REKLAMA

Dopłacimy do konta w banku

2021-03-09 07:05
publikacja
2021-03-09 07:05
Dopłacimy do konta w banku
Dopłacimy do konta w banku
fot. Anton Violin / / Shutterstock

Pierwszy bank w Polsce wprowadzi ujemne oprocentowanie depozytu klientów indywidualnych - pisze we wtorek "Rzeczpospolita", powołując się na nieoficjalne informacje.

Z nieoficjalnych informacji "Rz" wynika, że "czołowy polski bank szykuje się do wprowadzenia ujemnej stawki depozytów lub prowizji dla klientów indywidualnych".

"To by oznaczało, że już nie tylko oszczędności firm, ale teraz także przeciętnego klienta indywidualnego będą obciążone nową daniną. W 2020 r. polskie banki po raz pierwszy wprowadziły regularne, miesięczne ujemne oprocentowanie lub prowizje od dużych złotowych depozytów przedsiębiorstw spoza branży finansowej" - czytamy.

Według dziennika "decyzja o obciążeniu oszczędności przez jednego z liderów sektora spowodowałaby, że podobny ruch wykonałyby kolejne banki". "Branża może zdecydować się na takie niekonwencjonalne działanie w reakcji na tąpnięcie rentowności z powodu pandemii" - podaje gazeta.

Jak zaznacza "Rz", polskie banki w oficjalnych komentarzach bardzo ostrożnie wypowiadają się w tej sprawie. "Twierdzą, że dopóki nominalne stopy procentowe u nas nie spadną poniżej zera, nie będą wprowadzać ujemnego oprocentowania dla klientów indywidualnych. W nieoficjalnych komentarzach przyznają, że muszą rozważać takie ruchy już teraz, bo konieczna jest obrona rentowności" - wskazuje.(PAP)

agzi/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (62)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
mbanny
Polecam nowy bank internetowy BlackCatCard, pochodzi z Malty, działa w całej UE, a konto u nich jest darmowe.

Dla nowych klientów oferują 40 euro bonusu, czyli prawie 200 zł.

Tutaj przeczytacie więcej: https://zaofertowani.com/blackcatcard
jas2
Robi się normalnie. Za pilnowanie pieniędzy trzeba płacić.
Ja płacę też agencji ochroniarskiej za pilnowanie budynku.
innowierca
@jas
Ja sie zgadzam tez z tym ze za przechowywanie pieniedzy w banku nalezy placic. Ale tylko wtedy jezeli bedzie istniec zupelna dobrowolnosc posiadania konta bankowegio. Wyplata w gotowce w kasie firmy lub przelew do banku. Zadnych wymogow posiadania konta przez zaklady pracy itd.Wtedy banki moga sobie regulowac oplaty jak
@jas
Ja sie zgadzam tez z tym ze za przechowywanie pieniedzy w banku nalezy placic. Ale tylko wtedy jezeli bedzie istniec zupelna dobrowolnosc posiadania konta bankowegio. Wyplata w gotowce w kasie firmy lub przelew do banku. Zadnych wymogow posiadania konta przez zaklady pracy itd.Wtedy banki moga sobie regulowac oplaty jak chca. Jezeli istnieje wymog posiadania konta to oplat nie ma.
I tu znowu widzimy ze jak do tej pory gotowka to najwygodniejszy, odporny na problemy infrastruktury, katastrofy naturalne, szybki i wygodny srodek platnosci.
Do tego biorac pod uwage kradzieze online, wyciek danych to gotowka zaczyna byc znowu najbezpieczniejsza forma platnosci. O prywatnosci juz nie wspomne.
grzegorzkubik
chcą byśmy wrócili do wypłat wynagrodzeń z kasy do kieszeni i pieniążki byśmy trzymali w skarpecie.
demeryt_69
Czy pieniążki to takie małe monetki?
300_pala
"Niemcy, średnia krajowa: 1600 euro. Cena prądu 48.7 euro za MWh.
Polska, średnia krajowa: 600 euro. Cena prądu 58.8 euro za MWh."
jas2
Rozumiem, że w związku z tym kupujesz prąd za granicą.
To oczywiście fake news. Prąd w Niemczech jest droższy.
marszalek2020
Ceny to chyba Kopacz 'negocjowała'. Tak negocjowała, że robotę w Brukseli dostała. Niemcy zrobili niezły biznes. Dali jedną pensję a zarabiają na procencie od 37 milionów.
Wikipedia: "... od 2019 wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego".
300_pala odpowiada marszalek2020
Za Kopacz Polska sprzedawała prąd Niemcom....

Powiązane: strefa domowych finansów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki