Cyber Monday: jak znaleźć najlepsze promocje w trakcie Cyber Week?

Spis treści
Advertisement

Ostatni tydzień listopada to idealny moment na dokonywanie zakupów. Szczególne powody do zachwytu czekają na osoby poszukujące sprzętu elektronicznego i cyfrowych rozwiązań. W tym celu warto zaznajomić się z pojęciami Cyber Monday oraz Cyber Week.

Nowinki technologiczne na każdym kroku ułatwiają nam życie i dostarczają rozrywki. Z drugiej strony potrafią także być niemałym obciążeniem dla domowego budżetu, zwłaszcza jeżeli są to najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania. Z tego powodu wiele osób czeka na specjalne oferty promocyjne. Te pojawiają się z różnych okazji, ale szczególnymi wydarzeniami są Cyber Monday i Black Friday. W tym okresie można znaleźć najlepsze propozycje i rekordowe przeceny. Bardzo często to także punkt startowy zdecydowanie dłuższej fali wyprzedaży, kończącej się dopiero po Nowym Roku. Promocje Cyber Monday dotyczą przy tym różnych artykułów: od sprzętu AGD/RTV przez komputery, smartfony i tablety aż po gry i akcesoria służące zarówno pracy, jak i rozrywce.

Cyber Monday i Black Friday: czym są?

W kalendarzu można znaleźć wiele świąt i wydarzeń, które wiążą się nie tylko z chwilą wytchnienia i przyjemnymi skojarzeniami, ale również atrakcyjnymi promocjami. Ma to miejsce chociażby przed Świętami Bożego Narodzenia czy Wielkiejnocy. Część z nich ma jednak jednoznacznie marketingowy wydźwięk, a do najważniejszych należą Black Friday oraz Cyber Monday. To właśnie z nimi wiążą się największe promocje oraz specjalne akcje mające zachęcić klientów do zakupów. Oba są także ściśle związane z amerykańskim rynkiem. Black Friday, wypadające w piątek po Dniu Dziękczynienia, sięga swoim rodowodem – według niektórych źródeł – aż do XIX wieku. Miał być to dzień, w którym sprzedawcy osiągali zyski dzięki przecenom, a w księgach rachunkowych czerwień, używana do zapisywania strat, była zastępowana przez czerń, wykorzystywaną w celu oznaczania zysków. Ze Świętem Dziękczynienia jest także powiązany Cyber Monday, czyli odpowiednik Black Friday dla rynku nowych technologii i rozwiązań elektronicznych.

Szukasz gotówki na Cyber Monday? Sprawdź ofertę kredytów gotówkowych na 2000 zł

Cyber Monday: kiedy wypada i czym jest?

Cyber Monday to zwyczajowo pierwszy poniedziałek następujący po Black Friday. Popularny czarny piątek wypada natomiast w pierwszy piątek po Dniu Dziękczynienia, najczęściej jest to wobec tego ostatni piątek listopada. Wobec tego Cyber Monday przypada na przełom listopada i grudnia. W 2020 roku będzie to 30 listopada.

Jego koncepcja jest bardzo prosta i ściśle powiązana z logiką wyprzedaży z okazji Black Friday. Różnica dotyczy przy tym najczęściej asortymentu oraz sposobu dokonywania zakupów. Cyber Monday zorganizowano po raz pierwszy w USA 28 listopada 2005 roku jako akcję promującą dokonywanie zakupów online. Obecnie zarówno w trakcie Cyber Monday, jak i całego tygodnia Cyber Week sprzedaż odbywa się głównie poprzez Internet, jednak chętnie z tego terminu korzystają również sklepy stacjonarne. Najczęściej promocje Cyber Monday dotyczą przy tym różnego typu sprzętu elektronicznego, gier, programów komputerowych czy subskrypcji.

Co kupić z okazji Cyber Monday 2020?

Każdego roku producenci i dystrybutorzy przygotowują z okazji Cyber Monday specjalne promocje obejmujące bardzo różnorodny asortyment. Cyber Monday to przede wszystkim znakomita okazja do znalezienia promocyjnych ofert dotyczących np. sprzętu RTV i AGD oraz elektroniki, w tym m.in. smartfonów, smartwatchów czy robotów sprzątających. Z drugiej strony specjalne oferty promocyjne dotyczą również wielu mniejszych sklepów internetowych czy aplikacji pozwalających np. na zamawianie posiłków. Bezsprzecznie w trakcie Cyber Monday najbardziej ucieszone będą jednak osoby, które zamierzają zakupić elektronikę i zaoszczędzić na tym sporo gotówki.

Konsole Xbox i PlayStation: spore obniżki z okazji Cyber Monday

Fani gamingu w ostatnim czasie żyją głównie premierą nowej generacji dwóch najbardziej popularnych konsol, a więc produkowanego przez Sony PlayStation oraz pochodzącego ze stajni Microsoftu Xboxa. W związku z tym trudno będzie otrzymać je na promocyjnych warunkach w ramach Cyber Monday, jednak to równocześnie znakomita szansa na uzyskanie urządzeń z poprzednich generacji, w tym udoskonalonego Xboxa One X oraz PlayStation 4 Pro. To nadal świetne konsole, które będą otrzymywać wsparcie jeszcze przez dłuższy czas, a w trakcie Cyber Week możliwe stanie się kupienie ich przynajmniej o kilkaset złotych taniej. Sprzedawcy przygotowali również atrakcyjne zestawy z grami oraz dodatkowymi kontrolerami.

(fot. Aldeca Productions / )

Okazja do zakupu tanich gier

Okazje dla graczy nie kończą się wcale na konsolach i sprzęcie elektronicznym. Cyber Monday to także znakomita szansa na zakup najciekawszych tytułów, w tym tych, które miały niedawno swoją premierę. Promocyjne warunki dotyczą przy tym zarówno fizycznych nośników, jak i platform cyfrowych. Znakomite propozycje przygotowały sklepy Microsoftu i Sony, ale również Steam, wobec czego bibliotekę będą mogli poszerzyć reprezentanci różnych środowisk, w tym również gracze preferujący korzystanie z PC.

(fot. Simona Supino / FORUM)

Urządzenia Apple – taniej w trakcie Cyber Monday

W czasie Cyber Week sporo atrakcyjnych ofert znajdą również osoby poszukujące okazyjnych ofert zakupu urządzeń Apple. Wprawdzie – podobnie jak w przypadku najpopularniejszych konsol – premiera ostatniego iPhone’a, oznaczonego numerem 12, miała miejsce niedawno, w związku z czym raczej trudno będzie o znalezienie uwzględniających go promocji, jednak bez problemu uda się uzyskać w ten sposób wcześniejsze modele, w tym – ciągle nowy i w pełni funkcjonalnego – iPhone’a 11 czy X.

Promocjami będą objęte także inne urządzenia oznaczone nadgryzionym jabłkiem, w tym MacBooki, zarówno w kompaktowej wersji Air, jak i bardziej rozbudowanej Pro. Promocje Cyber Monday mogą pomóc w uzyskaniu nawet kilkudziesięcioprocentowej oszczędności.

(fot. Framesira / Shutterstock)

Szukasz gotówki na Cyber Monday? Sprawdź ofertę kredytów gotówkowych na 5000 zł

Cyber Monday to dobry czas na zakup laptopa

Na przełom listopada i grudnia warto również przesunąć decyzję o zakupie nowego laptopa. Nie ma przy tym większego znaczenia, czy ma być to typowe urządzenie do pracy czy laptop dodatkowo ma sprawdzić się w gamingu. Promocyjne oferty dotyczą zasadniczo wszystkich grup cenowych i klas produktów: w wielu przypadkach oszczędności mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu procent. Podobna zależność dotyczy oczywiście również komputerów stacjonarnych i podzespołów, wobec czego to najlepszy czas na podkręcenie możliwości swojej jednostki.

(fot. Kite_rin / Shutterstock)

Sprzęt AGD i RTV będzie zdecydowanie tańszy

Oferty w ramach Cyber Monday pozwolą również na uzyskanie oszczędności na zakupach sprzętów RTV i AGD. To dobry moment na zamówienie m.in.:

Oferty potrafią być bardzo atrakcyjne i warto obserwować je z pewnym wyprzedzeniem. W części sklepów Cyber Week trwa zdecydowanie dłużej, a sprzedawcy proponują atrakcyjne zniżki już od początku listopada.

(Gorenje)

Skąd uzyskać środki na Cyber Monday?

Bez wątpienia skorzystanie z ofert przygotowanych na Cyber Monday może pozwolić uzyskać naprawdę duże oszczędności. W związku z tym warto zaplanować zakupy elektroniki i oprogramowania w okresie przełomu listopada i grudnia. To także świetny sposób na wcześniejszy zakup prezentów z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W realizacji większych zakupów pomocny może okazać się kredyt gotówkowy. Właściwie dobrany będzie świetnym wsparciem dla domowego budżetu. W znalezieniu najlepszego rozwiązania wsparciem będzie ranking kredytów gotówkowych. Dzięki niemu znalezienie najlepszej, a więc najtańszej oferty będzie zdecydowanie prostsze.

Poradniki