REKLAMA

DM BZ WBK rekomenduje "sprzedaj" KGHM, cena docelowa 45 zł

2016-10-28 09:16
publikacja
2016-10-28 09:16
fot. Bartłomiej Kudowicz / FORUM

Analitycy DM BZ WBK wznowili wydawanie rekomendacji dla KGHM od zalecenia "sprzedaj" i ceny docelowej na poziomie 45 zł.

To druga najniższa rekomendacja jaką otrzymał w ostatnich latach KGHM. Gorzej spółkę ocenili tylko analitycy Erste, którzy w grudniu 2015 roku ustalili cenę docelową spółki na 44,1 zł. W III kwartale 2016 roku średnia wycena wyliczana przez biura maklerskie w raportach dotyczących kombinatu wynosiła 67,19 zł. To poziom niewiele niższy od obecnej wyceny spółki, lecz z sześciu raportów znajdujących się naszej bazie, aż trzy zalecały redukcję pozycji.

KGHM / fot. Adam Torchała / Bankier.pl

Notowania KGHM-u, po wyraźnym odbiciu w połowie roku - przez czerwiec i lipiec wartość spółki wzrosła o blisko 40% - ostatnie trzy miesiące spędziły w lekkim trendzie spadkowym. Papierów kombinatu nie wspomaga miedź, która dzisiaj notowana jest poniżej lokalnych szczytów z początku października czy połowy lipca. W tym drugim przypadku realne wydawało się sforsowanie poziomu 5000 dolarów za tonę; dziś tona wyceniana jest na 4810 dolarów.

https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=MIEDZ / fot. Adam Torchała / Bankier.pl

Podczas gdy jeszcze przed rokiem wielu ekspertów, jak i sam KGHM, oceniali, że wyraźne odbicie na miedzi nastąpi w 2017 roku, teraz nastroje są nieco bardziej zachowawcze. Wprawdzie Goldman Sachs ostatnio podniósł 12-miesięczną perspektywę ceny surowca, jednak był to ruch z 4000 dolarów za tonę do 4200 dolarów. - Spodziewamy się, że wzrost popytu na miedź w Chinach zostanie silny, aczkolwiek w naszym wariancie podstawowym zakładaliśmy umiarkowane spowolnienie - napisali w najnowszym komentarzu analitycy Goldman Sachs. Podobne wnioski płyną z raportu ICSG, który sugeruję nadwyżkę miedzi w 2017 roku

Spółka ma także indywidualne problemy, które nie polepszają klimatu inwestycyjnego wokół niej. Przedstawiciele rządu polskiego wciąż piętnują sensowność zakupu Quadry, Kanadyjczycy zaś wyliczają, ile KGHM może zapłacić kar w związku z uruchomieniem nowego projektu w Ameryce Północnej. Pojawiły się spekulacje dotyczące zmiany prezesa, a podatek miedziowy, który Beata Szydło obiecała zmienić, wciąż obowiązuje we wprowadzonej przez Platformę Obywatelską postaci.

Adam Torchała

Źródło:Bankier24
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
~staqqq
No to piękna rekomendacja - niecałe 3 miesiące po jej wydaniu KGHM >120zł!!!
Pogratulować analitykom bzwbk i ludziom, którzy się nimi sugerowali...
~Grand
Podsumowanie: wrogiego przejęcia nie będzie bo nie dawno to zabezpieczyli ustawą, jak i pare innych spółek wiekszych jeszcze. A chcialem wam przypomniec, skad pochodzi minister finansów - bzwbk. Wszystko na temat.
~haL
Niech Bankier będzie konsekwentny i doda informacje o skuteczności analityków - czyli ~50% (co równa się skuteczności szympansów losowo naciskających klawisze)
~Eskimos
W przypadku kghmu 0, więc z nimi jest znacznie gorzej.
Raz posluchalem rekomendacji. Nigdy więcej.
~haL
Ooo, jest i minus (pewnie za obrazę szympansów) - przepraszam szympansy za porównanie do analityków
~Śmiech
Pora ukrócić te złodziejskie rekomendacje. Ci oszuści rekomendowali Bogdankę na 17 podczas gdy wzrosła w tym okresie do 70.
A to wszystko po wrogim przejęciu i sterowanym spadku kursu pod to przejęcie z ponad 100.
~Eskimos
Jestem byłym akcjonariuszem kghmu, jak do tej pory nie zauważyłem żeby sprawdziła się choć jedna rekomendacja dotycząca tej spółki.
W mojej opinii, jeżeli spadnie do 60 złotych to warto zastanowić się nad kupnem.na ogół koniec roku jest okresem, w którym spółki takie jak kghm spadają na niższe poziomy, dzieje
Jestem byłym akcjonariuszem kghmu, jak do tej pory nie zauważyłem żeby sprawdziła się choć jedna rekomendacja dotycząca tej spółki.
W mojej opinii, jeżeli spadnie do 60 złotych to warto zastanowić się nad kupnem.na ogół koniec roku jest okresem, w którym spółki takie jak kghm spadają na niższe poziomy, dzieje się to głównie dlatego, bo na początku kolejnego roku pojawiają się dane np. o zapasach surowca i są zawierane kontrakty mw w marcu- kwietniu.
Jak dla mnie rekomendacja fejk.
Nie wiadomo czemu miałaby służyć i co opiniotworca chce uzyskać.
~plebs
przeciez oni to doskonale wiedza. zarabiasz wtedy kiedy reszta sie myli. jelenie sprzedadza a oni skupia
~an
Jak opłacani naganiacze mówią, żeby sprzedawać to czas na zakupy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki