REKLAMA

Citi: bitcoin może być preferowany w światowym handlu

2021-03-01 15:55
publikacja
2021-03-01 15:55
fot. Iaremenko Sergii / Shutterstock

Bitcoin w poniedziałek odnotował niemal 6-proc. wzrost, a cena za jeden token tej kryptowaluty waha się obecnie w okolicach 48,3 tys. dolarów. Według analityków z banku Citi może oznaczać to, że bitcoin niebawem stanie się preferowaną walutą światowego handlu.

Cytowani przez agencję Reutera eksperci z Citi uważają, że po serii wzrostów wartości bitcoina napędzanej również przez decyzje firm takich jak Tesla i Mastercard, które zaczęły traktować tę kryptowalutę jak pełnoprawny środek płatniczy, bitcoina czeka "duża transformacja".

Zainteresowanie inwestycjami w bitcoina w ostatnim czasie wiąże się również z pojawiającą się w komentarzach inwestorów narracją, że może on być odporny na skutki inflacji pojawiającej się w okresie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Bitcoin może - ich zdaniem - w przyszłości stać się preferowaną walutą światowego handlu, lub - jak zakłada drugi analizowany przez nich scenariusz - załamać się pod ciężarem spekulacji.

Według ekspertów z Citi bitcoin może być "na optymalnej pozycji" by stać się walutą preferowaną w międzynarodowej wymianie handlowej. Dzieje się tak dzięki jego globalnemu zasięgowi, a także możliwości śledzenia transakcji oraz ich szybkiej realizacji, jak i dostępności kryptowaluty, którą zarówno firmy, instytucje jak i klienci indywidualni mogą obsługiwać przez swoje portfele cyfrowe.

Reuters przypomina, że bitcoin został zaprojektowany jako cyfrowe narzędzie płatnicze i do tej pory nie znalazł szerokiego zastosowania w handlu. Kryptowalutę tę cechuje duża niestabilność kursu i dość wysokie koszty obsługi transakcji.

mfr/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
lelo1949
Nikt nie mówi o ekologii kopanie waluty pochłania potężne ilości energii,produkowanej z różnych zródeł ,co na to Greta?
ameba1
Nie ma co bić piany o bitcoina. Tym, co kupowali lata temu, gratulujemy (chociaż wątpię, że ktokolwiek trzymał tak długo). A reszta (w tym ja), czekamy, aż bitcoinem zapłacimy w biedronce i będzie możliwość otrzymania chociaż części wynagrodzenia w btc. Bez tego, to tylko takie puste frazesy. Taki Elon to oczywiście Nie ma co bić piany o bitcoina. Tym, co kupowali lata temu, gratulujemy (chociaż wątpię, że ktokolwiek trzymał tak długo). A reszta (w tym ja), czekamy, aż bitcoinem zapłacimy w biedronce i będzie możliwość otrzymania chociaż części wynagrodzenia w btc. Bez tego, to tylko takie puste frazesy. Taki Elon to oczywiście ogłosił moment zakupu btc, ale o ich sprzedaży to nie powiedział i nie powie :) Ma wpływ na ten rynek swym głosem, więc strzyże sobie owieczki. Przynajmniej nie wyda na wódę, a może tym zabiegiem przyspieszy rozwój technologii... będzie na nowe rakiety :)
inwestor66
co za bzdura, nikt nie będzie powszechnie używał waluty tak niestabilnej, przez którą przechodzi mafijna kasa.
zarzupurka
piszesz o dolarze czy innym fiacie? bo bitcoin to nie waluta tylko pieniadz
kochan
Citi, albo jego klienci maja pozycje w bitcoinie- koniec tłumaczenia artykułu.
ssmentek
Dlaczego król miał by pozwolić szewcowi na to by ten bił własne monety?! :D
"eksperci z Citi" to chyba oksymoron... Szkoda czasu komentować te brednie... Technologicznie ta sieć nadaje się do ogrzewania prądem. Dosłownie 5% wartości rocznie leci rocznie w komin.
janiejacek
Bo król jest nagi i nikt się go już o pozwolenie nie pyta.
ssmentek odpowiada janiejacek
Znaczenie ma nie nagość króla, a to czy ma loszek w zamku i czy znajdzie chętnych, którzy cię do niego wrzucą. Jak już się szewca opodatkuje na maksa aby mu wybić z głowy zabawy w mennice, to jeśli to nie pomoże to na koniec trafi do tego loszku...

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki