REKLAMA

Dolar nie odbije przed Yellen?

2016-02-09 16:54
publikacja
2016-02-09 16:54
Wprawdzie globalne indeksy próbowały dzisiaj łapać dołek, to jednak nastroje nadal pozostawały dość napięte. Na tym tle słabł dolar, gdyż inwestorzy obawiają się, że szefowa FED raczej nakreśli słabsze perspektywy dla amerykańskiej gospodarki i perspektyw polityki monetarnej podczas jutrzejszego wystąpienia w Kongresie. Naszym zdaniem ostateczna interpretacja słów Janet Yellen może być zupełnie inna, ale o tym będzie się można przekonać dopiero po fakcie.

W efekcie koszyk BOSSA USD naruszył ostatni dołek przy 81,59 pkt. i zdaje się kierować w stronę silnego wsparcia, jakim może okazać się dawna linia trendu spadkowego oparta o kluczowe szczyty z ubiegłego roku (przy 81,25 pkt.). Szersze ujęcie pokazuje, że mogłaby ona być zakończeniem struktury a-b-c widocznej od początku grudnia ub.r.

bossausddaily.png

Wykres dzienny BOSSA USD

Słabość dolara dała dzisiaj pretekst do ustanowienia nowych maksimów na EUR/USD, który naruszył barierę 1,13. Warto jednak obserwować na ile wyłamanie ostatniego szczytu przy 1,1247 będzie trwałe. Ewentualna szybka kontra w dół (jaką możemy zobaczyć na zakończenie jutrzejszej sesji?) dawałaby też dodatkowy spadkowy sygnał na kolejne dni (formacja wybicie i powrót). Na razie jednak sytuacja wygląda zgoła inaczej.

eurusddaily.png

Wykres dzienny EUR/USD

Sporządził:

Marek Rogalski - główny analityk walutowy DM BOŚ

Nota prawna:

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego
kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulamin doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajduje się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.
Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki