REKLAMA

JSW planuje emisję akcji na maj-czerwiec 2017 r.

2016-09-06 14:36
publikacja
2016-09-06 14:36

Jastrzębska Spółka Węglowa planuje emisję akcji na maj-czerwiec 2017 roku - powiedział dziennikarzom Tomasz Gawlik, prezes JSW.

fot. Agnieszka Materna / / Materiały dla mediów

"Planujemy, że emisja akcji będzie w drugim okienku, czyli w maju, czerwcu przyszłego roku" - powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prezes Gawlik.

Na koniec sierpnia spółka informowała, że emisja akcji JSW to wariant podstawowy, choć na decyzję o jej przeprowadzeniu w przyszłym roku mogą wpływać ceny węgla. Spółka szacuje, że potencjalna wartość emisji może wynieść 500-800 mln zł.

JSW może mieć zysk na koniec 2017 r.

Przy benchmarku dla węgla koksującego powyżej 106 USD za tonę, JSW może mieć zysk netto na koniec 2017 roku - poinformował prezes Gawlik.

"Spodziewam się, że w IV kw. benchmark dla węgla koksowego ustali się powyżej 106 USD za tonę. Przy takim benchmarku będziemy zbilansowani, ale nie pozwoli nam to jeszcze osiągnąć zysku netto w 2016 ze względu na duże straty w poprzednich kwartałach" - powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

"Natomiast przy założeniu, że ten benchmark utrzymałby się w kolejnych kwartałach, JSW może mieć zysk netto na koniec 2017 roku" - dodał.

Prezes jest jednak ostrożny w ocenie, czy trend rosnących cen się utrzyma.

"Jestem ostrożny w ocenie czy te rosnące ceny węgla to stały trend. Ta dynamika jest niewytłumaczalna. Nie ma sygnałów w otoczeniu, które by uzasadniały taki wzrost" - powiedział.

"Wyłączonych zostało wiele aktywów górniczych. Jeśli te wysokie ceny będą się utrzymywać to strona podażowa się odezwie. Nie popadałbym w hurraoptymizm" - dodał.

pr/ pel/ morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (30)

dodaj komentarz
~obywatelGC
dependziak ma rację kurs spółki oddalił się od 200 sesyjnej dość znacznie, formacja spodka się wypełniła i kurs będzie dążył do 200 SMA. JSW ma dopiero w 2017r przynieść zyski z informacji prezesa a na razie to długi trzeba spłacać. Ceny koksu są podbijane przez SOROSA czyli spekulanta na rynku surowców nie wiadomo jak długo. Banki dependziak ma rację kurs spółki oddalił się od 200 sesyjnej dość znacznie, formacja spodka się wypełniła i kurs będzie dążył do 200 SMA. JSW ma dopiero w 2017r przynieść zyski z informacji prezesa a na razie to długi trzeba spłacać. Ceny koksu są podbijane przez SOROSA czyli spekulanta na rynku surowców nie wiadomo jak długo. Banki mają wierzytelności więc zależy im aby rekomendacje były dobre a banksterzy na tym zarabiają.
~Teo
Akcje już prawie po 50 zł, a jeszcze pójdą w górę - może nawet na 200 zł Niech tylko ludzie z Jas-Mosa odejdą na urlopy górnicze co diametralnie obniży koszta osobowe w JSW. SRK wyłączy szyby i zdechłe wyrobiska - szykuje się ekonomiczna reforma JSW. Tylko jak najszybciej trzeba ruszać z urlopami górniczymi !!!
~akcjonariusz
Nowa emisja akcji jest możliwa,ale dopiero przy cenie obecnych akcji JSW. w okolicach 100 zł za jeden papier.Zatem trochę wody upłynie niczym do tego dojdzie.Ceny węgla koks.są w trendzie mocno wzrostowym,a zatem i akcje JSW będą rosły tym bardziej,że wszystkim to na rękę,łącznie ze Skarbem Państwa,który w 2011 r wpuścił w maliny Nowa emisja akcji jest możliwa,ale dopiero przy cenie obecnych akcji JSW. w okolicach 100 zł za jeden papier.Zatem trochę wody upłynie niczym do tego dojdzie.Ceny węgla koks.są w trendzie mocno wzrostowym,a zatem i akcje JSW będą rosły tym bardziej,że wszystkim to na rękę,łącznie ze Skarbem Państwa,który w 2011 r wpuścił w maliny małych inwestorów,sprzedając im akcje po136 zł.Myślę ,że będzie chciał odzyskać zaufnie do Państwa.
~soros
A niby dlaczego nie może być nowej emisji przy kursie np. 40zł ?
~akcjonariusz odpowiada ~soros
Bo to byłoby nie ekonomiczne myślenie.
~1212fsfsfsf
dzis pojawiło sie info ze rosyjska giełda jest na maximach ,a nasza szoruje po dnie z wyjatkiem kilku spólek ,pisze Wig-u ,to pokazuje ze GPW jest mocno upolityczniona i inwestorzy boją sie wchodzic na PL rynek
~xxxx123rtee
tu możne być wszystko ,jak wzrosty tak i spadki ,spółka nie jest stabilna i nie widać jednoznacznych informacji do wzrostów ,pamiętajmy ze siła napędowa jest węgiel koksujący wykorzystywany do produkcji stali a tu mamy spowolnienie, w najbliższym czasie obstawiam trend boczny i skoki -10% +10% a rekomendacje jak obserwuje to nigdy tu możne być wszystko ,jak wzrosty tak i spadki ,spółka nie jest stabilna i nie widać jednoznacznych informacji do wzrostów ,pamiętajmy ze siła napędowa jest węgiel koksujący wykorzystywany do produkcji stali a tu mamy spowolnienie, w najbliższym czasie obstawiam trend boczny i skoki -10% +10% a rekomendacje jak obserwuje to nigdy nie idą z rynkiem w parze
rekomendacjami steruje się kursem
~suzuki
Technicznie jsw moze dojsć nawet do 80 tam był długoterminowy trend boczny ale zobaczymy. Sam myślałem ,że 40 to na razie wszystko i korekta a tu pociąg jedzie dalej
~dependziak
uff ciesze sie ze poza rynkiem na JSW...powinna byc korekta tych wzrostow ...moze znow 25zl zobaczymy ...
~benek
poważnie cieszysz się że nie masz akcji JSW?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki