REKLAMA

DI Investors podnosi zalecenia dla Dom Development i LC Corp, utrzymuje "kupuj" dla Robygu

2014-08-18 12:13
publikacja
2014-08-18 12:13

Analitycy DI Investors, w raporcie z 18 sierpnia, podnieśli rekomendację dla Dom Development do "neutralnie" oraz dla LC Corp do "akumuluj". Podtrzymali ponadto zalecenie "kupuj" dla Robygu.

"Na przestrzeni ostatnich kwartałów giełdowi deweloperzy mieszkaniowi regularnie zwiększali liczbę sprzedawanych mieszkań. Dzięki rozpoczynaniu kolejnych inwestycji oczekujemy utrzymywania wysokich poziomów sprzedaży mieszkań, pozostając pozytywnie nastawieni do branży" - napisali autorzy raportu.

W przypadku Robygu cena docelowa akcji została obniżona do 2,7 zł z 2,9 zł wcześniej. Jednocześnie analitycy zwrócili uwagę na wysoki poziom przedsprzedaży mieszkań dewelopera w tym roku oraz poprawę rentowności. Ich zdaniem w latach 2013-2016 Robyg będzie średnio rocznie poprawiał zysk netto o 38 proc.

Cena docelowa akcji Dom Development została ścięta do 44 zł z 48 zł, w wyniku obniżenia prognoz wyniku netto o 5 proc. w 2014 roku i 11 proc. w 2015 roku.

Analitycy podnieśli cenę docelową akcji LC Corp o dziesięć groszy do 2 zł.

"Dzięki wprowadzaniu do oferty kolejnych projektów mieszkaniowych, jak również powiększaniu portfela nieruchomości komercyjnych, uważamy że spółka będzie w stanie istotnie poprawić swoje wyniki w nadchodzących kwartałach" - napisano w raporcie. (PAP)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki