REKLAMA

Co powinien zrobić klient, kiedy deweloper ogłosił upadłość?

Malwina Wrotniak2013-05-13 06:00redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2013-05-13 06:00

MW, Bankier.pl: Jakie kroki powinien powziąć klient, gdy tylko dowie się o upadłości swojego dewelopera? Czy w ogóle konieczne jest podjęcie jakichś szczególnych działań?

upadłość dewelopera
Źródło: Thinkstock

Klient powinien niezwłocznie zgłosić swoją wierzytelność względem upadłego dewelopera do sędziego - komisarza kierującego postępowaniem upadłościowym dotyczącym dewelopera.

Zgłoszenie wierzytelności powinno być dokonane w formie pisemnej, zgodnie ze szczegółowymi wymogami przewidzianymi w prawie upadłościowym, w terminie wyznaczonym w postanowieniu o ogłoszeniu upadłości, który wynosić może od jednego do trzech miesięcy.

W trosce o zabezpieczenie swoich interesów klient powinien również w postępowaniu upadłościowym uczestniczyć. Nabywcy lokali mieszkalnych lub domów jednorodzinnych w danej inwestycji tworzą tzw. zgromadzenie nabywców, które obowiązane jest podjąć uchwałę co do swoich wierzytelności względem dewelopera i dalszych losów inwestycji.

Powrót do artykułu głównego: Co robić, gdy upada deweloper

Na pytania Bankier.pl odpowiada kancelaria prawna Schoenherr.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki