Czy WIG będzie świętował 100 tys. punktów? „Pytanie jest proste, odpowiedź trudniejsza”

2025-02-19 15:01
publikacja
2025-02-19 15:01

Na razie na GPW aktywny jest przede wszystkim kapitał zagraniczny, ale także drobni inwestorzy zaczynają patrzeć na giełdę z większym optymizmem – podkreśla w rozmowie z Bankier.pl Sobiesław Kozłowski z Noble Securities.

Czy WIG będzie świętował 100 tys. punktów? „Pytanie jest proste, odpowiedź trudniejsza”
Czy WIG będzie świętował 100 tys. punktów? „Pytanie jest proste, odpowiedź trudniejsza”
fot. Krystian Maj / / FORUM

Przy Książęcej w Warszawie w ostatnich dniach niepodzielnie rządzą byki. We wtorek indeks WIG20 przełamał barierę 2650 pkt i znalazł się najwyżej od sierpnia 2011 roku! W ostatnich tygodniach siła polskiego rynku akcji wręcz zapiera dech – pisał we wtorek Krzysztof Kolany, analityk Bankier.pl.
Indeks WIG również pokazuje moc, najpierw przebił 90 tys. pkt i osiągnął historyczny szczyt, a w ostatnich dniach pokonał poziom 95 tys. pkt.

Bankier.pl


Czy są szanse, aby indeks WIG świętował osiągnięcie okrągłych 100 tys. pkt? – zapytaliśmy o to w studiu Bankier TV Sobiesława Kozłowskiego, dyrektora departamentu analiz i doradztwa Noble Securities. Rozmowę prowadził Andrzej Stec, redaktor naczelny Bankier.pl.

– Pytanie jest proste, odpowiedź trudniejsza – zaznaczył na wstępie Sobiesław Kozłowski. To, czy indeks znajdzie się wkrótce na poziomie 100 tys. pkt, zależy jego zdaniem m.in. od tego, czy uda się osiągnąć pokój na Ukrainie – pod to grają bowiem ostatnio głównie inwestorzy zagraniczni.
Istotne jest też jego zdaniem zaangażowanie krajowego kapitału, czyli m.in. poziom napływów do funduszy inwestycyjnych czy postawa drobnych inwestorów. – Inwestorzy detaliczni zaczynają z większym optymizmem patrzeć na polskie akcje, co widać po zachowaniu indeksów mWIG40 czy sWIG80 – zwrócił uwagę ekspert.


W dalszej części rozmowy pytaliśmy Sobiesława Kozłowskiego m.in. o to, czy poziom 100 tys. pkt zwróciłby uwagę szerszej grupy Polaków na GPW oraz jakie znaczenie dla rynku kapitałowego mają zapowiedzi zmian w podatku Belki czy zwiększenia limitów wpłat na IKZE.

Sobiesław Kozłowski jest też uczestnikiem debaty pod hasłem Strategie inwestycyjne w czasach Trumpa. Zapraszamy do jej obejrzenia już w czwartek na Bankier.pl!

Bankier.pl


Materiał ukazuje się w ramach cyklu Finanse i inwestycje. Trendy 2025.

Pozostałe publikacje znajdziesz pod tym linkiem.

TGS


Sobiesław Kozłowski jest też uczestnikiem debaty pod hasłem „Strategie inwestycyjne w czasach Trumpa”. Zapraszamy do jej obejrzenia już w czwartek na Bankier.pl!
Źródło:
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
niepejsiaty_polak
Odpowiedź też jest prosta. Będziemy świętować - ale koronację Bolesława Chrobrego, a może nawet I Cedynię. Czarne Łabędzie już płyną. Śmierć Papieża Franciszka, wybór kolejnego,
czarnoskórego Ambongo Besungu z Afryki. A potem to już leci, tak jak w Apokalipsie. Ratuj się, kto może! A może i nie warto się ratować, bo jest napisane
Odpowiedź też jest prosta. Będziemy świętować - ale koronację Bolesława Chrobrego, a może nawet I Cedynię. Czarne Łabędzie już płyną. Śmierć Papieża Franciszka, wybór kolejnego,
czarnoskórego Ambongo Besungu z Afryki. A potem to już leci, tak jak w Apokalipsie. Ratuj się, kto może! A może i nie warto się ratować, bo jest napisane w Piśmie: " A żywi umarłym zazdrościć będą ...".

Powiązane: Finanse i inwestycje. Trendy 2025

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki