Deutsche Bank zmienia cennik. To już koniec bezpłatnych wypłat z bankomatów

analityk Bankier.pl

W połowie listopada zacznie obowiązywać nowy cennik w Deutsche Banku. W popularnym rachunku db NET pojawi się opłata za korzystanie z bankomatów obcych w wysokości 3 zł. Z kolei posiadacze bezpłatnego obecnie pakietu db Open będą musieli płacić 5 zł za jego prowadzenie.

Podwyżki w cenniku Deutsche Banku nie są zaskoczeniem. Już w lutym prezes Krzysztof Kalicki zapowiedział, że bank rozważa zmianę cennika i wprowadzenie opłat. Bank musi bowiem dostosować swój cennik do aktualnej sytuacji rynkowej.

- Rozważamy podniesienie opłat i prowizji, w szczególności tam, gdzie opłaty wynosiły 0 zł, np. za konta czy bankomaty. Ze względu na obniżkę stóp procentowych nasze przychody spadły. Spadły też nasze wyniki prowizyjne – mówił podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych Kalicki.

Deutsche Bank zmienia cennik. To już koniec bezpłatnych wypłat z bankomatów
Deutsche Bank zmienia cennik. To już koniec bezpłatnych wypłat z bankomatów (fot. Marek Kuwak / FORUM)

Nowy cennik zacznie obowiązywać od 15 listopada 2016 roku. Pojawiają się tam dwie ważne dla klientów zmiany. Bank wprowadzi pięciozłotową opłatę za prowadzenie bezpłatnego obecnie pakietu db Open. Z kolei w ramach rachunków db NET i db Life zmienią się opłaty za korzystanie z bankomatów. Obecnie wszystkie wypłaty w kraju i za granicą są darmowe. Zgodnie z nowym cennikiem bank będzie za taką operację pobierał 3 zł. W porównaniu do innych banków jest to wciąż konkurencyjna stawka.

Bank wprowadzi jeszcze dwie podwyżki. Za przelew zagraniczny świadczenia emerytalno – rentowego będzie pobierał opłatę w wysokości 30 zł. Obecnie taka operacja jest bezpłatna. Będzie też pobierał 10 zł za wysłanie zapytania do centralnej informacji o rachunkach.

W nowej tabeli pojawi się jedna obniżka – bank przestanie pobierać 20 zł prowizji za przyjęcie lub zmianę dyspozycji na wypadek śmierci.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 10 ~Wroc

Gdyby nie kredyt już dawno by mnie w nim nie było!!!

! Odpowiedz
1 2 ~precz-banki


dojcz bank - kończ waść

nowy interfejs - to jest cały wasz kryzys , wcześniej dbaliście o klienta , a teraz nowy interfejs WYMAGA NOWEGO KOMPUTERA

nowy interfejs - a wyslemy znajomemu stan konta zagramy w gry i pobawimy sie na fejsiku

ilu debili nad tym pracawalo , tyle macie strat do potegi 878979878789798789,7

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~Łukasz

Co za bzdura, że jest to konkurencyjna stawka wobec innych banków. Deutsche tym kretyńskim posunięciem nie tylko straci klientów jak i wcale nie odrobi strat. Mam w rodzinie kilka osób, które mają tam konto. Płaci się za nie 10zł miesięcznie. Jak jeszcze trzeba będzie płacić po 3zł za transakcje to już każdy inny będzie bardziej opłacalny. My na pewno zrezygnujemy. Nikt nie będzie w dzisiejszych czasach biegał po mieście i szukał euronetu... litości.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 ~gosc

Musza zaplacic gruba kase $$$ usa zydkom to musza podniesc oplaty biednym polaczkom.
Pozdr

! Odpowiedz
1 8 ~polish-pipl

Najwyraźniej ten bank nie stać na interesy w Polsce. Aufiderzejn Helmuty.

! Odpowiedz
7 2 ~Prada

Wy nic nie rozumiecie, za granicą, no choćby w takiej Afryce - wyciągnąć z portfela kartę z rozpoznawalnym wszędzie znaczkiem DB to jest wow..., to jest coś...., od razy wyższy standard obsługi np. w Gizie w KFC, albo u złotników na promach podążających do Asuanu. Tu trzeba pomóc, mam pomysł niech wszyscy założą tam konto i przeleją swoje oszczędności Razem wszyscy Polacy pomożemy germańcom

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Bez_sensu

Ha ha ona czuje we mnie piniadz i nie ma rady na poślady

! Odpowiedz
2 15 ~wsw

Są inne banki. Ten niech pada.

! Odpowiedz
5 23 ~PATRYJOTA

Deutsche Bank....nie rozumie jak jeszcze wogole mozna miec konto w tym banku????

! Odpowiedz
3 16 ~LOLek

No to chyba wszyscy musimy się zrzucić na tą karę, którą Niemcy muszą zapłacić Ameryce. Ciekawe tylko dlaczego sami Niemcy się nie zrzucają, skoro u nich bankomaty są za darmo?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.