REKLAMA

Akcje CD Projektu znów mocno w dół. Sony wstrzymuje sprzedaż „Cyberpunka 2077” w PlayStation Store

2020-12-18 06:46, akt.2020-12-18 18:38
publikacja
2020-12-18 06:46
aktualizacja
2020-12-18 18:38
Akcje CD Projektu znów mocno w dół. Sony wstrzymuje sprzedaż „Cyberpunka 2077” w PlayStation Store
Akcje CD Projektu znów mocno w dół. Sony wstrzymuje sprzedaż „Cyberpunka 2077” w PlayStation Store
fot. Miguel Lagoa / / Shutterstock

Gra „Cyberpunk 2077” autorstwa CD Projektu nie będzie dostępna w cyfrowym sklepie Sony. To kolejny cios dla tytułu, który od premiery krytykowany jest m.in. za słabą wersję na PlayStation 4.

Aktualizacja: na początku piątkowej sesji na GPW akcje CD Projektu taniały o 19 proc. Kurs na poziomie 249 zł to najniższa wycena od marca tego roku. W dalszej części sesji spadki nieco zelżały, po 10:00 CD Projekt tracił 14 proc. i kosztował 265 zł. Walory spółki tydzień zakończyły ponad 12-proc. spadkiem, na poziomie 271,40 zł.

O wycofaniu gry z PlayStation Store poinformował sam CD Projekt w komunikacie wydanym w nocy czasu polskiego. Decyzja o usunięciu gry obowiązuje do odwołania.

- Zarząd CD Projekt SA z siedzibą w Warszawie przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami Sony Interactive Entertainment dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom, które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu – czytamy w komunikacie.

Jak dodaje polska spółka, „wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców”. Wersje pudełkowe nadal będą dostępne w sprzedaży.

- Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od spółki – dodaje spółka.

CD Projekt zapowiada poprawę

Wydana 10 grudnia gra „Cyberpunk 2077” była jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów nie tylko w tym roku, ale i w historii branży (o powodach pisaliśmy tutaj). Tym większe było rozczarowanie graczy związane z licznymi błędami napotykanymi w czasie rozgrywki. Najwięcej krytyki zebrała wersja „Cyberpunka 2077” na konsole starszej generacji – Xbox One i PlayStation 4. Pikanterii całej sprawie dodawał fakt, że CD Projekt udostępnił recenzentom tylko wersję gry na komputery osobiste  - w przedpremierowych tekstach nie było wiec mowy o złym działaniu gry na wymienionych konsolach.

W poniedziałek rano na twitterowym profilu „Cyberpunka” pojawiło się oświadczenie CD Projektu. Firma przeprasza graczy za liczne błędy w grze i zapowiada ich naprawienie. Zapewnia, że pierwsza fala poprawek została już naniesiona, a kolejna pojawi się w ciągu 7 dni. W styczniu i lutym pojawić się mają dwa duże patche. Spółka proponuje także zwrot pieniędzy rozczarowanym graczom.

- Będziemy wydawać aktualizacje jak tylko będą gotowe nowe poprawki. Po świętach będziemy kontynuować prace: wydamy dwa duże patche, z których pierwszy ukaże się w styczniu, a drugi w lutym. To powinno naprawić najbardziej znaczące błędy, z którymi mają do czynienia grający na konsolach ostatniej generacji - napisano.

Aktualizacja: CD Projekt zakomunikował, że nie prowadzi z Microsoftem podobnych rozmów dotyczących wycofania gry ze sklepu Xbox. Spółka oświadczyła także, że pracuje na jak najszybszym powrotem "Cyberpunka 2077" do PlayStation Store.

"Wstrzymanie cyfrowej dystrybucji Cyberpunka 2077 za pośrednictwem PlayStation Store ma charakter tymczasowy. Gracze, którzy dokonali zakupu w tym sklepie, nadal będą mogli grać w Cyberpunka, a także będą otrzymywać wsparcie i wszystkie aktualizacje gry, które będziemy udostępniać" - napisał prezes CD Projektu Adam Kiciński w komentarzu przesłanym PAP Biznes.

"Nie prowadzimy w tej chwili takich rozmów z Microsoftem" - napisał Kiciński w odpowiedzi na pytanie PAP Biznes.

"Pozostajemy w kontakcie z przedstawicielami Sony Interactive Entertainment i pracujemy nad tym, by przywrócić Cyberpunka 2077 do PlayStation Store. Jednocześnie gracze nadal mogą nabywać pudełkową wersję gry na PlayStation w sklepach stacjonarnych i internetowych" - dodał.

MZ

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (67)

dodaj komentarz
marcinpiela
Nie widzę problemu w przyjęciu pozycji na +5lat :) Chyba, że kupowaliście po 460 i zero dywersyfikacji to wypłacić co zostało i puścić totka.
demeryt_69
Bajgle chcą wprowadzić "narodową kwarantannę" - nie przyjmujemy mandatu i kierujemy sprawę do sądu, zalecają papugi.
deseczka18
No to Ci co mieli krótkie dzisiaj się obłowili, chyba akurat miały wykup na dziś. I weź tu nie snuj domysłów...
falubaz_zg
A co jeśli REDzi dostali hajs do Sony, żeby wydać bubel zachęcając w ten sposób do zmiany starej konsolki na lepszą nowszą?
jasiek2017
Macierewicz to potwierdza.
1313jumaok
przejściowy problem,problemu zawsze można się pozbyć
matpoz1
Tak, ale sprzedaży już nie nadrobią.
1313jumaok
kto zdąży kupić teraz jeszcze to wygra,firma chce szanować klienta
fred_
Polska technologia. Jeszcze nam brakuje.
pstrzezek
Gdzie ci optymiści co krzyczeli "zaraz będzie po 500". Grzesiu zaspałeś?

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki