REKLAMA
ZAGŁOSUJ

"Cyberpunk 2077" z 13 dodatkami? Plotki napędzają CD Projekt

2021-03-29 11:10
publikacja
2021-03-29 11:10
"Cyberpunk 2077" z 13 dodatkami? Plotki napędzają CD Projekt
"Cyberpunk 2077" z 13 dodatkami? Plotki napędzają CD Projekt
/ CD Project

Choć do spotkania dotyczącego strategii CD Projektu pozostało jeszcze kilkadziesiąt godzin, gracze i inwestorzy już żyją doniesieniami dotyczącymi przyszłości "Cyberpunka 2077". W poniedziałek akcje spółki na giełdzie gwałtownie drożeją po tym, jak w internecie pojawił się wyciek z listą przyszłych dodatków do najnowszego tytułu studia. Brak jednak oficjalnego potwierdzenia tych informacji.

"Cyberpunk 2077" to gra, którą jednocześnie okrzyknięto wielkim hitem i porażką. Sporo błędów i niemal niegrywalność na słabszych konsolach starszej generacji sprawiły, że choć od premiery minęły już przeszło trzy miesiące, głównym tematem wciąż nie jest rozwijanie gry, a jej naprawianie. Sam "Cyberpunk 2077" nie przyciąga też tak mocno graczy, jak powinna gra o takim potencjale. Widać to po giełdowych notowaniach CD Projektu, akcje spółki są obecnie o przeszło połowę tańsze niż tuż przed premierą.

Gracze i inwestorzy liczą zatem na nowe otwarcie i okazją do niego może być wtorkowa konferencja CD Projektu, na której zarząd ma ogłosić plany spółki na przyszłość. Już w weekend w sieci pojawiła się jednak lista potencjalnych rozszerzeń "Cyberpunka 2077". Źródłem przecieku wykrytego przez użytkowników Reddita miał być Epic Store, a informację podają dalej najważniejsze branżowe serwisy, w tym IGN.

Zgodnie z przeciekiem gracze będą mogli liczyć na aż dziesięć darmowych DLC (rozszerzeń) do "Cyberpunka 2077". Nazwy dwóch pokrywają się z tytułami filmów promujących grę. Pełna lista prezentuje się następująco:

  • Ripperdocs Expansion
  • Body Shops Expansion
  • Fashion Forward Expansion
  • Gangs of Night City
  • Body of Chrome
  • Rides of the Dark Future
  • The Relic
  • Neck Deep
  • Night City Expansion
  • DLC bez nazwy

Oprócz darmowych dodatków, mowa jest o trzech płatnych DLC. Ich tytułów jednak nie ujawniono.

Warto dodać, że we wspomnianym wpisie z Reddita (już usuniętym przez tamtejszych moderatorów) autor informuje, iż dostęp do listy posiada od lutego. Sama lista w międzyczasie się zmieniała, przykładowo lista darmowych DLC spadła z 18 do 10, wspomniana trójka płatnych dodatków miała z kolei trafić na listę dopiero niedawno.

fot. / / Bankier.pl

To pokazuje, że informacji nie należy traktować jako pewnika. Zresztą samo źródło nakazuje zachowanie ostrożności. Warto to podkreślić, że nie mówimy o oficjalnej informacji ze spółki, a jedynie o plotkach. Niemniej plotki te na rynkach finansowych są dość istotne. Widać to po notowaniach CD Projektu, które w poniedziałek idą aż o 8 proc. w górę. Jednym z głównych tematów rozmów inwestorów na bankierowym forum spółki jest właśnie liczba DLC.

fot. / / CD Projekt

Sam CD Projekt zapowiadał, że po publikacji patcha 1.2 (niestety opóźnionego i wciąż wyczekiwanego przez graczy), "Cyberpunk 2077" będzie rozszerzany o darmowe DLC. Mówił o tym m.in. Marcin Iwiński, współzałożyciel spółki, w nagraniu, w którym przepraszał graczy za problemy z pierwotną wersją gry. Szczegóły do tej pory jednak nie są znane i najprawdopodobniej poznamy jest we wtorek wieczorem na wspomnianej konferencji spółki. 

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (15)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
"Na giełdzie zysk idzie od aktywnych do cierpliwych" - Warren Buffett.
Wystarczy poczekać. Dobre spółki zawsze się obronią.
mrbeast
Plotka i boom na giełdzie. Ten Świat zgłupiał do reszty. Analizując to co CD Projekt wyprawia w ostatnich latach i miesiącach NIE SPODZIEWAJCIE SIĘ CUDU. Gra starciła szansę na sukces i CD Projekt stracił szanse na bycie "bogiem".
short_master
Dokładnie, już PKC zarzucone :D :D
itman
Znawco, a co do CD Projekt nawyprawiał w ostatnich latach? Wspaniały silnik REDengine? Wiedźmin - światowy hit. Potężny projekt CP2077, któremy za duży plus poczytuje brak obciążenia starymi konsolami, jak 15-letni PS3.
short_master
Niech ktoś sprawdzi wolumeny i wtedy można się nakręcać, ale jak widać mało optymistycznie to wygląda przy takiej oczobitnej tabeli sprzedaży, już się chłopaki szykują haha
mrbeast
Popyt przewyższa podaż więc cena rośnie. 350 mln zł już wydano na akcje. Oby nie było "samobójstw" potem.
stachsgh
To i tak im nic nie pomoże. Plotki się skończą, a kurs pójdzie w dół.
Lepiej zagrać w to...
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA
mrbeast
Najlepsza by ta ploteczka Muska Elona ;-) znanego kryptowaluciarza.
karllos7799
A tak się redaktorzy starali żeby wspomóc fundusze szortujące w uwaleniu kursu poniżej 200 zł żeby odebrać akcje na SL haha....wrzucane jakieś artykuliki o sprzedaży dokładnie jak fundy rozpoczęły atak dołując kurs....oj nie wyszło szorcikom, już jeden fund uciekł hehe..
short_master
Szorciarze już sie nachapali, ale czymś trzeba znowu nagarnąć żeby było z czego ujadać do normalnego progu 200 zł

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki