REKLAMA

W USA powstanie drugi najwyższy wieżowiec na świecie, który będzie oczyszczał powietrze

Marcin Kaźmierczak2020-10-23 12:25redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-10-23 12:25
fot. Rescubika Creations /

Drapacz chmur pochłaniający dwutlenek węgla stanie na wyspie Roosevelta w Nowym Jorku – donosi serwis Noizz.pl. Wieżowiec Mandragore będzie także jednym z najwyższych budynków świata – ma mieć 737 metrów wysokości.

Futurystyczny budynek zaprojektowany przez francuskie studio architektoniczne Rescubika będzie apartamentowcem. Przypominająca budowlę z klocków wieża ma także pomóc oczyścić nieco atmosferę Nowego Jorku. Budynek ma bowiem pochłaniać więcej dwutlenku węgla z otoczenia, niż sam wyprodukuje.

W tym celu na 160 piętrach znajdzie się 1600 drzew i 24,5 tys. mkw. zielonych ścian. Do produkcji energii posłuży z kolei 36 turbin wiatrowych i panele fotowoltaiczne o łącznej powierzchni 7 tys. mkw. W założeniu budynek ma być pasywny energetycznie, a to m.in. za sprawą rur odbierających i odprowadzających ciepło do gruntu, dzięki czemu wieżowiec będzie w ten sposób ocieplany zimą i klimatyzowany latem.

/ fot. Rescubika Creations /

Ekologiczne będą także materiały, z których zbudowany zostanie drapacz chmur - do wzniesienia konstrukcji posłuży m.in. drewno.

Każdy z apartamentów, które znajdą się w 737-metrowej wieży, zostanie wyposażony w pomieszczenie służące do ewentualnej pracy zdalnej.

Budynek, o ile w międzyczasie nie powstaną wyższe, będzie drugim najwyższym budynkiem na świecie, ustępując pola jedynie znajdującemu się w Dubaju drapaczowi chmur Burdż Chalifa.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
ertyy
"W USA powstanie drugi najwyższy wieżowiec na świecie, który będzie oczyszczał powietrze" - nie powstanie, to tylko koncept.
demeryt_69
Pan politolog nie napisał gdzie powstanie 1-szy najwyższy - siara :)
and00
mi się nawet podoba, ale jakoś do okolicy nie pasuje
Ciekawe czy będzie synagoga
demeryt_69
Do synagogi wiedzie pobliski Brooklyn Bridge :)
dziki_losos
Na drugim zdjęciu wygląda idealnie jak noga transformersa z filmów. Kiedy planują dobudować resztę?
hfjdj
Teraz jakaś taka moda że te wierzowce takie jakby program do projektowania miał buga. Szczególnie to w Warszawie widać po nowych budynkach. Ani to sześcian, ani symetryczny, ani łatwy do mycia, ani jakieś bioniczne kształty, krągłości czy coś. Tylko takie jakby coś nawaliło w programie do projektowania. Tak jakby projektowant Teraz jakaś taka moda że te wierzowce takie jakby program do projektowania miał buga. Szczególnie to w Warszawie widać po nowych budynkach. Ani to sześcian, ani symetryczny, ani łatwy do mycia, ani jakieś bioniczne kształty, krągłości czy coś. Tylko takie jakby coś nawaliło w programie do projektowania. Tak jakby projektowant zaprojektował ładną symetryczny bryłę ale firma budowlana otworzyła to w innym darmowym programie i się budynek lekko rozjechał.
demeryt_69 odpowiada hfjdj
Co to są wierzowce?

Powiązane: Smog

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki