REKLAMA

Duda: PiS obniży wiek emerytalny

2014-07-07 13:29
publikacja
2014-07-07 13:29
Duda: PiS obniży wiek emerytalny
Duda: PiS obniży wiek emerytalny
/ thetaXstock

Godzinę trwało spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Piotrem Dudą.

Szef "Solidarności" powiedział, że rozmowa dotyczyła praw pracowniczych i Polski. Według niego, Jarosław Kaczyński zadeklarował, że jeżeli PiS odzyska władzę, to zgodnie ze zobowiązaniami jego partii, zostanie obniżony wiek emerytalny. Będą też cofnięte wszystkie ustawy antypracownicze.

Jeszcze dzisiaj Jarosław Kaczyński ma się spotkać ze Zbigniewem Ziobrą. Tematem rozmowy ma być zjednoczenie prawicy.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Iwona Szczęsna/esz/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto firmowe i wysoki procent na lokacie
Tanie konto firmowe i wysoki procent na lokacie

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~cv
Musimy dużo pracować przez marnotrawstwo pieniędzy i korupcje.Gdyby nie kradli na zegarki i darmowe żarcie starczało by na emerytury.Lekką ręką zamyka się szpital bo brakuje parę milionówa tym czasem wywala się 0,5 mld na remont nikomu nie potrzebnego stadionuPO nie umie zarządzać tym państwem.Z jednej strony ugania się za 8zł (Pitera) Musimy dużo pracować przez marnotrawstwo pieniędzy i korupcje.Gdyby nie kradli na zegarki i darmowe żarcie starczało by na emerytury.Lekką ręką zamyka się szpital bo brakuje parę milionówa tym czasem wywala się 0,5 mld na remont nikomu nie potrzebnego stadionuPO nie umie zarządzać tym państwem.Z jednej strony ugania się za 8zł (Pitera) a nie widzi 0,5 mld marnotrawstwa.
~Kamil
Targetem PiSu są ludzie średnio i słabo wykształceni, którzy uważają, że ten "wredny rudy Tusk" kazał im dłużej pracować, żeby mógł na tym więcej zarobić. Szkoda tylko, że "eksperci" z PiSu nie biorą pod uwagę koniunktury i struktury społeczeństwa. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, z Targetem PiSu są ludzie średnio i słabo wykształceni, którzy uważają, że ten "wredny rudy Tusk" kazał im dłużej pracować, żeby mógł na tym więcej zarobić. Szkoda tylko, że "eksperci" z PiSu nie biorą pod uwagę koniunktury i struktury społeczeństwa. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, z roku na rok zmniejsza się przyrost naturalny, a to oznacza, że więcej jest osób starszych, a mniej osób w wieku produkcyjnym. Trzeba regulować proporcje pomiędzy tymi dwiema grupami społecznymi tak, by osoby w wieku produkcyjnym generowały przychody państwa na tyle wysokie, żeby nie była zagrożona płynność transferów publicznych (emerytur, rent, zasiłków). To oczywiste, że jeżeli się spytamy przeciętnego Kowalskiego czy chce krócej pracować, powie, że tak. Trzeba jednak spojrzeć na to z punktu widzenia makroekonomicznego, a nie ubijać polityczny deal na nieświadomych sedna sprawy ludziach.
~rk
Szkoda, że target PO, lidzie po studiach nie potrafią liczyć. Gdyby umieli to zauważyli by, że to oni najbardziej tracą na zmianach wprowadzanych przez PO. Mam tu na myśli nacjonalizację pieniędzy z funduszy emerytalnych oraz kwotową waloryzację emerytur. Partie PIS, PSL nie krzywdzą własnych wyborców bo by zginęły.O ile wyborcom Szkoda, że target PO, lidzie po studiach nie potrafią liczyć. Gdyby umieli to zauważyli by, że to oni najbardziej tracą na zmianach wprowadzanych przez PO. Mam tu na myśli nacjonalizację pieniędzy z funduszy emerytalnych oraz kwotową waloryzację emerytur. Partie PIS, PSL nie krzywdzą własnych wyborców bo by zginęły.O ile wyborcom PIS u można wybaczyć, że wierzą np że katastrofa Smoleńska to skutek zamachu, o tyle wyborca PO musi być kompletnym bezmuzgiem, jeśli nie jest w stanie zauważyć, że odberanie mu części kapitałowej emerytury a następnie waloryzacja kwotowa, której skutkiem będzie zrównanie wysokości emerytur, jest dla niego szkodliwe.
~dan
Wreszcie jakaś normalna informacja, tzn. pozytywna dla większości a nie małej grupki. Obserwuję zapowiedzi PiS w sprawie obniżenia wieku emerytalnego i póki co od lat konsekwentnie to zapowiadają. Tylko z tego powodu mają mój głos.
~e_ta
obniżenie wieku emerytalnego skończy się katastrofą dla systemu emerytalnego. Ludzie żyją coraz dłużej, coraz mniej dzieci się rodzi. Jeżeli nie chcesz później przymierać z głodu musisz dłużej pracować. Nie ma komu płacić składek na Ciebie.

Powiązane: Zbigniew Ziobro

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki