REKLAMA

Kiciński z CD Projekt: Przed premierą sprzedaliśmy już 1,5 mln egzemplarzy "Wiedźmina 3"

2015-05-18 16:59
publikacja
2015-05-18 16:59
Kiciński z CD Projekt: Przed premierą sprzedaliśmy już 1,5 mln egzemplarzy "Wiedźmina 3"
Kiciński z CD Projekt: Przed premierą sprzedaliśmy już 1,5 mln egzemplarzy "Wiedźmina 3"
/ Bankier.pl

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników przedsprzedaży "Wiedźmina 3", na tydzień przed premierą ogłosiliśmy milion egzemplarzy, a dziś to już ponad 1,5 mln - mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt. Recenzje są fenomenalne, jesteśmy z tego powodu dumni - dodaje.

Adam Kiciński, prezes CD Projekt
Adam Kiciński, prezes CD Projekt (Bankier.pl)

Nie podajemy prognoz finansowych, dlatego trudno mi mówić o naszych planach co do zarobków, natomiast dzisiejszy CD Projekt jest inny niż CD Projekt jutro czy w kolejnych dniach.
Przed nami wielki krok, chyba największy krok w ponaddwudziestoletniej historii firmy. Od strony biznesowej - wchodzimy do zupełnie innej ligi, na inny poziom. Wszystko będzie widać w naszych wynikach. Najbliższe, półroczne - w sierpniu.

Kiciński z CD Project: Przed premierą sprzedaliśmy już 1,5 mln egzemplarzy "Wiedźmina 3"

Nowy poziom dla CD Projektu oznacza większą rozpoznawalność, większą renomę i o wiele większy potencjał, jeżeli chodzi o kolejne produkcje. Pieniądze są ważne, ale to nie wszystko. Najważniejsze jest to, jak postrzegają nas gracze, ile radości im sprawiamy. Tego nie da się kupić za pieniądze. Jestem pewien, że "Wiedźmin 3" pozwoli nam z optymizmem patrzeć w przyszłość, a kolejne produkcje realizować na jeszcze większą skalę.
Trzecia część "Wiedźmina" jest ostatnią częścią sagi, natomiast to, czy kiedyś ukażą się jeszcze jakieś gry "wiedźmińskie", nie jest przesądzone. Równocześnie pracujemy nad drugą dużą produkcją, grą "Cyber Punk" - mówi Adam Kiciński.

Premiera trzeciej części "Wiedźmina" - 19 maja.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (32)

dodaj komentarz
~noale
i już sie PO-dlizali naczelnemu WieŚmInowi, tfu menedżerowie od sajensfikszyn.
~lobotomek
Musieliby go miliard sztuk sprzedać, żeby doskoczyć do obecnego wskaźnika C/Z. Trudno o bardziej przewartościowany walor. Najwyższy czas sprzedawać, kto jeszcze tego nie zrobił.
~Adam222
Przedsprzedażą mydlą oczy a w tym czasie podają straty za 1 kwartał.
~dziok
Zastanów się ile ludzi pracowało w CDP nad Wiedźminem, żeby go wydać na czas. Wszyscy Ci ludzie od dłuższego czasu dostają wcale nie takie małe wypłaty a gra daje przychód dopiero teraz. Jeśli spełnią się prognozy i sprzedadzą 4 mln gier to zarobią w tym roku przynajmniej 50 mln. A jak nie masz pojęcia o czym piszesz to zmień stronę Zastanów się ile ludzi pracowało w CDP nad Wiedźminem, żeby go wydać na czas. Wszyscy Ci ludzie od dłuższego czasu dostają wcale nie takie małe wypłaty a gra daje przychód dopiero teraz. Jeśli spełnią się prognozy i sprzedadzą 4 mln gier to zarobią w tym roku przynajmniej 50 mln. A jak nie masz pojęcia o czym piszesz to zmień stronę na jakąś z łatwiejsza tematyka niż finanse bo widać, że nie ogarniasz.
~wyborca
już zaprosił twórców kandydat na prezydenta , aby zyskać głosy , nie damy sie nabrać , to kit i tak nas oleje po wyborach ,
~Antoni
No dobrze, już chciałem przejść na dietę i zdrowo sie odżywiać http://www.almoc.pl/img.php?id=3272
~Adamus
Śpijcie dzieciaczki - na Was już dawno pora bo piszecie straszne pierdoły...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~verti
zabawne, bo reakcja graczy jak na razie jest bardzo dobra patrząc po streamach/YT. A te porównanie stało się sarkastycznym memem wyśmiewającym "down grade" gier.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki