie premiery o kilka miesięcy na maj. Adam Badowski liczy na to, że obędzie się bez rozczarowań, a gra spełni oczekiwania.

"Wiedźmin" zmienił się przez te wszystkie lata, które upłynęły od pierwszej części gry, a w międzyczasie pojawiła się też między innymi gra mobilna, planszowa czy karciana. Adam Badowski przypomina jednak o korzeniach Geralta, stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, któremu studio oddaje hołd.


"Pisarz zajmuje się książkami i ktoś musiał przenieść przygody Wiedźmina na komputery i konsole, czy strony komiksów, i padło właśnie na CD Projekt Red" - podsumowuje Adam Badowski.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" to także pierwsza produkcja studia ukazująca się na kilku platformach równocześnie - można w niego zagrać na komputerach PC i konsolach nowej generacji. Jak wynika z dotychczasowych recenzji i wysokich not, jakie wystawili grze recenzenci, fani nie powinni być zawiedzeni.

"To produkcja, z której możemy być dumni" - tak o grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon" mówi redaktor naczelny magazynu CHIP Konstanty Młynarczyk. 

"To największe tegoroczne wydarzenie dla rodzimej branży" - mówi Konstanty Młynarczyk. W opinii dziennikarza, to nasza flagowa produkcja, z której wszyscy możemy być dumni i niewątpliwie będzie to najważniejsze tegoroczne wydarzenie na rynku gier dotyczące Polski.

Na trzecią część Wiedźmina czekają oczywiście polscy fani, ale studio CD Projekt Red rozbudziło spore oczekiwania na całym świecie.

"Polska jest dla twórców tej gry mile traktowanym, ale jednak marginesem działalności, bo na zdobycie czeka cały świat" - mówi Konstanty Młynarczyk.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" ukazuje się w wersjach na pecety i konsole nowej generacji. Polska gra jeszcze przed premierą zdobyła ponad 200 nagród, po których teraz ukazują się w mediach kolejne entuzjastyczne recenzje.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/P.Pawełek/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~tomek

Jeśli wulgaryzmy jakimi przepełnione są teksty w tej grze dają powód do dumy to pogratulować. Pewnie gdyby je ograniczyć, nie mówię już wyeliminować, pewnie nie byłaby już atrakcyjna. Ten naród upadł i długo się nie podniesie.

! Odpowiedz
0 1 ~Arelio

ja ja dostalem jeszcze w preorderze komputronika i odebrałem w sklepie. gra wymiata!!! świetna robota!!

! Odpowiedz
7 5 ~Geralt

Przykro mi, że twórcy Wiedźmina zgodzili się na kampanię wyborczą kosztem ich sztandarowego produktu - brakowało jeszcze fabuły w której wiedźmin na zbroi ma koszulkę z napisem: "głosuj na bronka"

za parę tygodni pojawią się całkiem nieźle zgrane piraty - warto poczekać, może CD-Projekt pójdzie po rozum do głowy... bo mi już obrzydzili Witcher'a

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 ~lll

Piraty? Za parę tygodni??? Widać od razu że nie wiesz o czym piszesz, twórcy tradycyjnie już zrezygnowali z zabezpieczeń co oznacza że "piraty" pojawią się w dzień premiery. Z czym zresztą twórcy się liczyli...

! Odpowiedz
0 4 ~kislu

Prawda jest taka, że na samych preorderach firma już jest do przodu z zyskiem- spokojnie około 80-100 mln zł. A sprzedaż dopiero rusza...

! Odpowiedz
3 8 ~LornetazMeduzą

DLATEGO RZĄD WPROWADZI PODATEK OD GIER.
JAK PODATKI SPECJALNE DLA KOPALŃ, KGHM.
PRODUCENT MUSI ZDECHNĄĆ, BY POLITYKOM ŻYŁO SIE LEPIEJ.
Niewolnicy mają zagłosować i zdychać.

! Odpowiedz
0 1 ~wiedźma

Sami znawcy.

Kilka miesięcy temu pisali o sprzedaży na poziomie 4mln szt. Teraz piszą w różnych artykułach o 5mln szt. Jasne. Będzie dużo, dużo więcej do końca roku. Techland sprzedał grę w ilości 10 mln kopii.

Logik pisze o zysku 14 dolarów czyli 50zł na kopię. Może 20 lub 10zł ?

Na steamie 3 z dwoma dodatkami kosztuje 85 euro. A z tego zysk ma być 50zł. Jasne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 3 ~CHF

Przybędzie milionerów
gdy oskubią frajerów.

! Odpowiedz
0 1 ~tompaf

po sukcesie może spółka zmieni zdanie i np w 2017 powstanie czworakach (tak na wszelki wypadek jak by cyberpunk 2077 nie chwycil)

! Odpowiedz
1 12 ~EG

Lubię pozytywne wiadomości

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne