Space X wyśle turystów w kosmos. Ma umowę z kosmicznym biurem podróży

Firma Elona Muska SpaceX podpisała umowę z kosmicznym biurem podróży. Turyści polecą na wycieczkę ze Space Adventures już w przyszłym roku. 

(fot. STEVE NESIUS / Reuters)

Firma Space Adventures zorganizowała już kilka podróży na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w latach 2001-09, a więc współpraca z Muskiem to dla niej powrót w kosmos.

Wycieczki odbędą się w specjalnej kapsule Crew Dragon. Żeby mogła ona polecieć z ludźmi na pokładzie, musi otrzymać zezwolenie od NASA. Koszt? Zapewne dziesiątki milionów dolarów.

Lot w kosmos. Ile kosztuje kosmiczna turystyka?

Lot w kosmos. Ile kosztuje kosmiczna turystyka?

"3, 2, 1 - start". "Huston jesteśmy na orbicie. Over and out" - takie rozmowy mogą usłyszeć w słuchawkach pierwsi turystyczni kosmici. NASA zbiera zapisy na urlop w gwiazdach. I to dosłownie. 

Kapsuła ma wynieść kosmicznych turystów nawet trzykrotnie wyżej niż znajduje się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Ma to być pierwszy tak daleki załogowy lot od czasu misji Gemini 11 z 1966 roku.

Wnętrze Crew Dragon wygląda tak:

To nie pierwszy kosmiczny projekt Muska. Oprócz wysyłania satelitów Starlink na orbitę i przygotowywania wakacyjnych wycieczek po galaktyce, w kolejce czeka Starship - statek kosmiczny, który docelowo ma przewozić zarówno ludzi oraz zaopatrzenie na Księżyc i na Marsa, a na ziemię powrócić, lądując pionowo. 17 lutego br. z misją Starlink 5 wystartował Falcon 9, wyniósł na orbitę 60 nowych satelitów.

Elon Musk, właściciel Tesli, znany jest z niecodziennych pomysł oraz inicjatyw. Jednego dnia prezentuje prawie pancernego pickupa, kolejnego sadzi las za milion dolarów a czasem pozwala zatęsknić swoim fanom i znika z Twittera na 4,7 tys. minut.

DF

Źródło:
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 0012

No tutaj Virgin Galactic wygrywa jeden lot za 250 tyś $ , wprawdzie orbita niższa 65 km, ale dostępność znacznie wieksza.

! Odpowiedz
1 8 leszczykowy

no i super, w końcu podbój kosmosu ruszy. Chętnych na pewno będzie sporo, a od tego już rzut beretem do hotelu na orbicie. Taki hotel może organizować wycieczki na księżyc, co wymusi organizowanie infrastruktury na Księżycu itd.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.