REKLAMA

Cyber Monday w Polsce - promocje w sklepach internetowych

2016-11-28 12:41
publikacja
2016-11-28 12:41

Cyber Monday w tym roku również zawitał do Polski. Poniedziałek  po amerykańskim święcie dziękczynienia w przeciwieństwie do czarnego piątku to dzień wyprzedaży w sklepach internetowych, szczególnie w działach RTV i AGD. Sprawdziliśmy, na jakie promocje może liczyć Kowalski. 

fot. Grzegorz Kozakiewicz / / FORUM

Polskie sklepy internetowe nie przygotowały tak wielu promocji, co w przypadku Black Friday. Część z nich za to przedłużyła piątkowe promocje do dzisiaj, do końca dnia. Tylko nieliczne sklepy internetowe mają osobne zniżki w związku z Cyber Poniedziałkiem, w ich gronie znalazły się następujące serwisy OleOle!, Komputronik, Neonet, Media Expert oraz RTV Euro AGD. 

OleOle! proponuje swoim klientom zniżki w wysokości od 30 do 350 złotych. Te najwyższe dotyczą przede wszystkim ofert telewizorów, gdzie za Samsunga UE55K5572SU konsumenci zapłacą 2 749 złotych zamiast 3 099 zł. Neonet natomiast oferuje klientom trzy "flagowe" obniżki  - telewizor Phillips 32PHH4101/88 tylko dzisiaj można kupić za 699 złotych (poza promocją kosztuje 899 złotych), Panasonic TX-40DS400E z 1790 złotych został przeceniony na 1499 zł, a LG 55UH605V w promocji za 2 899 złotych. 

Komputronik natomiast przygotował szereg ofert w zależności od kwoty obniżki - do wyboru są promocje z upustem do 5 000 złotych. Najwyższe przeceny dotyczą takich produktów, jak drony, monitory czy pamięć RAM. Media Expert postawił przede wszystkim na zniżki smartfonów i telewizorów. Telewizor LG LED 65UH6157 z 6499 złotych został przeceniony na 5 799 złotych, obniżkom o średnio 100 złotych uległy również ceny iPhone'ów - modele 5S oraz 6S kosztują teraz 1 299 oraz 2 699 złotych. 

Kupując na portalach OleOle! oraz RTVeuroAGD, można dodatkowo skorzystać z promocji strony typu cashback - Refunder i zaoszczędzić jeden procent od wartości sprzedaży - po zainstalowaniu wtyczki w przeglądarce aplikacja podpowie w jakim sklepie internetowym można otrzymać zwrot i w jakiej wysokości. 

Promocji na typowy e-commerce'owy Cyber Poniedziałek trudno szukać na polskich stronach. Natomiast przed skorzystaniem z wyprzedaży na serwisach zagranicznych należy się dwa razy zastanowić - z uwagi na rosnący kurs dolara w stosunku do złotego i koszty wysyłki takie oferty mogą być dla Polaków nieopłacalne. 

WSZ

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~henio
Szukałem jakiejś okazji i jedyna która mnie zainteresowała była w media expert, ale w ostatniej chwili okazało się ze na co innego musze przeznaczyć kasę. Coś w rodzaju "na pielucchy :P
~lapka24
Niestety, musimy pogodzić się z tym, że w Polsce tak się szanuje Polaków, że zamiast im pomagać i obniżać podatek, podatek jest podnoszony... A tłumaczenie, że trzeba tym napędzać gospodarkę? Owszem,ale napędzanie gospodarki to jedno a dojenie od ludzi to co innego.... Mogłoby być dużo lepiej - ale póki władza Niestety, musimy pogodzić się z tym, że w Polsce tak się szanuje Polaków, że zamiast im pomagać i obniżać podatek, podatek jest podnoszony... A tłumaczenie, że trzeba tym napędzać gospodarkę? Owszem,ale napędzanie gospodarki to jedno a dojenie od ludzi to co innego.... Mogłoby być dużo lepiej - ale póki władza się nie zmieni, to nic się nie zmieni.
Ale wracając do tematu wyprzedaży, chciałabym polecić fajną aplikację na telefon MOJE ZAKUPY - tylko promocje http://play.google.com/store/apps/details?id=com.mojezakupy&referrer=utm_source=brtv dzięki której można kupić fajny sprzęt nawet poza black friday - w aplikacji są bieżące promocje w przyjaznej fajnej wygodnej formie - nie w pdfach a jak produkty w sklepie internetowym, które zresztą można też później kupić Jest to bardzo ułatwiająca życie aplikacja - warto pobrać i zainstalować, mi się często przydaje :-)
~shiwa
a po co mi jeszcze jeden tv, że co że będę bogatszy o jeszcze jeden kredyt
~mundzio
Mi właśnie padł więc mi się przyda :) zaopatrzyłem się na cyber black weekendzie w ME w tym roku :)
~Dobik
Pamiętam jak 6 lat temu kupiłem pamięć przenośną 32GB (co na tamte czasy było bardzo dużo) w Black Friday za 7$. Niedawno właśnie gdzieś na uczelni ta pamięć mi przepadła, więc poszedłem do sklepu (jedna z większych seci) żeby kupić coś podobnego. Ku mojemu zaskoczeniu cana (z wyglądu tego samego modelu) to 59zł.Pamiętam jak 6 lat temu kupiłem pamięć przenośną 32GB (co na tamte czasy było bardzo dużo) w Black Friday za 7$. Niedawno właśnie gdzieś na uczelni ta pamięć mi przepadła, więc poszedłem do sklepu (jedna z większych seci) żeby kupić coś podobnego. Ku mojemu zaskoczeniu cana (z wyglądu tego samego modelu) to 59zł.
Pytanie jak?!

Ogolnie w USA jest taniej niz u nas i to nawet przy dolarze po 4zl.
~xRTm
Jak?! Ile miałeś nabite na paragonie podatku w USA? 7% 3% a może 0 %?
Przypominam, w Polsce VAT wynosi 23%.
59 Pln * .77 = 45.43 Pln (ok 11 $)
Na wyprzedaży w stylu black Friday, dostałbyś na to z 30-50%. Policzmy 30% - 45 Pln * .7 = 31 Pln. Teraz powiedzmy te 7% podatku (w USA dowiesz o nim przy kasie). 31 * 1.07
Jak?! Ile miałeś nabite na paragonie podatku w USA? 7% 3% a może 0 %?
Przypominam, w Polsce VAT wynosi 23%.
59 Pln * .77 = 45.43 Pln (ok 11 $)
Na wyprzedaży w stylu black Friday, dostałbyś na to z 30-50%. Policzmy 30% - 45 Pln * .7 = 31 Pln. Teraz powiedzmy te 7% podatku (w USA dowiesz o nim przy kasie). 31 * 1.07 = 33 Pln i masz 8$

Druga sprawa - kupiłeś pierwszą pamięć na wyprzedaży, a drugą chciałeś kupić w dużej sieci, która pewnie była w jakimś centrum handlowym, bez żadnych zniżek (wchodzisz i kupujesz).
Albo inaczej - dwie osoby kupują samochód. Ten sam model silnik i wyposażenie. Jedna osoba kupuje ostatni egzemplarz który się nie sprzedał, z max rabatem, po wprowadzeniu nowego modelu. Nie patrzy na kolor, wyposażenie. Bierze co jest. Druga osoba kupuje ten sam samochód, zamawiając dokładnie to samo wyposażenie i kolor, zaraz na początku produkcji (trzeba czekać na odbiór kilka miesięcy, bo schodzą jak ciepłe bułeczki) bez rabatu.

~Kasia
A czemu nie podajecie, że dziś jest spora szansa na wygranie wartościowych bonów do różnych sklepów?? Macie tutaj:

tinyurl.com/zvb5qeu
~bob
65UH6157 dostępny jest w regularnej cenie poniżej 5400
Świetny przykład jak kosmiczne ceny ma Media Expert

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki