REKLAMA

Trwają rozmowy o przywróceniu "Cyberpunka 2077" do PS Store

2021-04-13 11:15
publikacja
2021-04-13 11:15
fot. D.Kvasnetskyy / Shutterstock

CD Projekt jest w przyjacielskich stosunkach z Sony i od dłuższego czasu czyni starania, by przywrócić grę do PlayStation Store. Dużym krokiem w tym kierunku był patch 1.2 - wynika z wypowiedzi Adama Kicińskiego, prezesa CD Projektu, dla Reutersa.

Kiciński poinformował w wywiadzie udzielonym Reutersowi, że spółka jest w kontakcie z Sony, które - przypomnijmy - jeszcze w grudniu usunęło "Cyberpunka 2077" ze swojego sklepu PlayStation Store. Był to efekt licznych niedociągnięć produktu polskiego studia i fatalnej grywalności na sprzęcie Sony. 

To duży problem dla studia, konsole Sony stanowiły bowiem bardzo istotną część przewidywanej sprzedaży. Zdaniem Kicińskiego premiera patcha 1.2, która miała miejsce pod koniec marca, bardzo przybliżyła "Cyberpunka" do powrotu do sklepów Sony. To jednak Sony musi podjąć ostateczną decyzję i dać zielone światło. Prezes CD Projektu dodał, że obie spółki pozostają w przyjacielskich stosunkach. 

W rozmowie z Reutersem Kiciński wskazywał także, że "Cyberpunk 2077" ma być projektem, który odniesie sukces nie tylko tu i teraz, ale i w długim terminie. - Nie widzę opcji, by odłożyć "Cyberpunka" na półkę. Jesteśmy zmobilizowani, by doprowadzić grę do takiego stanu, by móc być z niej dumnym i by mogła z sukcesem sprzedawać się przez lata - wskazał.

Cyberpunkowa gorączka wywindowała kurs CD Projektu do poziomu 464 zł w grudniu, dziś za te same akcje płaci się już jednak poniżej 200 zł / Bankier.pl

Drogę "Cyberpunkowi" przetarł "Wiedźmin 3", gra CD Projektu z 2015 roku. Choć od premiery ostatniej części przygód Geralta z Rivii minęło już blisko 6 lat, "Wiedźmin" - przynajmniej na Steamie, najpopularniejszej platformie sprzedaży gier na PC - potrafi obecnie angażować większą liczbę graczy niż "Cyberpunk" (i to mimo premiery wspominanego patcha). Zainteresowanie grą napędzają nie tylko atrakcyjne promocje (grę przy okazji steamowych wyprzedaży można dostać naprawdę tanio), ale także i obudowa produktu, w tym m.in. przez netfliksowy serial. Na ten ostatni aspekt mocny nacisk kładła ogłoszona niedawno aktualizacja strategii CD Projektu. "Cyberpunk 2077" także ma pójść tą drogą.

W rozmowie z Reutersem strategię przytoczono także w kontekście przejęć. Przypomnijmy, że pod koniec marca CD Projekt ogłosił przejęcie kanadyjskiego studia Digital Scapes. Kiciński powiedział Reutersowi, że firma szuka okazji do przejęć, ponieważ rozpoczyna fundamentalną zmianę, aby móc równolegle rozwijać dwie wysokobudżetowe gry (tzw. AAA) od przyszłego roku. - Akwizycje nie będą skupiały się na celu poprawy wyników finansowych i nie będą ograniczały się do żadnych lokalizacji geograficznych - wskazał prezes CD Projektu.

AT

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki