REKLAMA

RN KGHM będzie dyskutować w piątek m.in. o zmianach w zarządzie spółki

2016-10-26 11:43
publikacja
2016-10-26 11:43

W porządku obrad zbierającej się w piątek rady nadzorczej KGHM znajduje się punkt dotyczący zmian w zarządzie - poinformowała Anna Osadczuk z biura prasowego KGHM.

fot. Joanna Borowska / / FORUM

Na pytanie PAP, czy rada nadzorcza spółki zbierze się w piątek, by dyskutować o zmianach w zarządzie, Osadczuk odpowiedziała: "Jest rada nadzorcza i taki punkt także jest w porządku obrad".

"Gazeta Wyborcza" poinformowała w środę, nie podając źródła, że rada nadzorcza KGHM może odwołać w piątek prezesa spółki Krzysztofa Skórę, którego miejsce mógłby zająć Marian Krzemiński. Zarząd spółki mieliby opuścić także Jacek Rawecki i Dominik Hunek. Do władz KGHM wszedłby natomiast Marek Marzec.

Krzysztof Skóra, działacz Prawa i Sprawiedliwości zarządza miedziowym gigantem od lutego tego roku. Na fotelu prezesa KGHM-u zasiadał także wcześniej - pomiędzy lutym 2006 a styczniem 2008 roku, a więc za poprzednich rządów Prawa i Sprawiedliwości. Później napotkał typowy dla powołanego z politycznego nadania sternika państwowej spółki problem: zmieniła się partia rządząca, która na ważnych stanowiskach – podobnie jak poprzednicy – chciała mieć swoich ludzi.

Kowalczyk krytycznie o inwestycji Sierra Gorda

Do końca października ma nastąpić weryfikacja raportów geologicznych, która pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy jest sens, żeby KGHM kontynuował kolejne fazy projektu Sierra Gorda w Chile - poinformował parę dni temu minister skarbu Henryk Kowalczyk.

"Jeśli chodzi o perspektywy rozwojowe, to trudno je w tej chwili ocenić, bo nawet nie są wiarygodne raporty geologiczne, czy warto kontynuować projekty Sierra 2 i Sierra 3. Odpowiedź nie jest teraz możliwa, te raporty mają być zweryfikowane do końca października, wtedy będziemy mądrzejsi" - powiedział minister Kowalczyk podczas posiedzenia sejmowej komisji.

Minister Kowalczyk bardzo krytycznie ocenia inwestycję KGHM w Chile w 2012 roku.

"Inwestycja zagraniczna KGHM była ogromnym błędem i niefrasobliwością. Trudno po tych materiałach, z którymi się zapoznałem, znaleźć jakiekolwiek ekonomiczne uzasadnienie tej inwestycji" - powiedział.

"Teraz stoimy przed trudną decyzją, czy spisać na straty kilkanaście miliardów złotych i się stamtąd wycofać, czy próbować ratować pewnie nie wszystko, ale przynajmniej część zainwestowanych środków" - dodał.

pr/(PAP)jow/ ana/

Źródło:Bankier24
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~pisdoo
Nowi kolesie już czekaja w spoconych marynarkach.
~to_take_the_piss
Zaczniecie pissiaki od realizacji obietnic. W czasie ubiegłorocznej kampanii wyborczej obecna premier Beata Szydło osobiście zapewniała w Lubinie, że podatek od kopalin zostanie zniesiony. Obietnice obietnicami, ale pissia sprawiedliwość musi być po naszej stronie?
~noe
"Inwestycja zagraniczna KGHM była ogromnym błędem i niefrasobliwością. Trudno po tych materiałach, z którymi się zapoznałem, znaleźć jakiekolwiek ekonomiczne uzasadnienie tej inwestycji" - powiedział. Zdaje się, że minister Kowalczyk nie jest ekonomistą.
~zez
wiesz co to jest 'ekonomia'? To taka pseudonauka o tym, jak komuś wydaje się, że działa ekonomia. A zatem mgr ekonomii to jak mgr teologii, a może i gorzej, bo w teologii dogmaty nie zmieniają się co 30 lat :)
~OjTam odpowiada ~zez
Rozumiem ~zez, że Twoje wybory (towarów, usług) to też "pseudonauka" i nie ma nic z racjonalności i ekonomii.
Ogarnij się chłopie bo Cię w sandałach puszczą w zimie...
Przecież wiadomo o co chodzi - o sprzedaż kopalni w celu wyciągnięcia kasy - albo przez dywidendę albo przez podwyższenie kapitału
Rozumiem ~zez, że Twoje wybory (towarów, usług) to też "pseudonauka" i nie ma nic z racjonalności i ekonomii.
Ogarnij się chłopie bo Cię w sandałach puszczą w zimie...
Przecież wiadomo o co chodzi - o sprzedaż kopalni w celu wyciągnięcia kasy - albo przez dywidendę albo przez podwyższenie kapitału zakładowego...
I PiS mówi o promowaniu polskich firm za granicą...
O tym jak trzeba je wspierać...
O tym, że podatek nałożony przez PO na KGHM ma być zniesiony...

Szuje...
~jaś-fasola
ciężkie czasy przed kghm, prawdopodobnie takich jeszcze nie było, cena miedzi będzie dalej spadać i na koniec 2016 roku trzeba będzie zrobić kolejny odpis z tytułu utraty wartości aktywów, projekt inwestycyjny w chile generuje straty, moce produkcyjne w stosunku do planu są na bardzo mizernym poziomie, chyba będzie rzeźnia ciężkie czasy przed kghm, prawdopodobnie takich jeszcze nie było, cena miedzi będzie dalej spadać i na koniec 2016 roku trzeba będzie zrobić kolejny odpis z tytułu utraty wartości aktywów, projekt inwestycyjny w chile generuje straty, moce produkcyjne w stosunku do planu są na bardzo mizernym poziomie, chyba będzie rzeźnia na tej spółce

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki