REKLAMA
ZAGŁOSUJ

DM BZ WBK podniósł wycenę JSW do 65 zł, nadal rekomenduje "kupuj"

2016-09-07 07:46
publikacja
2016-09-07 07:46

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli cenę docelową akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) o 88% do 65 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj", wynika z raportu datowanego na 7 września.

fot. / / materiały dla mediów

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 39,63 zł, zaś we wtorek na zamknięciu - 46,91 zł.

"Rekomendacja 'kupuj' podtrzymana, cena docelowa podwyższona do 65 zł. Rajd cen węgla koksującego i koksu wciąż trwa, co tworzy znakomite perspektywy dla JSW" - czytamy w raporcie.

Spółka planuje zwiększenie udziału węgla koksującego w łącznym wydobyciu do 85% w 2020 r. Co ważne, wszystkie zmiany mają być wdrożone przy niespodziewanie niskim poziomie nakładów inwestycyjnych, średnio ok 1 mld zł rocznie w długim terminie. Zakończyła się też trwająca rok niepewność związana z niespłaconymi obligacjami spółki. To pozwala JSW nie tylko na odzyskanie zdolności ponownego zadłużania się, ale też oznacza, że emisja nowych akcji nie jest konieczna" - czytamy w raporcie.

Potencjalnie imponująca skala poprawy wyników JSW może ponownie obudzić demony tej spółki (związki zawodowe oraz akwizycje) w nadchodzących latach, ale do tego momentu wysoka cena węgla koksującego (i w rezultacie +700 mln zł pozytywnego NetFCF od roku 2017E) może spowodować silny wzrost kursu spółki do połowy 2017 roku" - czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują dla spółki 21 mln zł zysku netto w br., przy przychodach 6,13 mld zł.

Kupuj także od analityków DM BOŚ

Rekomendację "kupuj" dla JSW podtrzymali także analitycy Domu Maklerskiego BOŚ. W raporcie datowanym na 1 września podwyższyli jednak cenę docelową dla akcji spółki do 63,5 zł.

JSW liczy na zysk

Przy benchmarku dla węgla koksującego powyżej 106 USD za tonę, JSW może mieć zysk netto na koniec 2017 roku - poinformował prezes Gawlik. "Spodziewam się, że w IV kw. benchmark dla węgla koksowego ustali się powyżej 106 USD za tonę. Przy takim benchmarku będziemy zbilansowani, ale nie pozwoli nam to jeszcze osiągnąć zysku netto w 2016 ze względu na duże straty w poprzednich kwartałach" - powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy - czytaj więcej.

Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (19)

dodaj komentarz
~Teo
Akcje już prawie po 50 zł, a jeszcze pójdą w górę - może nawet na 200 zł Niech tylko ludzie z Jas-Mosa odejdą na urlopy górnicze co diametralnie obniży koszta osobowe w JSW. SRK wyłączy szyby i zdechłe wyrobiska - szykuje się ekonomiczna reforma JSW. Tylko jak najszybciej trzeba ruszać z urlopami górniczymi !!!
~ekonomista
Akcje mogą pójść nawet na 160-180 zł ale jest jeden warunek: TRZEBA NATYCHMIAST PUŚCIĆ LUDZI NA URLOPY GÓRNICZE !!! Co ogromnie zmniejszy koszta osobowe w JSW. Ale nie ma na co czekać.
~JaCkBlAcK
Wzrost ceny akcji JSW to wynik głównie tego co się dzieje na rynkach : http://www.wsj.com/articles/chinas-demand-fuels-rally-in-price-of-coal-for-steelmaking-1473155366
Dzięki temu Spółka poprawi płynność tanim kosztem z malejącą potrzebą finansowania zewnętrznego. Oby tylko ten rajd trwał nadal.
~dobrerekomendacje
hossa na węglu się kończy bo Soros największy spekulant kupował spółki górnicze jak były w dołku a teraz sprzedaje, przeczytajcie artykuł: http://tradebeat.pl/klopoty-sektora-weglowego-w-chinach/
~batman1
Tony Robbins pisał w swojej książce Money Mistrzowska Gra „w rzeczywistości system [finansowy] jest celowo tak zagmatwany, abyśmy oddali stery w ręce „profesjonalistów”, pobierających ogromne prowizje za mącenie nam w głowach”. Poznaj strategię Inwestora Skazanego na Sukces na stronie Inedukacjo, jeżeli chcesz Tony Robbins pisał w swojej książce Money Mistrzowska Gra „w rzeczywistości system [finansowy] jest celowo tak zagmatwany, abyśmy oddali stery w ręce „profesjonalistów”, pobierających ogromne prowizje za mącenie nam w głowach”. Poznaj strategię Inwestora Skazanego na Sukces na stronie Inedukacjo, jeżeli chcesz odróżnić informacje dla Ciebie szkodliwe od informacji ważnych dla Twojego sukcesu finansowego. Pomiń pośredników finansowych, zastosuj sekretną strategię i zdobądź 1 mln 324 tys. 235 zł.
~pogromca_głupoty
wyskoczyłem po 11-13 i jestem bardzo szczęśliwy, bo bez strat a nawet z zyskiem... I już na długo nie dotknę się do akcji... pozdr
ps. a rekomendację to pamiętam, przy minimach reko na sprzedaj, teraz przy takim wzroście kupuj, każdy niech sobie odpowie ile są one warte, ot podążają za aktualnym trendem... pozdr
~qwerty
Teraz szukają jeleni. Mieli tak pisać, gdy było 9zł
~tczewianin
Jeden bank państwowy a drugi po znajomości p. Morawieckiego wystawiły bardzo dobre rekomendacje. Nie dajcie się nabrać.
~KIMDZONGTUSK
eeee! przypadkowo :-)))))

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki