REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Domy za 1 franka w Szwajcarii. Nabywca musi spełnić kilka warunków

2022-01-13 11:00
publikacja
2022-01-13 11:00
Domy za 1 franka w Szwajcarii. Nabywca musi spełnić kilka warunków
Domy za 1 franka w Szwajcarii. Nabywca musi spełnić kilka warunków
fot. elesi / / Shutterstock

Ceny nieruchomości w Polsce rosną, a malownicze miasto w Szwajcarii kusi ofertą domów za 1 franka, czyli nieco ponad 4,30 zł. Nieruchomość po nabyciu należy wyremontować, natomiast od właściciela lokalne władze oczekują aktywnego udziału w rozwoju regionu.

Kolejne państwo w Europie oferuje domy za symboliczną cenę. Po Włoszech i Hiszpanii przyszedł czas na Szwajcarię. Zainteresowane osoby mogą nabyć nieruchomość położoną w malowniczej miejscowości w regionie alpejskim za 1 franka, czyli około 4,30 zł. Zakup domu nie jest wolny od dodatkowych warunków. Nabywca nieruchomości zobowiązuje się do przeprowadzenia remontu, którego plan musi być zatwierdzony przez lokalne władze.

Jak podkreślał burmistrz Gambarogno, nabywcy nieruchomości muszą interesować się historią miejsca oraz chcieć zaangażować się w rozwój regionu. Dodatkowym atutem potencjalnego nabywcy będzie gotowość podjęcia nauki języka włoskiego. "Oferta nie jest dla ludzi, którzy tylko chcą mieć domek letniskowy nad jeziorem" – zaznaczył Gianluigi Della Santa, burmistrz Gambarogno.

Gambarogno położone jest w regionie alpejskim na południu Szwajcarii nad malowniczym jeziorem Lago Maggiore. Miejscowość oprócz bliskości górskich szlaków jest stosunkowo niedaleko większych miast. Oddalona jest niecałe dwie godziny drogi od Mediolanu oraz około 150 minut jazdy samochodem od Zurychu.

Szwajcarska miejscowość to kolejny przykład regionu, który boryka się z problemem wyludnienia oraz  starzejącego się społeczeństwa. Małe miasteczka z krajów śródziemnomorskich zachęcają potencjalnych nabywców niską ceną domów.

DF

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (6)

dodaj komentarz
ddaamm
Pytanie dnia:
Jaki jest całkowity koszt takiej przeprowadzki?

Mi kiedyś zaproponowano darmowy obiad.
Okazało się, że ktoś cuś chciał ;)
prawdziwynierobot
zebys za niego zapłacił? XD
adashi
A może by tak źródło tej informacji z linkiem.
blask9
Nie mają :)
Copy --> Translate --> Modify --> Publish!
jarada74
Czytałem o tym już w zeszłym tygodniu.

Gdzie jest haczyk?

Otóz domki są w stanie nie do zamieszkania. Na dodatek sa wpisane na liste zabytków - więc oprócz zezwolenia lokalnych władz trzeba przedstawić plan remontu - a własciwie renowacji w urzędach konserwacyjnych. Czytałem że to ogromna kasa. Nie mozna
Czytałem o tym już w zeszłym tygodniu.

Gdzie jest haczyk?

Otóz domki są w stanie nie do zamieszkania. Na dodatek sa wpisane na liste zabytków - więc oprócz zezwolenia lokalnych władz trzeba przedstawić plan remontu - a własciwie renowacji w urzędach konserwacyjnych. Czytałem że to ogromna kasa. Nie mozna sobie ot tak wyremontowac tych domków - mają być w stylu rustykalnym i pasować do lokalnych uwarunkowań itd. itp.
Powodzenia zyczę nieswiadomym nabywcom :)))
jaho31 odpowiada jarada74
no i lokalne podatki zapewne już na poziomie kosmicznym
więc mieszkańcy uciekają z takich wiosek dobrobytu

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki