REKLAMA
WAŻNE

Deutsche Bank tnie premie dyrektorów

2017-01-19 08:10
publikacja
2017-01-19 08:10

Około 25 tysięcy osób należących do kadry kierowniczej Deutsche Banku nie otrzyma w tym roku premii rocznych. Jak donoszą zagraniczne media, cięcia kosztów są wynikiem grzywny nałożonej przez Stany Zjednoczone w wysokości 7,2 mld dol. z tytułu sprzedawania przez niemiecki bank toksycznych aktywów. 

/ fot. Brendan McDermid / FORUM

Cięcia premii dotkną zatrudnionych na całym świecie - donosi brytyjski "Telegraph". Deutsche Bank przekazał informację pracownikom za pomocą e-maili, które poprzedzone były kilkoma dniami plotek i doniesień w mediach. "Teraz, kiedy mamy większą wiedzę na temat skutków finansowych wynikających z rozliczeń między bankiem a amerykańskim departamentem sprawiedliwości i naszych wyników za miniony rok, czujemy, że poczynienie takich kroków jest nieuniknione. Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy mamy do czynienia z redukcją tysięcy miejsc pracy, a nasi akcjonariusze nie otrzymują rocznych dywidend" - czytamy w wiadomości przekazanej pracownikom. 

Deutsche Bank w ten sposób stara się zmniejszyć swoje koszty po ugodzie w wysokości 7,2 mld dol. z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości za sprzedawanie inwestorom toksycznych papierów powiązanych z kredytami hipotecznymi. Chodzi o transakcje dokonane przed kryzysem finansowym w 2008 roku. 

Pracownicy na stanowiskach wiceprezesów, dyrektorów oraz dyrektorów zarządzających nie otrzymają premii za 2016 rok, ale zostanie im zaoferowany "pakiet zatrzymania". Pakiety będą składały się z nagród z odroczonych akcji dla dyrektorów i dyrektorów zarządzających. Wiceprezesi będą otrzymywać połowę odroczonych akcji i połowę odroczonych płatności gotówkowych - donosi agencja Reutera, powołując się na osoby blisko związane ze sprawą. 

Jeśli akcje Deutsche Banku nie odzyskają 30 proc. w ciągu najbliższych 3 do 4 lat, nagrody zostaną anulowane. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (22)

dodaj komentarz
~mw70
Jak zawsze w korporacjach, a w db w szczególności za błędy "wielkich" odpowiedzialność jest przerzucana na "maluczkich". Ciekawe co wymyślą jako czynnik motywacyjny? Cieszcie się, ze macie pracę, czy też coś bardziej nowatorskiego?
~rtg
Niemiecka jakość i solidność to już mit drodzy Państwo.
~123
Czas otworzyć fabryke mydła
~plebs
bankrut wyplaca premie... cos jak polski rzad
~DB_MD
Jestem MD i byłem przeciwny sprzedaży toksycznych aktuwów w moim banku. Za opór nie dostałem premii. Teraz nie dostanę za debilizm reszty. No rzesz kuźwa - poczekajcie.
~żart
"Tnie" jak czarne nożyce (jaskółka).
https://www.youtube.com/watch?v=tUiqUNcSJbQ
~C2H5-OH
Jak domyslam się to dotyczy osób posiadających wewnętrzne tzw. tytuły korporacyjne - Vice President, Director, Managing Director. Więc tłumaczenie tego np. "Wiceprezesi" to nie jest dobre rozwiązanie. Kojarzy się to od razu z członkami zarządu a nie mają te tytuły nic wspólnego trego typu funkcją. .
~Sekretarz_Krzepicki
dokładnie. a żeby było zabawniej tytuł V-ce President jest poniżej tytułu Director
~Xawery88
To ten trupo-bank jeszcze istnieje he ahh zapomniałem jest już na mega kroplówce
~Hahaha
Ciekawe ile z tych dyrektorów odejdzie po takiej akcji do konkurencji, wynosząc ze sobą tajemnice DB.

Powiązane: Problemy europejskich banków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki